MMO World of Tanks

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

MMO World of Tanks

Post by Sauron11 » Mon, 4. Jun 12, 10:55

Przyznajcie się, kto w to aktualnie pyka i na jakim poziomie sprzętu :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 5. Jun 12, 20:32

Patrzac po sygnaturce to kolega Lizard jest zapalonym graczem ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Wed, 6. Jun 12, 13:46

Zapalonym ? ja jestem od tej gry uzależniony :D - Wciąga jak nic :) Wojny klanów, epickie bitwy. Ale... Można się też nieźle nawpieniać jak w twojej drużynie są bezmuzgie "Jeti". Ale gre generalnie bardzoooo polecam :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 7. Jun 12, 15:09

Uzależniony powiadasz? Mnie tez wciągnęła, ale na uzależnienie jestem już chyba za stary ;). Faktycznie już po pierwszej bitwie złapałem się na tym, że chcę tylko uzupełnić amunicję i ponownie wskoczyć do bitki :D . Mam dopiero ze 150 bitew, pojazdy max poziom III ale najbardziej lubię pykać wciąż na I, jest tam najlepsze zbalansowanie i można się odprężyć. Jak na darmową gierkę WoT jest nie tylko wciągające ale i bardzo złożone. te wszystkie staty, wyposażenie, strategie. Z drugiej strony wystarczy jedno trafienie i wóz idzie do piachu. Szczególnie to wnerwia jak wgrywa się mapa z pojazdami z poziomów i III i VII, i mój jest właśnie ten z III. Wtedy chce się tylko schować i dotrwać do końca bitwy, albo może jakoś pojechać i cudem zdobyć bazę. Bo o walce można zapomnieć, gdy pociski nie przebijają pancerza. Trochę zbalansowanie szwankuje, albo to ja mam do tego niewłaściwe podejście. Grunt jednak, że gierka daje jednak sporo zabawy :).
Lizard, może jakieś porady dla początkującego? W co inwestować, co rozwijać najpierw, żeby móc trochę porządzić na polu bitwy? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 8. Jun 12, 00:12

No jeżeli chodzi o samego WoTa, to przyznam się, że gra jest słabo zbalansowana :( Czołgi III Tieru, nie powinny walczyć z czołgami VII Tieru :/ Chyba, że grasz lekkimi czołgami, to w tedy będzie cię tak rzucało ponieważ robisz za skauta :/ I faktycznie twoim zadaniem jest zlokalizować cele i podświetlać dla większych jednostek. Ja Lekkimi i średnimi czołgami nie lubię grać Zdecydowanie preferuje Ciężki czołgi i Niszczyciele czołgów :D

Pytasz o rady :/ Geez sporo ich jest, a mi dnia by nie wystarczyło :/ Ale zainstaluj sobie TS3 to taki program do rozmów w grach online W tedy pojeździmy razem i powiem ci co i jak.

Na dzień dzisiejszy mamy czołgi Rosyjskie, Niemiecki, Amerykańskie i Francuskie- Niebawem wyjdą Brytyjskie i Japońskie.

Rosyjskie jednostki są szybkie i mają mocne działa - lecz strasznie niecelne na znaczną odległość :/ Taktyka, to grzej przed siebie i weź przeciwnika na bliski kontakt.

Niemcy - Mocne czołgi bardzooo celne na znaczną odległość i raczej powinny brać przeciwnika na dystans. W zbliżeniu ustąpią Rosyjskim czołgom -ale i tak zależeć to będzie od doświadczenia graczy :D

Amerykańskie - Miękki pancerz kadłuba, lecz mają najsolidniej opancerzone wieżyczki - Wychylaj za pagórka tylko wieżyczkę, a w mig obrócisz czołg przeciwnika w pierzynę - Amerykanie mają najbardziej śmiercionośne "lufy"

Francuskie - ciężko powiedzieć, siedź na tyłach i strzelaj - tak samo jak niemieckimi, lecz sa znacznie mnie celne od niemieckich - Są strasznie miękkie, lecz szybkie i strzelają seriami :/ Zgroza

jako doświadczony gracz polecam ci iść w rosyjskie czołgi. Amerykańskie i Frncuskie to katorga. Droga przez mękę.

Zalecam stosowanie amunicji 4:1 czyli 4 przeciwpancerne 1 odłamkowoburzące.

W grze uniknąć klęski, wystarczy odpowiednio kontować czołg, czyli nie stawaj na wprost wrogiego czołgu lecz od 5 do 15 stopni kontuj go.

Z modułów zalecam stosować Dosyłacz, Stabilizatior i Klimatyzację (TDki - czyli niszczyciele czołgów podobnie Dosyłacz, stabilizator, klima lub kamuflaz). Z perków dla twojej ekipy zalecam perki Naprtawa - dla wszystkich czołgistów. Zaopatrz się też w zestaw naprawczy, gaśnicę i apteczkę.

A tak w ogóle szukaj mnie w trakcie gry jak jestem Online L_I_Z_A_R_D. Czasem na moim koncie gra kumpel bo lubi jeździć ogromnymi czołgami - on tak mówi :D No cóż kiedyś też mnie to jarało - teraz przyzwyczaiłem się już do Wielkich maszyn :) i nie wywierają na mnie takiego wrażenia :D

Pozdrawiam i życzę owocnych łowów :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 9. Jun 12, 17:28

Wow, dzięki za porady :). Chyba zacznę rozwój w nowym kierunku bo widzę, że już od początku poszedłem w złym, napaliłem się na artylerię, która suma sumarum okazała się mało efektowna no i efektywna, a jej rozwój bardziej kosztowny niż czołgów. No i wszedłem od razu tylko i wyłącznie w amerykański sprzęt, który faktycznie jakoś ustępuje w bezp. starciach, moje 3-4 strzały, a przeciwnika 1 i prawie zawsze to mój idzie w piach :(. Spróbuję więc w rosyjskie...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sat, 9. Jun 12, 18:20

Arta jest świetna, ale na wysokich Tierach 7-8 :D Jednym Hitem potrafi ściągnąć czołg 10 Tieru :D Mówię o super ciężkich czołgach nie jakiś tam lekkich czy średnich :D

Amerykańskie cieżkie czołgi też są super :D zwłaszcza T110 10 tieru :d moim skromnym zdaniem najlepszy ciężki czołg :D Ustępuje mu nawet IS7 :D

Amerykanie mają też dobrze czołgi 8 i 9 tieru jak T32, M103 czy medek (średni) Patton :D

Jak grasz artą, to pamiętaj strzelaj minimalnie za czołg. Zwracaj uwagę na zgranie celownika im mniejsze "kółko" tym większe prawdopodobieństwo, że wyślesz gościa w zaświaty lub na złom.

W tej grze nie ma słabych i mocnych czołgów. Wszystko zależy od tego jak grasz, jakie masz doświadczenie no i za jaką maszyną lepiej się czujesz. jedną lepiej "raszować" - szarżować inną "snajpić" - czyli strzelać z bardzo daleka :D nie angażować się w walkę.
Znajdź sobie jakiś klan - taki for fun, gdzie ludzie ciebie sporo nauczą to VPGP jeden z najlepszych klanów w jakim miałem przyjemność być - Szkoda tylko, że ten klan jest for FUN - czyli więcej zabawy niż inne klany, lecz mniej powagi w zdobywaniu prowincji. Mimo to wart polecenia. Ludzie są tam naprawdę sympatyczni i przyjacielscy.

Pytałeś się też - Kto ma jaki sprzęt? No cóż muszę się przyznać, że mam się czym pochwalić :D


Tier IV:

[ external image ]

Tier V:

[ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ]

Tier VI:

[ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ]

Tier VII:


[ external image ] [ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ]

Tier VIII:

[ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ] [ external image ]


Tier IX:

[ external image ][ external image ][ external image ] [ external image ][ external image ][ external image ][ external image ]


Tier X:

[ external image ][ external image ][ external image ][ external image ][ external image ]

Na dniach kupuje Amerykański czołg 8 tieru T32 i rosyjski KV4 :D

Pozdrawiam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 11. Jun 12, 22:54

No to pojechałeś :D.
I skoro masz tyle złomu w garażu, to musiałeś kupować miejsca za złoto? Jak to wygląda, dużo realnego hajsu się wydaje na takie zasoby? :roll:
Osobiście gram w ta gierkę, bo jest darmowa, można się dobrze bawić nie angażując realnej kasy, ale nie chciałbym w nią inwestować.
Właśnie sprzedałem artylerię, jej rozwój jest tak powolny i kosztowny, że aż nużący. A sukcesów nie widać, byle szybki czołg podjeżdża i nim zdążę się do niego powoli odwrócić zaliczam kaplicę.
Zmieniłem też kierunek i zainwestowałem w niemiecką ścieżkę czołgów, spodobała mi się duża zwrotność i mobilność tego Leichtraktorka, sporo większa do porównywalnych ruskich i jankeskich :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Mon, 11. Jun 12, 23:22

No cóż, gra jest Free, aczkolwiek ja od czasu do czasu inwestuje w nią - jak zakup premki, czasem pocisków gold na Wojny Klanów czy Kompanie czołgów. A jak z kosztami ? Mieszkam w Anglii i raczej to są dla mnie śmieszne ceny.
Co do niemieckich ciężkich czołgów to Odraczam idź w Rosyjskie. Dlaczego ?
Przykładowo:

IS 3 - 8 Tier jest lepszy od Tigera II * Tieru - Tymi czołgami można śmiało walczyć w Kompanie czołgów. Pomimo iż IS3 ma mniej HP - punktów życia, to ma niezłe działo, które nieźle penetruje. IS 3 dodatkowo jest też strasznie szybkim i manewrowym czołgiem.
Ja generalnie jestem fanem niemieckich maszyn, ale niestety musiałem przejść z Niemieckich na Rosyjskie, ponieważ w grze są lepsze są Rosyjskie.
Jeżeli chodzi o czołgi 10 Tieru to IS 7 i IS 4 zdecydowanie są lepsze od niemieckiego Mausa i E100. Jedynie Niemiecki czołg 9 Tiery E-75 jest naprawdę genialnym czołgiem. Niestety E-75 Nie jest dobry na wojny klanów na których gra sie10 tierami :/ Maus i E 100 są za wolne i są pierwszorzędnym celem dla Art :/
Zresztą gra jest raczej PRO-rosyjska :/ I moim zdaniem faworyzowane są rosyjskie czołgi. Aczkolwiek ostatnimi czasy ludzie narzekają na Isa7 i ISa4 - JA nie - IS 7 jak najbardziej mi odpowiada ale obecnie preferuję Amerykański T110.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 12. Jun 12, 12:03

Hmm ciągle jednak polecasz czołgi wysokich poziomów, do których jeszcze mi hen... daleko i pewnie z pół roku zejdzie zanim doczłapię do 8-mego czy 10-tego poziomu :roll: . Z tych niższych przyznaję, że spodobał mi się bardzo soviecki T-50-2 z piątego poziomu, zasuwa ponad 70 km/h i gracz, którego podglądałem już po mojej śmierci miał taką fajną taktykę, że kręcił się nim i pędził od jednego tanka do drugiego, od tyłu dawał parę strzałów z b.szybkim przeładowaniem działa, i do następnego. Ustrzelił ze 4-5 wrogów w parę minut :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Tue, 12. Jun 12, 16:31

Sauron11 wrote: Z tych niższych przyznaję, że spodobał mi się bardzo soviecki T-50-2 z piątego poziomu, zasuwa ponad 70 km/h i gracz, którego podglądałem już po mojej śmierci miał taką fajną taktykę, że kręcił się nim i pędził od jednego tanka do drugiego, od tyłu dawał parę strzałów z b.szybkim przeładowaniem działa, i do następnego. Ustrzelił ze 4-5 wrogów w parę minut :).
No mam w takim razie złą wiadomość dla ciebie. T -50-2 Będzie zastąpionym czołgiem, ponieważ ten czołg jest ..... przesadzony :/ Każda arta, nawet ta największa boi się go jak diabeł święconej wody. O ile on arty nie zniszczy, to podświetla cele dla swoich art, a w tedy..... Kostnica :D Zaletą tego czołgu jest to, ę faktycznie jest szybki, nawet za szybki - dlatego mają go zastąpić innym czołgiem. Kiedy to nastanie - nie wiem :/ IS jest już wspaniałym czołgiem :D zobaczysz :D
Ja szybko zmieniłem zdanie, gdy zacząłem grać już na ISach :D
Pozdrawiam.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 12. Jun 12, 16:38

No faktycznie T-50-2 ma nieziemskie staty jak na tę gierkę. Tym bardziej, gdy gra wczytuje na tej samej mapie pojazdy z poziomu II i V-tego ;).

Nie mogę do końca pojąć jak jest z podświetlaniem celów, tzn. które parametry lub podzespoły wpływają na to, że ja będę widoczny dla innych czołgów i zostanę przez nie ustrzelony, a sam nawet nie zobaczę skąd i kto mnie ustrzelił. Miałem tak niedawno i jedyne co mi się cisnęło to... wtf :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Wed, 13. Jun 12, 16:57

Sauron11 wrote:Nie mogę do końca pojąć jak jest z podświetlaniem celów, tzn. które parametry lub podzespoły wpływają na to, że ja będę widoczny dla innych czołgów i zostanę przez nie ustrzelony, a sam nawet nie zobaczę skąd i kto mnie ustrzelił. Miałem tak niedawno i jedyne co mi się cisnęło to... wtf :).
Nona ten temat to można by sporo napisać. Należy zacząć od tego, że TDki ( niszczyciele czołgów) mają "bonus" do chowania się za krzakami, wrakami czołgów i temu podobne. Czyli jeżeli masz TDka, to jest większe prawdopodobieństwo, że zostanie on później wykryty, niż zwykły czołg.
Niestety, TDeki muszą znajdować się na tyłach sojuszniczych jednostek wspierające ogniem. Na bitwach Randomowych, cieżko jest o współpracę, ale czasami wychodzi :D Dlatego zalecam Ci przystąpienie do klanu. Najlepiej tego co Ci wczesniej pisałem – często tam jestem – prawie codziennie jego nazwa to VPGP

Czołgi lekkie – ich zadaniem jest zrobić zwiad "zespotować" wrogie jednostki - HT, TD i Arta zniszczą wykryte czołgi. Najlepszy zasięg widzenia. Należy jednak pamiętać, że w Lekkim czołgu nie działo się liczy lesz prędkość i zwrotność i co ważniejsze RADIO. Nic Ci po rekonesansie wrogich terenów, skoro masz słabe radio - Twoje sojusznicze jednostki nie nawiążą z tobą kontaktu, a co za tym idzie, nie przekażesz współrzędnych lokalizacji wrogich jednostek.

Medki - wspierają działania TDków i HTków. Tak jak czołgi lekki powinny znajdować się na przodzie formacji w krzakach lub innym ukryciu z dala od pola widzenia wrogich jednostek. Medki nie raszują frontem wroga, lecz starają się atakować z boku, a najlepiej od tyłu.
Medki są również ostatnią nadzieją dla Arty, która musi wystrzegać się zespotowania przez wrogie lekkie lub średnie czołgi. Medki mają zwiększony zasięg widzenia niż HTki lub TDki.

Czołgi ciężkie HTki - Słaby zasięg widzenia, to też zalecana jest współpraca z Medkami. Super ciężkie HTki są narażone na ostrzał artyleri ze względu na to, że są strasznie powolne i czynią z nich łatwy cel. Zalecane jest szukanie kryjówek i chowanie się za domami, skałami, krzakami.

TDki - Mają śmiercionośne działa, lecz są strasznie podatne i bezradne względem lekkich i średnich czołgów. Większość TDków w grze nie ma wieżyczki, tak wiec aby skręcić muszą wykonać obrót co czasami trwa chwilę :/ Sam na sam zwinny medek zajedzie nawet największego TDka na smierć :/

Arta - Co tutaj mówić. Jednostki słabo opancerzone, lecz ich zadaniem jest dewastowanie wrogich sił na odległość. Przy oddawaniu strzału należy zwracać uwagę na ukształtowanie terenu. czasem, lepiej jest strzelić za lub przed wrogą jednostką. W chwili oddania strzału z lufy wylatuje pocisk, który zostawia po sobie białą smugę - Strzeż się, bowiem taki pocisk zdradza twoje położenie, a to oznacza że medki i lekkie czołgi wiedzą w którą strone mają jechać. Przy oddaniu strzału z Arty natychmiast zmieniaj swoje położenie. Może wroga arta ciebie nie widzi, ale widzi biała smugę i łatwo może określic mniej więcej gdzie jesteś - Kostnica :D

Jeżeli chodzi o wykrywanie jednostek, to jak wspomniałem kamuflowanie czołgu za skałami, krzakami daje dodatkowy bonus do niewykrycia. Dodatkową opcją jest też montowanie kamuflażu na czołgu - Dostępny w modułach. Kamuflaże warto instalować na TDkach. Można też przydzielić PERKI załodze - Kamuflaż przydatne przy TDkach. HTki i inne czołgi zalecam pierwzsy Perk wybrać Naprawa.
Z każdej bitwy twoja załoga dostaje doświadczenie, tak wiec jeżeli masz perk Kamuflaż z 100% to ciężej cię w tedy wykryć.
Dodatkowo można zakupić też moduł Klimatyzacja, która dodaje 5% do zdolności załogi.
Tak więc przykładowo TDek dostaje 5% niewykrywania przez wrogie jednostki + XX % za ukształtowanie terenu (krzaki, skały i temu podobne) XX % (zależy ile załoga ma doświadczenia) Za perk Kamuflaż + 5 % Klimatyzacja co ogólnie może nam dać 120% na niewyrywanie. Tak wiec wróg musi podjechać na 50 metrów aby cię wykryć.
Jak sam widzisz w grze trzeba nieźle kombinować, aby zwiększać zdolności załogi, które dosć często maja wielkie znaczenie. Zwłaszcza, gdy walczyć sam na sam z wrogą jednostką.
Podobna sprawa jest z wykrywaniem wrogich jednostek. Inwestowanie w optykę lub lornetki + Klimatyzację pozwala nam wcześniej wypatrzeć wroga nim on zorientuje się, zę ty jedziesz w prost na niego i posłać mu "kulkę".

Tutaj masz >>> LINK<<<, który pozwoli Ci bardziej ogarnąć grę.

Pozdrawiam.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 14. Jun 12, 14:50

Dzięki za porady :).
Czy to jest strona tego klanu http://www.vpgp.tk/ ?
Wymagany jest tam TeamSpeak3 - czy to coś a'la Skype? Bardzo zamula system? Jak jest z jakością rozmów i obsługą w ogóle. Pytam, bo pierwszy raz sie spotykam z tym programem :oops: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 14. Jun 12, 15:13

Ja rozumiem, ze kolega ma Pentium 100 :D? No coz, na takim konfigu moga byc problemy :P
Teamspeak to popularny program do komunikacji, jakos rozmow jest raczej niezla chyba ze ma sie naprawde kiepskie lacze.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Thu, 14. Jun 12, 17:54

Sauron11 wrote:Dzięki za porady :).
Czy to jest strona tego klanu http://www.vpgp.tk/ ? .
Tak, to jest strona właśnie tego klanu. Zarejestruj się na forum i złóż też podanie na stronie WoTa do tego klanu LINK

Wpisz na tej stronie VPGP - (V PUŁK GRENADIERÓW PANCERNYCH) Bez tego w nawiasie :D

I Dołącz do klanu. Napisz tam, że chcesz się przyłączyć i takie tam pierdoły – Napisz, też że mnie (Lizarda) znasz :D

Co do programu Team Speak 3 to jak pisał Sorkvild.

Pozdrawiam.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 15. Jun 12, 15:44

Lizard, nie ma nikogo o Twoim nicku na liście członków, grasz incognito czy jak? ;)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 15. Jun 12, 16:40

:D

A więc, byłem jakiś czas w tym klanie. Jak pisałem wcześniej, ludzie są naprawdę super, dlatego poleciłem Ci ten klan. Ja jestem codziennym gościem na TSie tego klanu, ale w klanie tym mnie nie ma. Obecnie jestem graczem bez klanu :D Szukam tego jedynego - No wiesz, klan to jak żona, poświęcasz mu część swego prywatnego życia :d Więc zrozum, klan musi być wyjątkowy :D

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 16. Jun 12, 10:59

Aha :).
Z poradnika wojen klanowych wysłuchałem, że przy wojnach klanów nie ma ograniczenia "tierowego", więc tier V może się spotkać z X, czy to prawda i czy to ma jakiś sens?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Sat, 16. Jun 12, 14:44

Szanowny forumowiczu Sauron11, nikt nigdy ciebie nie weźmie na wojny klanów z V Tierem. Jak pisałem nie ma słabych ani silnych czołgów, ale jak dorobisz się Przykładowo najlepszego niszczyciela czołgów ( w tym przypadku jest to T95 ) lub Super szybkostrzlnego francuskiego czołgu AMX50B X Tieru, to też nigdy ciebie nie weźmie do wojny klanów. Dlaczego ?
Tutaj nie ma żartów, musisz być ogarniętym graczem, który ma co najmniej 100 bitew na czołgach X Tieru. T95 jest naprawdę dobrze opancerzonym czołgiem, lecz cholernie powolnym - Będzie pierwszorzędnym celem dla Arty :/ Wiec minuta gry i Arta cię zniszczy. Amx 50B Może i szybko strzela, ale jak wszystkie francuzy jest miękki - 1 strzał arty i ciebie nie ma - Więc ten czołg też sie nie nada. Idealnymi czołgami do bitw klanowych są Arty 7-8 Tieru i czołgi X Tieru: IS 7, T110, Maus, E100, IS 4 - Czasem ludzie biorą TDki - Jagdtigera, ale moim skromnym zdaniem to błąd :/
Wojny klanów to nie przelewki. Jeżeli jakiś klan zdobędzie prowincję to otrzymuje co 24 godziny złoto, które później rozdziela pomiędzy członków klanu, który kupują sobie złote pociski, czołgi, moduły i wiele innych pierdółek. Tak więc, wątpię, że tak od razu wezmą ciebie do CW nawet jak masz X tier - Musisz się wykazać, że potrafisz kopać tyłki :D I radzić sobie w ciężkich sytuacjach. A co ważniejsze współpracować z ludźmi i rzetelnie wykonywać rozkazy. Dlatego warto ćwiczyć, szkolić się i słuchać rad, ponieważ walki na wojnach klanów są najlepsze i najbardziej spektakularne - rzucają największe wyzwanie i daje najwięcej frajdy, bo grasz o największą stawkę.
Jeżeli masz X tier i walczysz w bitwie Finałowej, czyli o prowincje i twój czołg zostaje zniszczony masz go zablokowanego - Tylko na wojny klanów oczywiście - na około tydzień czasu :D tak wiec warto zostawiać sobie 9 tiery i mieć kilka czołgów 10 Tierów :D

Bitwy klanów wyglądaja podobnie jak w piłce nożnej masz 1/32, potem 1/16, 1/8 ,1/4 itd itp aż w końcu Finał :D

Pozdrawiam.
L_I_Z_A_R_D

Return to “Polskie / Polish Off Topic”