Uwaga! - heavy metal ;)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Jak oceniasz zespoły Amerho i The Jack?

5/5
0
No votes
4/5
5
63%
3/5
1
13%
2/5
1
13%
1/5
0
No votes
0/5
1
13%
 
Total votes: 8

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Uwaga! - heavy metal ;)

Post by sonen » Thu, 15. Nov 07, 13:28

Muszę sie pochwalić zespołami w których gram i tworzę:

swój własny Amerhon

http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =273541259

a tutaj gram na gitarze solowej -->> The Jack

http://profile.myspace.com/index.cfm?fu ... =218619941

zapraszam do zapoznania sie z w/w zespołami
pozdr
Piotr Sonnenberg

EDIT by BQB
Dodałem kilka opcji do ankiety

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Thu, 15. Nov 07, 13:45

4 ;) Da sie posluchac - to juz cos. Pozostane jednak przy swoich starych Helloween i Running Wild tudziez podobnych.

Edit
BTW - moze podaj jakis dobry, szybki = rytmiczny kawalek pod x? :D
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 15. Nov 07, 13:59

z tych naszych? :lol:
wszystkie są rytmiczne, jest jeden utwór który traktuje o bitwie w kosmosie - idealny do rzezi niewiniątek na zenkach ;) zaraz go zapodam ;)

EDIT: http://chomikuj.pl/sonen/AMERHON

ściągnij sobie 2315 A.D. - na rekonesans w Getsu Fune - IDEALNE Wink
Last edited by sonen on Thu, 15. Nov 07, 15:46, edited 1 time in total.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 15. Nov 07, 14:03

Sau ---> poprawione
ściągnięcie sobie jeszcze moje opowiadanie BRAMA na motywach którego powstanie najnowszy album Amerhon
:wink:
Last edited by sonen on Thu, 15. Nov 07, 15:49, edited 3 times in total.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 15. Nov 07, 14:35

A może by tak edytować swoje posty, hę? Jeden po drugim w odstępie 4 minut.. :twisted:

Odnośnie muzy się nie wypowiem, w pracy nie mam w kompie głośników.
Lecz jeśli to heavy metal, to może by tak do ankiety dodać opcję 1/5? ;)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Thu, 15. Nov 07, 16:14

Heh.. jestem pod wrazeniem sonen. 2315 - fajny, szybki utworek.
Szkoda ze refren taki monotonny w porownaniu ze zwrotkami ;)
Ale niski uklon dla tworczosci.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 15. Nov 07, 17:01

dzięki :)

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 15. Nov 07, 17:39

Na wstępie powiem że nie jestem znawcą muzyki , to tylko subiektywne odczucie :)

The Jack - przypomina mi bardzo bardzo dawne czasy kiedy słuchałem Sepultury :) dość fajna muzyka, ale wokal ... hmmm musi nauczyć sie śpiewać , musi popracować nad angielskim , no albo wymieńcie wokalistę :)

Amerhon , właściwie te same uwagi - muzyka ok, myślę że muzyki mógłbym posłuchać ale wokal mnie drażni :roll:

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 15. Nov 07, 22:21

Sprawdziłem linki, definitywnie nie jestem zwolennikiem tego rodzaju muzyki ;).

Edit: sonen, skąd u Ciebie zainteresowanie akurat taką muzyką? Jeśli masz talent do "obsługi" instrumentów muzycznych, w rodzaju np. gitary, może spróbujesz sił w spokojniejszych melodiach? A może już próbowałeś?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 15. Nov 07, 22:39

nie wyobrażam sobie innej muzyki w której mógłbym COŚ tworzyć

to tak samo jakbym się Ciebie spytał: skąd u Ciebie zamiłowanie do akurat szybkich motocykli, próbowałeś już kiedys jeździć czymś wolniejszym ;)
pozdr

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 16. Nov 07, 13:26

Odwracając pytanie, akurat nie lubię szybkich motocykli, bo są za szybkie i za mocne, za drogie i za małe, wybrałem wolny motocykl, typu chopper, bo ma mniejszą moc, jest cięższy a tym samym stabilniejszy, relatywnie bezpieczniejszy i bardziej odpowiada mojej spokojnej naturze. Poza tym na wolnym motocyklu i akurat na tym konkretnym, mogę swobodnie wyprostować nogi, a na szybkim nie mogę, co ze względów zdrowotnych (wcześniejszy wypadek motocyklowy) nie jest dla mnie wskazane. I tak, próbowałem wcześniej szybki motocykl, taki co się rozpędza w 4,5 sek do setki i nawet pokonałem nim pierwsze 3500 km, ale rozbiłem się na samochodzie i odtąd jeżdzę na motocyklu wolnym ;).

Ale rozumiem co masz na myśli ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Ghostek
Posts: 380
Joined: Mon, 7. Jun 04, 18:51
x2

Post by Ghostek » Fri, 16. Nov 07, 17:56

Generalnie zgadzam się z ergo - u obu zespołów muzyka całkiem niezła, za to wokal po uszach bije. Trzeba by nad tym popracować ;)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sun, 18. Nov 07, 00:26

Mnie się tam ogólnie podoba :).

Fakt, że lepiej brzmiałoby bez wokalu, ale to chyba przez to, że ja ogólnie wolę słuchać same instrumenty bez żadnych upiększeń wokalistów.
Ale wrażenie pozytywne.

Powiedz mi tylko, może się mylę, czy w Cannonride i w Mścicielu pojawia się głos damski ? Ale to może być równocześnie po prostu taka barwa głosu + efekty :P.

Poza tym, też gram na gitarze, jednak moim podstawowym instrumentem są instrumenty klawiszowe. A po wysłuchaniu kilku kawałków słyszę potencjał, który można nieźle wykorzystać. Gracie zapewne jakieś koncerty dla publiki w okolicznych zlotach zespołów rockowych ? :P. U nas w Szczecinie jest tego pełno i jeżeli ktoś chce, to rzeczywiście może praktycznie za darmo się wypromować ;).
Życzę wam powodzenia.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 18. Nov 07, 14:22

Zespoły grające podobną muzykę, choć może trochę bardziej w stronę ostrego rocka, zawsze łatwo się mogą wkręcić i przez to wypromować, na sezonowych zlotach różnego autoramentu, np. motocyklowych zlotach ogólnych. Trzeba się porozumieć z klubami motocyklowymi. Tam nie liczy się poezja śpiewanej muzyki ale po prostu "aby kapela grała" :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Sun, 18. Nov 07, 22:37

Amerhon - Trzeba coś zrobić z gitara prowadzącą, bo jest nie do przyjęcia. Brzmi jak za bardzo przetworzona, zero mocy. Tym dziwniejsze, że sola brzmią normalnie i, co ważne, są dobre technicznie. Chyba, że upieracie się przy takim stylu...eee, nie, jak dla mnie, to brzmienie gitary prowadzącej jest do poprawy. Wokal po polsku jest niezły, nad angielskim akcentem na pewno trzeba pracować, ale jest lepszy niż Klaus Meine przez całą karierę, w którego bredzenie w "Wind of Change" do dziś nie mogę się wsłuchać...i nie mam ochoty, ten kawałek obrzydł mi do imentu. Basu nie słychać. Być może wymienione do poprawy elementy są wynikiem niedoskonałej techniki nagraniowej, która popsuła brzmienie...albo braków sprzętowych, bo może założyłeś sobie specyficznie gęste brzmienie i na posiadanym sprzęcie nie wyszło tak, jak miało.

The Jack - ogólnie lepszy. Zero uwag do gitar, bo coś już tu słychać. Wokal...jest nawet bardzo dobry, ale nie mów tego koledze :), powiedz, że "tylko dobry". Doceniam zwłaszcza, że najwyraźniej bez wysiłku jedzie mocnym głosem w wysokie tony.
"Bezsilności czas" - szybkie kawałki w tym utworze są świetne :), przyznaj się, czy bębniarz własnoręcznie to zagrał, czy automat był w użyciu :P?(...kilka minut później...) Ech, teraz dopiero przeczytałem, że kolega od głosu programował automat. No to byłby czas po temu, aby znaleźć wymiatacza, który zagra to bez automatu. Bo jak prezentujecie się na koncercie? Bez żywego bębniarza brak sporej części widowiska. Widziałeś Ślimaka na żywo? To jest ĆOŚ i KTOŚ. Patent Acidów z jego obróconą perkusją jest rewelacyjny, bo Ślimak prezentuje się bardzo efektownie.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).


User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 19. Nov 07, 08:56

nie czy można, być może Sau będzie miał jakieś obiekcje...

tutaj można kupić najnowszy The Jack --->>> niecałe 10zł ;)

<EditS11: link usunięty>

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 19. Nov 07, 17:14

Obaj z BQB mamy jednak obiekcje, dlatego link został usunięty :).

Wykorzystywanie forum do tego rodzaju promocji własnej twórczości (poprzez podawanie linków do aukcji, jeśli ma ona nam przynieść korzyści finansowe) nie jest mile widziane.

Ten temat (linki do aukcji) już kiedyś był przerabiany na forum ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Mon, 19. Nov 07, 17:48

Sauron11 wrote:Obaj z BQB mamy jednak obiekcje, dlatego link został usunięty :).

Wykorzystywanie forum do tego rodzaju promocji własnej twórczości (poprzez podawanie linków do aukcji, jeśli ma ona nam przynieść korzyści finansowe) nie jest mile widziane.

Ten temat (linki do aukcji) już kiedyś był przerabiany na forum ;).
jeśli ma przynieść korzyści finansowe - ;) hmmm... 10 zł za płytę, toż to po kosztach ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 19. Nov 07, 18:37

sonen wrote:jeśli ma przynieść korzyści finansowe - ;) hmmm... 10 zł za płytę, toż to po kosztach ;)
Nawet jakby było 1 zł to by była reklama komercyjna ;). Jeśli chcesz reklamować na forum swoje produkty, pogadaj z Egosoftem, jak się podzielisz zyskami, to się może zgodzą ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”