Transformers - hit tego lata :)

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Transformers - hit tego lata :)

Post by Sauron11 » Wed, 22. Aug 07, 22:31

Nie wypada nie zachęcić tych, którzy jeszcze tego filmu nie oglądali. Moim zdaniem film Michaela Baya to prawdziwy majstersztyk, trzymający w napięciu od początku do końca. Wiekszość scen na wieeelkim ekranie (w multipleksie) wprost zapiera dech :). Sam złapałem się na siedzeniu z otwarta buzią :) .
Nie wypada mówić o najlepszych scenach, bo film ma ich mnóstwo, poza tym świetne udźwiękowienie, muzyka i nieprzeciętny humor.
No może, dla mnie szczególnie ciekawa była scena ataku Scorponoka na oddział marines na pustyni. Na youtube sporo jak zwykle pociętego filmu, zgranego żywcem z kina o różnej jakosci. Tutaj jeden z lepszych, pokazujący atak lotnictwa - A10 i tego wielkiego skurczybyka, co w przechyleniu używa bocznych działek i prawdziwego działa 8) .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 23. Aug 07, 11:53

wybacz sau, fragment przez Ciebie zacytowany pokazuje jak na dłoni jaka to jest bzdura na patyku... opancerzony, stalowy potwór wyrasta z ziemi zabija od razu kilku marines, by później nie wiadomo dlaczego czekać spokojnie na atak z powietrza, poza tym strzela ze swoich dział jakoś tak zupełnie bes sęsu, a marines bronią się w oazie bodajże jednym granatnikiem ... brawo, większej bredni nie oglądałem :wink:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 23. Aug 07, 12:31

sonen wrote:wybacz sau, fragment przez Ciebie zacytowany pokazuje jak na dłoni jaka to jest bzdura na patyku... opancerzony, stalowy potwór wyrasta z ziemi zabija od razu kilku marines, by później nie wiadomo dlaczego czekać spokojnie na atak z powietrza, poza tym strzela ze swoich dział jakoś tak zupełnie bes sęsu, a marines bronią się w oazie bodajże jednym granatnikiem ... brawo, większej bredni nie oglądałem :wink:
Czego oczekiwać po filmie, ktorego target to 9-14 lat ;)

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 23. Aug 07, 12:42

RAFIO wrote:
sonen wrote:wybacz sau, fragment przez Ciebie zacytowany pokazuje jak na dłoni jaka to jest bzdura na patyku... opancerzony, stalowy potwór wyrasta z ziemi zabija od razu kilku marines, by później nie wiadomo dlaczego czekać spokojnie na atak z powietrza, poza tym strzela ze swoich dział jakoś tak zupełnie bes sęsu, a marines bronią się w oazie bodajże jednym granatnikiem ... brawo, większej bredni nie oglądałem :wink:
Czego oczekiwać po filmie, ktorego target to 9-14 lat ;)
MIMO WSZYSTKO, mogli sie lepiej postarać... ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 23. Aug 07, 13:04

Cóż, ja się wychowałem na kreskówkach w rodzaju Transformersów, Załoga G, He Man i innych, więc doceniam ten film z nieco innej płaszczyzny. Nie doszukuję się w nim nieścisłości czy braku logiki (jak w opisie Sonena), oceniam go jako świetne przeniesienie komiksowej (animowanej) historii w świat 3D na wielki ekran. Ma to być świetna zabawa, dużo strzelania, wielkie mechy, odrobina patosu i humor. I to wszystko jest. Tak jak we wczesnej młodości, tak i teraz, ten film dostarcza po prostu świetnej zabawy i rozrywki.
Nie wnikam w szczegóły bo nie chcę sobie psuć całościowego wizerunku. Może i Scorponok powinien wyrżnąć od razu całą planetę, bo to wszak potwór z kosmosu o nadludzkiej mocy. Ale co wtedy robili by inny aktorzy, jaka byłaby fabuła, co miałyby niszczyć pozostałe Decepticony, a ponadto, jeśli Scorponok byłby takim super niszczycielem i zastosowałby się do przedstawionego tu scenariusza, wtedy może nie byłoby okazji by zaprezentować ataku A10 czy stopiątki, których użycie w filmie uważam za świetne posunięcie (podobnie jak eskadry F22) :).
Film przyjmuje takim jaki jest i taki mi się podoba. Oczywiście kto inny może mieć inne zdanie i to też dobrze. Każdy lubi co innego :).
Natomiast nie zgadzam się, że grupa docelowa odbiorców to przedział 9-14 lat. Moje pokolenie (ludzie około trzydziestki) wychowało się na takich bohaterach, więc grupa docelowa w tym przypadku jest sporo szersza.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
sonen
Posts: 796
Joined: Fri, 22. Apr 05, 13:05
x2

Post by sonen » Thu, 23. Aug 07, 13:53

hehe..ja też się wychowałem na różnego rodzaju filmach animowanych, ale z takich bajek się czasami po prostu WYRASTA, ale nie będę sie czepiał, w końcu w X3 jest logiki jak na lekarstwo a gra się wyśmienicie :wink:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 23. Aug 07, 13:56

Sauron11 wrote: Natomiast nie zgadzam się, że grupa docelowa odbiorców to przedział 9-14 lat. Moje pokolenie (ludzie około trzydziestki) wychowało się na takich bohaterach, więc grupa docelowa w tym przypadku jest sporo szersza.
Wystarczy przetac twoją opinię o tym filmie. "Super Efekciory i kul rozpierducha łaaaaaaał......", a to utwierdza mnie w przekonaniu, ze film adresowany jest do (głównie) amerykańskiej młodszej młodzieży.
Sauron11 wrote:Moje pokolenie (ludzie około trzydziestki) wychowało się na takich bohaterach, więc grupa docelowa w tym przypadku jest sporo szersza.
Chyba ludzie (po) 30 ;) No i tutaj jednak wciąż jest róznica. oglądałeś transformers kiedyś. Tym czasem dzis amerykanie wyciągneli pomysł z lamusa, przemielili go aby był atrakcyjny dziś, i ponownie go sprzedają.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 23. Aug 07, 14:33

RAFIO wrote:Chyba ludzie (po) 30 ;) No i tutaj jednak wciąż jest róznica. oglądałeś transformers kiedyś. Tym czasem dzis amerykanie wyciągneli pomysł z lamusa, przemielili go aby był atrakcyjny dziś, i ponownie go sprzedają.
Mogą być i ludzie po 30-stce, a Amerykanie robią tak od zawsze, zresztą nie tylko oni.
Wydaje mi się, że nie załapałeś dokładnie o co mi chodzi. By zrozumieć co mam na myśli, trzeba by się urodzić w latach 70-tych ubiegłego wieku, w wieku 10 lat pasjonować się Załogą G, a także wczesną, oryginalną wersją Transformersów. To były inne czasy. Dzisiejsza młodzież nie docenia przeszłości, od razu wskoczyła w te wszystkie dzisiejsze techniczne doskonałości i super komputery ;). Dla starszych, takich jak ja, oglądających takie animki w czasach cenzury (komuny) obecni technicznie doskonali i tacy ludzcy Transformersi, to jak wspomnienie z dzieciństwa, które jest juz za nami.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Thu, 23. Aug 07, 14:40

Film oczywiście bardzo amerykański ( zauważyliście że optimus prime jest w barwach amerykańskiej flagi ? :) ) , dialogi płytkie fabuła przewidywalna, niezaskakująca :)

Niesamowite efekty specjalne i uroda jednej z głównych bohaterek, oraz wartka akcja sprawiły ze bawiłem się na tym filmie doskonale, zona śmiała się ze mnie że oglądałem film przez 140 min z otwartymi ustami, jak 10 letni chłopiec :)

Czysta, prosta, doskonała rozrywka - wydaje mi się że tak należy ten film odbierać :)

PS - bardzo podobała mi sie właśnie scena z atakiem na skorpiona przez A10-tank killer, a potem ostrzał z ciężkiego działka :) Nikt nie potrafi robić takiej pięknej rozpierduchy jak amerykańscy marines :)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 23. Aug 07, 21:17

Jeśli ktoś lubi, to tutaj jest arcyciekawy zbiorek filmików animowanych z kategorii Transformersów - Armada, Beast Machines, Beast Wars, Energon czy Cybertron Webepisodes. Większość w wysokiej rozdzielczości :). Sporo do oglądania :D .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Thu, 23. Aug 07, 21:34

Mnie też się podobał film. Nie poszedłem na niego, jako na jakiś ambitny twór, w stylu, Forgiven but not forgotten, czy Skrzypek na dachu, poszedłem na ten film ,by się dobrze bawić, zrelaksować i odpocząć :).

Nie szkoda było tych 13 zlotych :].


Efekty, jak to bywa w dzisiejszych czasach z filmem z budżetem, wysokiej jakości, wykorzystanie prawdziwych!! wersji uzbrojenia amerykańskiego wojska, samoloty, czołgi, baza! - naprawdę, czasem czułem się, jak na prawdziwej wojnie XXI wieku.

Oczywiście i były minusy, czasem przegięto z efektami, czy też z logiką działania tychże robotów, ale co tam, tu chodzi o zabawę, a nie jakieś marudzenie na niedociągnięcia, wskażcie mi proszę doskonały film? Nie ma? Dziękuję :).

Pozdrawiam
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Thu, 23. Aug 07, 21:50

Mani_Hc wrote:wskażcie mi proszę doskonały film? Nie ma? Dziękuję :).
Jest taki jeden... Forest Gump.

User avatar
lev77
Posts: 156
Joined: Fri, 5. Jan 07, 08:38

Post by lev77 » Fri, 24. Aug 07, 21:09

Trainspoting

hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss » Fri, 24. Aug 07, 23:46

Human Traffic

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 25. Aug 07, 11:57

Własnie, dla każdego coś innego ;).
Nie ma takiego co by się wszystkim spodobał.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Mogget
Posts: 220
Joined: Sat, 13. Aug 05, 22:18
x3ap

Post by Mogget » Sun, 26. Aug 07, 14:19

Transformensi są świetnym filmem na odstresowanie się i miłe spędzenie wolnego czasu. Wkońco kto z nas nie lubi oglądać ładnie zrobionej nawalanki?? :D

User avatar
Azazell
Posts: 29
Joined: Sun, 9. Dec 07, 09:31

Post by Azazell » Thu, 13. Dec 07, 23:44

Film Transformers z początku spodziewałem się, że to będzie bajka dla małolatów .. to było jeszcze jakiś rok - półtora roku temu jak pojawiły się trailery. Ale zaryzykowałem i poszedłem do kina ..oczywiście z opóżnieniem bo to Polska! .

To co zobaczyłem w kinie to pamiętam, że nie mogłem dojść do siebie przez cały dzień :) ,, takich efektów nigdy nie widziałem ! coś pięknego nam tu sprawił pan Bay ze Spielberg`iem. Tak doskonałe efekty ujrzałem, że z otwartą buzią oglądałem film do samego końca.. Niestety miało to swoją wadę bo przez te oglądanie efektów nie zrozumiałem całego filmu .. ale wiedziałem, że kiedyś obejrze drugi raz .

I nie dawno wyszedł na DVD i udało mi się w HDTV zdobyć i znów obejrzałem z rodzicami. i w końcu zrozumiałem fabułę i inne pominięte motywy w filmie.

--
Film jest niesamowity!. Fakt końcówka możę jest typowo jak to nazywają ludzie "amerykańska" ale no nie ma filmu bez wad:) . Lecz Film jest dopracowany w każdym szczególe.
Piękne efekty i walki robotów zwłaszcza w tym mieście na ulicach --> coś pięknego ! . Zadowolony jestem z podłożonych głosów robotom udało się było wszystko udane.
Tak samo aktorzy młody Shia Lebaouf (mogę źle pisać nazwisko) zagrał naprawdę doskonale ! - wyrasta i rozwija się świetny aktor !
Co tu dużo mówić - wspaniała muzyka ! w filmie ciągle jest akcja i ciągle się coś dzieje.

Już zaplanowana jest 2 część filmu na który gorąco czekam ;)
Ale boję się o czym ta dwójka będzie? - zobaczymy.

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Thu, 10. Jan 08, 16:34

Już zaplanowana jest 2 część filmu na który gorąco czekam Wink
Ale boję się o czym ta dwójka będzie? - zobaczymy.
Pod koniec filu widać jak Starscream ucieka w przestrzeń kosmiczną.
:)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 11. Jan 08, 00:26

A z tych złych to chyba jeszcze przeżył Scorponok, znaczy zaszył się w piasku pustyni zostawiwszy uprzednio ogon ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Fri, 11. Jan 08, 05:12

A zabójczy automat do napojów lub morderczy Xbox? ;)
:)

Return to “Polskie / Polish Off Topic”