Sprzet - kompy

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

hanss
Posts: 358
Joined: Thu, 6. May 04, 00:11
x3tc

Post by hanss » Sat, 25. Jun 05, 02:57

No u mnie jest ten probs że komp stoi w miejscu gdzie nie ma wykładziny,ale w(a raczej na reszcie stoi)reszcie pokoju ona króluje Travian.
Last edited by hanss on Fri, 9. Nov 12, 14:38, edited 1 time in total.

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Sat, 25. Jun 05, 11:23

hanss
No to pewnie powietrze u ciebie jest "ciekawe". Mieszkasz koło kopalni, albo jkaichś zakładów dymiących?

Dobra teraz poważnie, masz wentylator nawiewny do kompa? Jeśli tak, to załuż na niego kawałek pończochy lub rajstopy (tanie są, albo zabierz uszkodzone twojej pani) i będziesz miał wielokrotnie mniej syfu. Tylko od czasu do czasu ten filtr trzeba potraktować odkurzaczem.

User avatar
BArt_X
Posts: 213
Joined: Mon, 12. Jul 04, 21:30
x2

Post by BArt_X » Sun, 26. Jun 05, 09:45

Można też kupić filtry na wentylatory w różnych rozmiarach. Koszt takiego filtra to około 10-15 zł. Można je dostać w sklepach internetowych z gadżetami do kompa :)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 27. Jun 05, 21:28

Cóż, moja karta umarła akurast z winy wirusa + inwazje xenońskie + słaby zasilacz. teraz zasilacz mam, a na kartę czekam (brak kaski).

A co do zasilacza:
Gdy zamontowałem go w kompie zaaferował mnie czerwony suwacze z jakimiś liczbami (150 i 230). A ja w "przypływie weny" pomyślałem że to speed wiatraków. Przestawiłem na 150= Cyk i nie ma światła w całym domku :)))) Naszczęście ups to wytrzymał.

Morał:
Nie bawcie się czerwonym suwaczkiem na zasilaczu.

Historia druga:
Koleś miał problem z kompem to do niego poszłem. Super sprzęd, porzółkły ze starości, dysk chyba 2 gb. Muwię mu: System nie widzi twardego. A ten co zrobił?
Wyciągnoł kabel i wsadził jeszcze raz. Pod napięciem :))) Trzask i jur nie naprawiamy kompa. :twisted:

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Mon, 27. Jun 05, 22:09

RAFIO wrote:...Koleś miał problem z kompem to do niego poszłem. Super sprzęd, porzółkły ze starości, dysk chyba 2 gb. Muwię mu: System nie widzi twardego. A ten co zrobił?
Wyciągnoł kabel i wsadził jeszcze raz. Pod napięciem :))) Trzask i jur nie naprawiamy kompa. :twisted:
I Ty dokuczasz w innym topic'u fOX_a'ie? :P Wstyd, Rafio :wink:

Pozdrawiam
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 27. Jun 05, 22:09

No ja często podłączałem napęd jakiś albo HDD do zasilania, aż pewnego razu ktoś przyniósł mi nagrywarkę do sprawdzenia (podobno niedziałała) i podłączam i puf nie ma zailania w kompie, wkurzony odłączam prawie wszystko podłączam znowu i nic, zasilacz na gwarancje poszedł (chieftec 420W) ale musiałem się trochę czasu obejść bez zasilacza, więcej nie podłączę nieznanego sprzętu na gorąco. Wczoraj podłączałem płytkę peltiera na gorąco, żeby sprawdzić czy działa i zwarłem +12 z masą, zasilacz się wyłączył i pochwili mogłem kompa znów włączyć.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 27. Jun 05, 22:17

Tak mi przykro Jones :) Nie jestem doskonały, ale się staram.

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Mon, 27. Jun 05, 22:26

RAFIO wrote:Tak mi przykro Jones :) Nie jestem doskonały, ale się staram.
Nikt nie jest. Dobrze że się starasz :)

Pozdrawiam
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Mon, 27. Jun 05, 22:38

-->BQB Jak więc sprawdzić nieznany sprzęt w kompie, żeby uniknąć opisanej sytuacji? Normalne sieciowe urządzenie, to nie ma problemu, moja branża, ale takie coś w kompie u Ciebie, co miało zwarcie raczej, to przez co puścić, żeby sobie nie załatwić zasilacza? Bo nie ma co chyba ryzykować i liczyć na jego zabezpieczenia(jakieś powinien posiadać, ale co z tego). Jakiś własny bezpiecznik wstawić??
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Mon, 27. Jun 05, 23:26

Zależy co chcesz sprawdzać, jak jakiś napęd albo HDD, to jaknajbardziej bezpieczniki pomogą, sprawdzać czyjeś nawet jak ma zwarcie, to mogę, ale pod warunkiem, że wyłącze kompa i potem znów z tym włącze, wtedy zabezpieczenie nie pozwoli na włączenie zasilacza. Ale z bezpiecznikami bezpieczniej - tylko na każde napięcie powinien być osobny bezpiecznik.

Ps. Jak sprawdzasz sieciówkę?

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Thu, 7. Jul 05, 12:08

Witka. Mam problem (od wczoraj). kupiłem sobie w Komputroniku Silencera na kartę graficzną (Radeon 9700 Pro). I wszystko w tej bajce kończyłoby się dobrze, gdyby nie to, że wiatracek w wentylatorze kręci się w drugą stronę!! Zamiast wydmuchiwać powietrze na zewnątrz, ciągnie je przez radiator i wypuszcza na dno obudowy, wzniecając chmury kurzu. Co by nie mówić o Silencerach - są bardzo wydajne (tylko mój akurat w czymś innym, niż skuteczne chłodzenie GPF, mianowicie w odkurzaniu dna obudowy). Czy ktoś wie, jak można to naprawić? Próbowałem podłączać odwrotnie wtyczkę, ale wtedy w ogóle się nie kręcił. Plissss help...!
Jak ktoś nie kojarzy, o czym mowa, to tu jest link:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13502
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
BArt_X
Posts: 213
Joined: Mon, 12. Jul 04, 21:30
x2

Post by BArt_X » Thu, 7. Jul 05, 12:18

Spróbuj może obrócić śmigło wiatraka na osi.

User avatar
Jones Abrahams
Posts: 1376
Joined: Tue, 11. May 04, 17:52
x2

Post by Jones Abrahams » Thu, 7. Jul 05, 12:57

Najprościej; idź i zareklamuj!
Jeśli sam zaczniesz dłubać, mogą nie uznać reklamacji.
Możesz spróbować zamienić (przelutować) kabelki, ale nie pamiętam czy to coś daje :oops:
Najlepiej poćwicz ze starym wiatrakiem, żeby to sprawdzić. Te elektryfikancyjne klimaty zawsze mi się mieszają i naprawdę nie pamiętam czy akurat w przypadku kompów to zda egzamin, wiem że gdzieś coś takiego zrobiłem i śmigło bujało się w drugą stronę, ale gdzie? Starość, albo masło :wink:

Powodzenia
Pomagając borońskiej księżniczce wchodzisz w konflikt z PRAWEM!
ZUZANNO!!! Natychmiast wracaj do rodziców! Przestań wreszcie za mną chodzić!
GFU jest bronią niesportową!
Kiedyś pojadę do Dufftown...
Ja nawet nie wiem co to jest ICQ, ale też mam tam nr dresofonu...

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Thu, 7. Jul 05, 13:34

Więc tak: zmieniłem miejscami kabelki na wtyczce (wedle logiki: '+' do '-', '-' do '+') i co się stało? Wiatrak ani drgnął. Trochę się przestraszyłem że się przepalił, ale gdy przywróciłem im (kabelkom) pierwotną konfigurację to ruszył, z tym, że znowu 'do tyłu', zasysając powietrze do środka. Pomogłoby założenie innego wiatraczka, z łopatkami skierowanymi w drugą stronę, tylko skąd taki wziąć? Jutro podrzucę linkę ze zdjęciem i opisem.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Thu, 7. Jul 05, 14:38

Lepiej zareklamuj, przesyłka na ich koszt chyba wtedy.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Thu, 7. Jul 05, 15:31

BQB wrote: Ps. Jak sprawdzasz sieciówkę?
Wyraziłem się nieściśle. Przez urządzenie sieciowe miałem na myśli urządzenie na 220 V :) . Czyli szlifierka, silnik elektryczny itp.
W kwestiach awarii sprzetu komputerowego muszę polegać na fachowcach, ale grafikę i kartę sieciową sam sobie założyłem.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 8. Jul 05, 10:46

Więc tak: zmieniłem miejscami kabelki na wtyczce (wedle logiki: '+' do '-', '-' do '+') i co się stało? Wiatrak ani drgnął. Trochę się przestraszyłem że się przepalił, ale gdy przywróciłem im (kabelkom) pierwotną konfigurację to ruszył, z tym, że znowu 'do tyłu', zasysając powietrze do środka. Pomogłoby założenie innego wiatraczka, z łopatkami skierowanymi w drugą stronę, tylko skąd taki wziąć? Jutro podrzucę linkę ze zdjęciem i opisem.
Tak jak napisałem, załączam linkę obrazującą opisany problem:

Zdjęcie wentyla z opisem
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Fri, 8. Jul 05, 11:46

Więc sam niewiele zrobisz poza wymianą wentylatora. Widocznie konstrukcja silnika jest taka, że wymaga odpowiednio przyłożonego napięcia. Raczej wentylatora nie odwrócisz.

Mir[ON]
Posts: 148
Joined: Sun, 8. Aug 04, 07:03
x3tc

Post by Mir[ON] » Sat, 16. Jul 05, 10:53

Coś o podstawowym "narzędziu" w X

http://www.artlebedev.com/portfolio/optimus/

Mnie powaliło. Świetny pomysł.
Koniec z zaglądaniem do manuala :D

User avatar
BArt_X
Posts: 213
Joined: Mon, 12. Jul 04, 21:30
x2

Post by BArt_X » Sat, 16. Jul 05, 13:37

Eeee.... tam. Moja Logitech Media Keyboard jest lepsza :) A obłożenia klawiszy mozna się na pamięć nauczyć :D

Return to “Polskie / Polish Off Topic”