Steam i nie tylko - promocje, dyskusje i komentarze

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 20. Jan 13, 12:49

Kupilem Hearthfire z allegro za 29 zl.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 20. Jan 13, 21:47

Masz na myśli wersję angielskojęzyczną w formie giftu ze Steama?
Polskiej wersji nie widzę w tej cenie...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 21. Jan 13, 20:10

Nie mniej jednak pytalem sie kolegi, ktory ma pudelkowa wersje Skyrim z pelnym spolszczeniem. Zakupil Dawnguarda z allegro i mowil ze wszystko bylo w jezyku polskim, za wyjatkiem 2-3 linijek z ktoras z postaci. Podobno dodatki dopasowuja sie jezykowo do lokalizacji jaka posiadamy.

U siebie mam Skyrim w wersji EU (bez polskiego, tak pisalo w sklepie internetowym gdzie kupilem klucz) i co... Po kliknieciu w wlasciwosci gry na Steamie mam mozliwosc pobrania pelnego spolszczenia :D Ale gram po angielsku, nie wiem czemu ale w wiekszosci glosy polskich aktorow dubbingowych w grach zawsze brzmia sztucznie i z nadmierna przesada.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 22. Jan 13, 06:34

Sorkvild wrote:
U siebie mam Skyrim w wersji EU (bez polskiego, tak pisalo w sklepie internetowym gdzie kupilem klucz) i co... Po kliknieciu w wlasciwosci gry na Steamie mam mozliwosc pobrania pelnego spolszczenia :D [...]
Hey, ja tez mam wersje EU ale nie mam mozliwosci wyboru jezyka na pl.Pisz mnie tu szybko jak to zrobiles :)

Ps. Czyli te Downguardy i reszta, pasuja do kazdej wersji Skyrima?
Nadal nie rozumiem Bethesdy, po jakiego grzyba cale te ograniczenia regionalne.

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 22. Jan 13, 14:44

To byłoby dziwne, gdyby dało się kupić połowę tańszego gifta po angielsku i przez zaznaczenie w Steam zamienić go na 2x droższą wersję polską :).

Ale ale mogę powiedzieć, że jak zwykle nie lubię dubbingów, tak ten ze Skyrim jest pierwszorzędny. Na tyle, że jak zacząłem 4.gierkę po angielsku z napisami pl, a wcześniej był z dubingiem, tak szybko przełączyłem z powrotem na dubbing, bo bardzo pragnąłem ponownie usłyszeć grę po polsku:). Polskie głosy są fantastyczne i świetnie dobrane. Tym bardziej, że doborowa jest obsada. Krzysztof Kowalewski, Piotr Fronczewski, Henryk Talar i cała masa innych... To się po prostu świetnie słucha :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 22. Jan 13, 15:50

Pobralem polonizacje do SKyrim, nie mniej jednak gry nie da sie uruchomic :/ missing executable (czy cos w tym stylu.
Nastepnie pobralem patch 1.8 w wersji polskiej i zastapilem nim oryginalny .exe. Niestety efekt ten sam. Jedyna wyjsciem na ominiecie tej blokady jest zaplikowanie patcha z gatunku no-steam. Na dniach to przetestuje dla dobra nauki.

@bufi, jezyki zmienia sie p-klik w bibliotece, zakladka wlasciwosci i jezyk.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 22. Jan 13, 16:45

Sorkvild wrote: @bufi, jezyki zmienia sie p-klik w bibliotece, zakladka wlasciwosci i jezyk.
To zrobiłem pierwszego dnia jak dostałem Skyrima. Ale jak pisalem wczesniej, nie ma mozliwosci wyboru j.polskiego poniewaz go po prostu nie ma na liscie.
Jestes pewny, ze masz wersje EU? A moze po instalacji jakiegos DLC pojawila sie mozliwosc zmiany j. na polski?

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 22. Jan 13, 17:02

Jest to co widac. EU, a japonski tez jest :D

http://i.imgur.com/c8LNKpP.jpg

Jestes pewny, ze masz wersje EU? A moze po instalacji jakiegos DLC pojawila sie mozliwosc zmiany j. na polski?
Tak mam wersje EU, aczkolwiek moze to dlc dodalo jezyki. Tylko dlaczego nie moge wobec tego odpalic gry po polsku :/
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 22. Jan 13, 17:22

Sorkvild wrote: Tylko dlaczego nie moge wobec tego odpalic gry po polsku :/
Nie martw się, mam ten sam problem :)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 23. Jan 13, 15:38

Psst... uwaga na moderatora, bo to ponoć nielegalne :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Wed, 23. Jan 13, 17:47

Sauron11 wrote:Psst... uwaga na moderatora, bo to ponoć nielegalne :roll: .
Chyba nie załapałem. Co jest nielegalne? :?

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 23. Jan 13, 20:38

Powiem wam, ze zarowno handel, wytwarzanie i spozywanie ksiezycowego cukru jest nielegalne! Takie sprawy zalatwia sie z Khajitami z dala od miast i wszedobylskich szpiegow Imperium :D

Ps. Sauron mozesz oderac to zaproszenie, ktore wyslalem Tobie na Steama :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 24. Jan 13, 10:02

Ale już handel i spożywanie Skoomy w miejscach publicznych jest dozwolony, a przynajmniej w Skyrim bo w Morrowind za to wieszają :).

Napisałem nieco przekornie poprzedniego posta, ale w sumie miałem na myśli, że nieuregulowane chyba do końca jest podejście prawne do zamiany wersji językowej gry, skoro nawet Cenega swego czasu (dotarłem do mojej korespondencji z jej przedstawicielką z 2008/9 r) uparcie utrzymywała, że to z jej punktu widzenia nielegalne zmieniać grę angielską na polską przez grzebanie w plikach.

Sorkvild: oki popatrzę i wduszę odpowiedni przycisk. Steama używam na codzień tylko, żeby przez jego ikonkę uruchomić Skyrim, więc nie wiedziałem, żes mnie wywołał :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 24. Jan 13, 13:13

Steam sie przydaje przy komunikacji w czasie gry, zawsze mozna na goraco dzielic sie uwagami czy tworzyc wlasne galerie screenow (f12). Fajnym 'ficzerem' jest wbudowana przegladarka internetowa, dzieki czemu nie trzeba wychodzic z gry by cos sprawdzic. Czesto z tego korzystam w czasie gry w Skyrim, alt+tab wpisuje dana fraze +skyrim wiki i wszystko jasne :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 24. Jan 13, 16:47

Patrzaj no się, a ja specjalnie drukowałem przewodnik jak przejść misję w Zimowej Twierdzy. Tymczasem wystarczyło alt+tab :D .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 24. Jan 13, 18:54

Sauron11 wrote:[...] nielegalne zmieniać grę angielską na polską przez grzebanie w plikach.
Zgoda.

Sie tak zastanawiam coby nie napisac do stima zeby zmienili mi regioin gry, bo omyłkowo kupilem nie ten. Ktos probowal takiego manewru z inna grą?

Ps. a nielegalnie to jedynie przemycalem kosmiczne ziola Mamutami przez splickie sektory. Chcialem byc cwany, to puścilem je OOS, myśląc naiwnie, że nikt ich nie będzie skanować. A gdzie tam, na docelowe miejsce doleciały puste. 4 Mamuty wypełnione po kominy ziołem. Ale sie nawnerwialem. Zaczalem legalny interes ;)

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 25. Jan 13, 12:39

Nie myśl tyle tylko pisz, będziesz pierwszy :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 17. Feb 13, 18:25

Widze ze gracie w nowa odslone Aliens. Po tym co zobaczym na gameplayach to niezwykle lipnie ta gra wyglada. Jakies slamazarne alieny ktore zjada sie na sniadanie, mierna wrecz i pozbawiona glebszego kampania. Dlaczego ta gra ta mocno stara sie udawac COD w universum Aliens? Gdzie ten klimat z AVP, gdzie pojawienie sie punkciku na radarze powodowalo przyspieszone bicie serca? Gdzie bliskie starcie z obcym w najlepszym wypadku konczylo sie ciezkimi okaleczeniami naszego playera?
Ale coz... Moglem sie tego spodziewac po studiu Gearbox, ktore w 2011 wydalo ... ten... ten koszmar zwany Duke Nukem Forever.
(...)mianowicie doszli do wniosku, że skoro najpopularniejszą strzelanką na świecie jest Call of Duty, to trzeba zrobić takie Call of Duty, tyle że w uniwersum Aliens. I będzie dobrze, bo to recepta na sukces. Chciałbym zobaczyć minę tych gości, gdy zrealizowali swoją receptę i okazało się, że nie dość, że odwrócili się plecami do tradycji, to jeszcze zrobili to wyjątkowo nieudolnie.

za: http://www.gram.pl/artykul/2013/02/12/a ... nzja.shtml
W wiekszosci miazga tego tytulu
http://www.metacritic.com/game/pc/alien ... al-marines
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 18. Feb 13, 10:24

Plusem jest latarka sprzężona z karabinem. A minusem obcy, przebiegają obok npców i nie widząc ich biją przed graczem pokłony :). Tyle zaobserwowałem na filmiku...
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Tue, 19. Feb 13, 23:13

Ja tam pisac o niej nie bede, bo jak widze Aliensy albo cos od Camerona to dostaje wysypki. Moja ocena nie bedzie obiektywna :)
W kazdym razie model obcego, jest najlepszy jaki do tej pory zrobiono.
No i fajnie się gra, jakby się uczestniczyło w filmie Aliens2 :)

Dla fanów must have i nie patrzec na recenzje ludzi ktorzy graja po 10 lat w konterstrajka i Colonial Marines to dla nich zadne wyzwanie.

P.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”