W nowym CDA nie bedzie recenzji X3 The Reunion :(

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Tue, 13. Feb 07, 12:43

Nom... Sau weź no zabierz ze sobą łokcie do Topware i poskarż się im :twisted:
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 6. Feb 08, 11:35

Odgrzebuję wątek po prawie rocznej przerwie ;).

W międzyczasie uzyskałem informację - to odpowiedź na poprzednie posty - że TopWare wysłało swego czasu X3 PL do CDAction, ale ponieważ jednocześnie z wysłaniem gry TopWare nie zamówiło bloku reklamowego dla swoich gier - CDAction nie było chętne aby grę zrecenzować.
I tu dochodzimy do sedna problemu, który parę postów wyżej naświetliłem. CDA nie recenzuje gry z tego powodu, że firma-wydawca tejże gry nie zamówiła u nich reklam. Jak nazwać takie zachowanie pismaków? ;)
Zresztą moim zdaniem wpisuje się takie zachowanie w komentarz jednego z redaktorów CDA, zamieszczony w najnowszym numerze lutowym w action-redaction - list "sponsorowani". Oficjalnie twierdzi się jedno, aby przed czytelnikami grać super porządnych, ale jak widać prawda może być w istocie nieco inna ;).

Poza tym, w tym numerze CDA zamieściło ciekawy wywiad z Markiem Tymińskim, prezesem CITI Interactive. Przypomnę, że to gość, który w niewielkiej firmie CODA pierwotnie wydał w Polsce X-BTF, potem zwinął interes, założył LEMON Int., a teraz CITI. Bogata i niejasna przeszłość tego osobnika jest mi znana na tyle dobrze, że pokusiłem się wczoraj o wysłanie obszernego listu z wyjaśnieniem w tej sprawie, właśnie do CDA :wink: .
Edit: Ciekawe jest podejście p.Marka do graczy - "Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie, co myślą o nas hardkorowi gracze, którzy siedzą godzinami przed RPG-ami czy sieciowymi FPS-ami. Choć z badań wynika, że i tacy kupują nasze gry...". Gratuluję podejścia do klienta :P .
Last edited by Sauron11 on Wed, 6. Feb 08, 11:41, edited 2 times in total.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
DYoda
Posts: 158
Joined: Mon, 10. May 04, 15:55
x2

Post by DYoda » Wed, 6. Feb 08, 11:40

Wątpie żeby jakoś zareagowali na twój list.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 6. Feb 08, 14:02

O dziwo jednak dostałem odpowiedź :).


Edit: w kwestii poruszonej na górze, tak sobie myślę, że oszczędność TopWare w kwestii braku reklam X3 też nie była zbyt dobra. Jakaś reklama i więcej osób by się o grze dowiedziało, a może i byłaby wtedy ta nieszczęsna recka pozytywna dla TW. Ot polityka :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 6. Feb 08, 14:09

Sauron11 wrote:W międzyczasie uzyskałem informację - to odpowiedź na poprzednie posty - że TopWare wysłało swego czasu X3 PL do CDAction, ale ponieważ jednocześnie z wysłaniem gry TopWare nie zamówiło bloku reklamowego dla swoich gier - CDAction nie było chętne aby grę zrecenzować.
Wątpie aby powód był taki płytki. Według mnie gra była za słabo reklamowana i niszowa, aby o niej napisać.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Sun, 10. Feb 08, 23:04

Ukazuje się naprawdę dużo gier wartych recenzji, a miejsce jest ograniczone. X3 gdzieś po drodze przepadło. Może duża ilość czasu, jaka jest potrzebna do poznania gry, załatwiła sprawę? Szkoda.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Wed, 20. Feb 08, 11:18

Nie było i się pojawiło.
Ale o so hosi?
Wpadło moi w ręce nowe CDA a w nim zajawka na temat nowego X3:Terran Conflict.
Dziwi mnie trochę niekonsekwencja redakcji, czy też wydawców CDA. Recenzji X3 Reunion nie zamieścili, to i informację na temat rozszerzenia gry mogli sobie odpuścić.
Z drugiej jednak strony taka zajawka cieszy, ponieważ oznacza to, iż gra nie przeszła w redakcji bez echa.
Zatem panowie zaciskać kciuki. Może CDA się nawróciło :)

P.S.
Pozdrawiam wszystkich, bo ostatnio coś zaniedbuję forum.
Przyznam szczerze, że odwiedzam forum regularnie ( nawet kilka razy dziennie ) ale jakieś lenistwo mnie ogarnia i nie mam siły się udzielać.
Może jakiś wirus grypy teladiańskiej? ;)

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 20. Feb 08, 11:49

Abandon All Hope, a wiesz, że X3: Reunion też w newsach umieścili? Ale recenzji się nie doczekaliśmy...
Ja mam nadzieję, jak większość z was tutaj, że w tym przypadku będzie inaczej i na samym newsie się nie skończy.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Wed, 20. Feb 08, 14:06

Cześć... dawno mnie tu nie było, i znowu na wakacje zacząłem grać w X3, ale nie o to chodzi.

Mnie też dziwi fakt że nie było recki X3 mimo że zrecenzowali X2 i mają redaktora który kocha wszelkiego typu symulatory kosmiczne zresztą on właśnie recenzował X2, a że newsa wstawili to się nie dziwię zawsze to robią jeśli chodzi o nowe gry ale mimo wszystko argument że przez to że Topware nie zamówiło miejsca na reklamę jest trochę dziwny, szczególnie że w CDA zapewniają że reklamy nie mają wpływu na recenzowane gry, a przynajmniej tak mówią.

Heh, postaram się jeszcze udzielać na forum tak jak kiedyś.
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 20. Feb 08, 18:33

Wiencek14 wrote:Mnie też dziwi fakt że nie było recki X3 mimo że zrecenzowali X2 i mają redaktora który kocha wszelkiego typu symulatory kosmiczne zresztą on właśnie recenzował X2, a że newsa wstawili to się nie dziwię zawsze to robią jeśli chodzi o nowe gry ale mimo wszystko argument że przez to że Topware nie zamówiło miejsca na reklamę jest trochę dziwny, szczególnie że w CDA zapewniają że reklamy nie mają wpływu na recenzowane gry, a przynajmniej tak mówią.
Wypada zaakcentować, że są dobrym i wyjątkowym pismem, kiedy tylko jest ku temu sposobność. Napisali, że inny serwis to taki dobry nie jest, bo recki są pod reklamodawców, ale nie w CDA. Chwyt marketingowy oblany czekoladowym sosem i zręcznie podany w formie wywiadu z czytelnikiem. Bo jak niby można sprawdzić, czy napisali prawdę?
A informacja o tym, że przyczyną braku recki X3 w CDA jest brak reklamy od TopWare, pochodzi od samego TopWare, które przecież nie od dziś na rynku wydaje gry. Sami zdecydujcie komu wierzyć. Nie będę pisał o różnych manipulacjach i powiązaniach biznesowych, bo i tak powszechnie wiadomo, że istnieją. Ci, którzy twierdzą inaczej, cóż...

Edit: drobne poprawki.
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 20. Feb 08, 19:36

Sauron, hmm, hmmmm, wierzysz jeszcze w coś, niepowiązanego z czymś/kimś innym biznesowo/politycznie/religijnie/kulturowo w jakiejkolwiek dziedzinie życia?

Polecam obejrzeć film na videogoogle.com Zeitgeist, oczywiście z lekkim przymrużeniem oka, nie wierząc we wszystko, co ocenia ten film, ale jednak, warto go obejrzeć, ze względu na to, by poznać, jak można manipulować ludźmi w dzisiejszym świecie.


A i wszelkie stwierdzenia o powiązaniach politycznych/biznesowych wskazują raczej na niewiedzę ludzi i, jakby to powiedzieć łagodnie, na ich podatność właśnie na manipulację.
Ot choćby, RFN FM, Gazeta Wybiórcza itp itp, stwierdzenia, że są to Żydzi, Masoni, czy ktokolwiek, wskazują, że osoby, które wypowiadają te słowa, na niczym się nie znają, aniżeli na tym, by dokopać bratu, siostrze, rodzinie, sąsiadowi, i komu tam jeszcze. Ot, taka Polska cecha, nad która niestety nie chcę się pracować...

Eh, nie, wystarczy tego, miałem nie pisać tutaj o polityce...
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 14. Apr 08, 13:00

Sauron, takie pytanko, ten mail/list w CDA to był od Ciebie ? :P

Bo ktoś się podpisał Twoim nickiem -,-
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 14. Apr 08, 18:51

Ale jaki mail/list? Nie mam najnowszego CDA...
Może jakiś skan zapodasz? :wink:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 14. Apr 08, 20:56

Sau, to znaczy, że pisałeś do nich więcej razy ? :).

List na temat City Interactive i ich olewactwa względem hardcorowych graczy. To Ty jesteś autorem ? Jak tak, to sensownie piszesz :P.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Mon, 14. Apr 08, 23:42

Sau, jeśli to ty byłeś autorem tego listu, to ciekawi mnie ile z niego zostało wycięte i czy zamieszczone kawałki zachowują ogólny wydźwięk twego (?) maila... :roll:
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 15. Apr 08, 13:31

Hmm, napisałem jeden list do CDA o CITY wkrótce po wywiadzie z Markiem Tymińskim, ale nie sądziłem, że będzie wykorzystany w czasopiśmie :roll: . Muszę zakupić pismo, bom sam ciekaw czy za dużo nie wycięli :). Oryginalny tekst mogę tu wrzucić, ale nie wcześniej jak wieczorem...

Edit: z tym źródłowym textem to raczej nie wcześniej jak zobaczę ten z CDA. Pomyślałem, żeby się tak nie ujawniać przedwcześnie, jeszcze tu kto z CITI zajrzy i poczyta :wink: .
Last edited by Sauron11 on Tue, 15. Apr 08, 21:29, edited 1 time in total.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Tue, 15. Apr 08, 14:05

Sauron, to musisz się pospieszyć, bo dzisiaj wychodzi właśnie nowy numer specjalny ...

A twój mail był zamieszczony w numerze poprzednim (nr 150), z wielkim Alienem na okładce.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 15. Apr 08, 20:49

I dopiero teraz piszecie? :)
Musze prosić o skan tej strony, ktoś będzie tak dobry?
Raczej nie uda mi się go kupić, dziś szukałem w gazetowniach i nie było CDA.

Edit: zamiast skana może być też dobrej jakości zdjęcie z cyfrówki, w końcu technika już dość zaawansowana i skanery niekoniecznie są już potrzebne :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Tue, 15. Apr 08, 21:32

Ja do AR dochodzę zawsze na końcu, dlatego, tak późno o tym piszę :P.


Zaraz cyknę foto i zapodam linka w edicie, więc śledź temat.


EDIT:
http://www.space-nation.eu/?d=25F2A6FF1
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 15. Apr 08, 22:09

Wielkie dzięki za fotkę :).
Tak, to zdecydowanie moje słowa, choć właściwie nie w tej sprawie pisałem do CDA, to znaczy to był tylko wstęp w moim majlu, a resztę wycięli :lol: . To ledwie 10% tego co napisałem.
Poniekąd ich rozumiem (dobre i to co zamieścili), reszta nie nadawała się do publicznej prezentacji bez jakiejś weryfikacji faktów o Citi, a tej nikt już nie zrobi :roll: . Podoba mi się ten pierwszy akapit z trzykropkiem wklejonym w tekst - (...). Ten akapit brzmi tak:
Ponizej moj komentarz do wywiadu z panem prezesem
Tyminskim z CITY Interactive, w biezacym numerze CDA.
Otoz sam wywiad niczego sobie - przede wszystkim dobra
reklamowka dla CITY
, choc nie bez zgrzytu - juz na
poczatku prezes pokazuje, ze ma gleboko w d.... co
mysli o jego firmie wiekszosc graczy ;).

Return to “Polskie / Polish Off Topic”