Battlestar Galactica 2003 w TVP1

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Tue, 24. Jan 06, 17:54

W takim razie radzę wam zacząć oglądać Andromede. Leci jeśli się nie myle na tele 5, a według mnie bardzo ciekawy serial. :wink:
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
garghgor
Posts: 106
Joined: Mon, 29. Dec 03, 15:27
x3tc

Post by garghgor » Tue, 24. Jan 06, 20:38

Niestety nie mogę zgodzić się z przedmówcą. Andromeda, to sztuczny serial w stylu Xeny, czy Herculesa.
To już lepszy był Lexus (o ile dobrze pamiętam nazwę)
Serial BSG to powrót do dobrych tradycji porządnie i realistycznie wykonanych seriali (p. Babylon 5) z dobrym aktorstwem, a nie sztucznych, błyszczących, odpicowanych i przeraźliwie "pustych" seriali.
Garghgor Ug Nazghorskumm


'Ere we go, 'ere we go throu da kosmos

mrWHO
Posts: 16
Joined: Mon, 10. Jul 06, 16:32

Post by mrWHO » Mon, 10. Jul 06, 18:51

Zgadzam się z garghgor'em. BSG to jak narazie jedyny godny polecenia serial S-F w kosmosie (z tych nowszych produkcji, ale nie oglądałem jeszcze Firefly więc mogę się mylić).

Ogień zaporowy z flaków wymiata. Myśliwce rzeczywiście są kruche, ale popatrz na nazwę cylońskiego myśliwca "Raider". Myśliwce wg. mnie w świecie BSG mają za zadanie atakować konwoje i precyzyjne ataki na instalacje (SPOILER - jak atak na rafinerię w Serii I). W starciu z okrętami nie mają szans, po za raiderami uzbrojonymi w atomówki, a kto wie czy ludzie też nie mieli takiej wersji Vipera (SPOILER dowódzca Galaktiki miał na pokładzie do dyzpozycji kilka głowic atomowych, a jak przypominam okręt miał być wycofany ze służby, więc normalna jednostka powinna ich mieć bez liku).
JESZCE LEPSZE są railguny (działa przeciw okrętowe), ich wystrzały wyglądją niesamowicie, ale to dopiero do zobaczenia w pełnej krasie w Sezonie II-gim. Żadnych laserów jak w SW, żadnych promieni śmierci, tylko porządne kosmiczne armaty na pociski kinetyczne robiące duże kuku.


SPOILER
Czekam na Sezon III, mam nadzieję że nie załatwią Pegassus tak jak to zrobili w starej serii z lat 70'tych, ten okręt wymiata.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 10. Jul 06, 18:54

to się nazywa wykopać topic :lol:

mrWHO
Posts: 16
Joined: Mon, 10. Jul 06, 16:32

Post by mrWHO » Mon, 10. Jul 06, 19:35

oopss, zobczyłem 10, 2006 ale nie zobaczyłem stycznia. Sorry.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 11. Jul 06, 19:29

Ależ nie ma za co, to bardzo dobrze jeśli masz coś więcej do powiedzenia na dany temat i piszesz o tym w starym wątku. Tak właśnie powinno sie robić. :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Andrzej Girsa
Posts: 50
Joined: Thu, 1. Jul 04, 01:49
x2

Post by Andrzej Girsa » Tue, 3. Oct 06, 13:34

W "T&O" na przyszły tydzień zapowiedzieli serial "Battlestar Galactica". Zacznie się 12-ego o 23:15 w TVP2 i ma mieć 15 odcinków.
Bardzo mało piszę :)

User avatar
BQB
Posts: 1979
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x2

Post by BQB » Tue, 3. Oct 06, 13:42

Trzeba będzie nagrać, ech, szkoda, że nasza TV nadaje w takiej kiepskiej jakości.

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Tue, 3. Oct 06, 15:13

...tylko niestety ten serial to pasztet :( Widziałem z 12 pierwszych odcinków.
Oczywiście co kto lubi - jest mierna gra aktorska, tandetne dialogi. Dla nastolatków.
Efekty przyzwoite, ale oczywiście nadmiernie eksploatowane...

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 3. Oct 06, 15:55

xor wrote:...tylko niestety ten serial to pasztet :( Widziałem z 12 pierwszych odcinków.
Oczywiście co kto lubi - jest mierna gra aktorska, tandetne dialogi. Dla nastolatków.
Efekty przyzwoite, ale oczywiście nadmiernie eksploatowane...
Nie jest tak źle, lepsze to niż babilon 5, czy "jazon z gwiezdnego patrolu" :) Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

A tak naprawdę, polecam Stargate, efekty naprawde ładne i gra aktorów na bardzo wysokim poziomie ( jak na serial )
Richard Dean Anderson ( ONeal) , Amanda Tapping (Carter), Michael Shanks (Daniel) i oczywiście Douglas Christopher Judge ( Teal'c ) :)

W tym momencie na scifi leci już 10 sezon, zatem można kupić 9x22 odcinki wspaniałej sagi układającej się w spójną historię :) Zresztą jest to chyba jeden z najdłuższych seriali sci-fi w ogóle :)

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 3. Oct 06, 16:00

Niestety zaprzedałem swą duczę anime, przez najbliższy tydzień będę oglądał or rana do wieczora Neon Genesis Evangelion, a potem Fate: Stay Night ;P

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Tue, 3. Oct 06, 18:29

"Neon Genesis Evangelion" fajne, ale cholernie filozoficzne, a cała chistoria nie została doprowadzona do końca, (dopiero film kinowy "częściowo" zamyka historię, pozostawiając jednak mnóstwo otwartych wątków) ja NGE oglądnąłem na Youtube.com (jest tam mnóstwo anime, między innymi NGE, naruto, dragon ball i wiele innych pomniejszych) Na 97% jest to legalne w Polsce (nie wiem jak to dokładnie działa ale anime można ściągać i oglądać nie bojąc się o legalność)
:)

boto
Posts: 324
Joined: Tue, 25. Jan 05, 19:25
x3tc

Post by boto » Tue, 3. Oct 06, 18:38

Ja też oglądam anime na youtube ;)
A najlepsze z nich to One Piece :P tylko znowu jest filler ;(
Ale niema to jak obejrzeć 200 odcinki Naruto 90 odcinków Bleach i 279 odcinków One Piece :D

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 3. Oct 06, 19:36

A ja wolę sobie w spokoju pościągać kilka sezonów, i obejżeć bez gapienia się na transfer ;P

O! Mam jeszcze kompanię braci do dokończenia ;P

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Tue, 3. Oct 06, 21:07

Kompania Braci Spielberga ?
Genialny serial. Jeden z najlepszych cykli filmowych (tak nazywam Kompanie Braci filmem, 10 odcinkow filmowych laczacych sie w jeden wielki genialny film).
Po prostu jak pojawia sie w tv, to staram sie ogladac wszystkie odcinki. Po prostu nie mozna nie obejrzec tego filmu !
Polecam :)
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Tue, 3. Oct 06, 21:12

Tak, banda brudasów ;P

A na serio: Band of Brothers. Mam wszystkie 11 odcinków, a teraz jestem na 6.

To około 13 godzin filmu, z tym że ostatni odcinek to już tylko wspominki ;P

User avatar
General Tatarin
Posts: 686
Joined: Tue, 1. Jun 04, 17:49
x4

Post by General Tatarin » Wed, 4. Oct 06, 06:30

RAFIO wrote: i obejżeć bez gapienia się na transfer ;P
to znaczy? ja na youtube klikam i oglądam, ściąga się "w czasie rzeczywistym"
:)

User avatar
xor
Posts: 436
Joined: Mon, 19. Jan 04, 14:45
x2

Post by xor » Wed, 4. Oct 06, 08:22

Ergo --> oo, widzę, że mamy zupełnie różne gusty... Babylon 5 uważam za najlepszy serial SF (obok Star Treków) - zwłaszcza pod względem fabuły (niezapomniana rola Petera Jurasika jako Londo Molari) - no, do momentu zakończenia wojny z cieniami, dalsze odcinki już są na siłę i zdecydowanie słabsze.
Natomiast Star Gate jak dla mnie jest takim samym gniotem jak Andromeda, Farscape, etc.

Pozdrowionka

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 4. Oct 06, 09:06

RAFIO wrote:A ja wolę sobie w spokoju pościągać kilka sezonów, i obejżeć bez gapienia się na transfer
Czy można gdzieś legalnie pościągać te sezony? Kompanię Braci też masz z tego źródła?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 4. Oct 06, 10:25

Kompanię mam z innego źródła ;P Tj. odcinki z jakiegoś wydania na DVD, or somfing+napisy pl ;P

A co do legalności mam wątpliwości. Wątpię aby gdzieś w necie było można je legalnie oblookać, czyto na youtube, czy gdzie indziej.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”