Steam i nie tylko - promocje, dyskusje i komentarze

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 29. Jul 12, 12:43

Sorkvild wrote:Niektore gry da sie zarejestrowac i dodac do swej biblioteki wpisaujc kod z pudelka, choc niekoniecznie wielu gier nie da sie zarejestrowac w Steamie. Chetnie bym sie pozbyl wielu pudelek i plyt, niech zyje cyfryzacja :D:D
Nie wiesz czy da się tak z Oblivionem + Shivering Isles? Miałem swego czasu problem z wersją płytową, tzn. przeszedłem podstawkę Obka, ale po instalce dodatku gra wywalała się do pulpitu. Dosłownie nic nie pomagało, nawet powtórna instalka samej podstawki - ten sam problem, więc wywaliłem to w końcu w HDD. Jedyna nadzieja, to że mając wersję pudełkową zainstalowałbym to teraz z poziomu Steam i tam po zweryfikowaniu poprawności plików spróbował odpalić?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 30. Jul 12, 11:16

Sauron11 wrote:
Sorkvild wrote:Niektore gry da sie zarejestrowac i dodac do swej biblioteki wpisaujc kod z pudelka, choc niekoniecznie wielu gier nie da sie zarejestrowac w Steamie. Chetnie bym sie pozbyl wielu pudelek i plyt, niech zyje cyfryzacja :D:D
Nie wiesz czy da się tak z Oblivionem + Shivering Isles? Miałem swego czasu problem z wersją płytową, tzn. przeszedłem podstawkę Obka, ale po instalce dodatku gra wywalała się do pulpitu. Dosłownie nic nie pomagało, nawet powtórna instalka samej podstawki - ten sam problem, więc wywaliłem to w końcu w HDD. Jedyna nadzieja, to że mając wersję pudełkową zainstalowałbym to teraz z poziomu Steam i tam po zweryfikowaniu poprawności plików spróbował odpalić?
Nie zawszkodzi sprobowac... W Stemie musisz wybrac opcje 'activate Steam product', jest to gdzies w tym pasku u gory i wpisac klucz z pudelka z gra. Steam przyjmuje klucze w trzech formatach (bedzie to pisac), jezeli klucz gry jest zgdony z formatem zapisu cyfr jakie przyjmuje Steam wowczas bedziesz mogl dodac gre. Jesli nie, to pozostaje ci kupic te gre za posrednictwem Steama. Teraz, w czasie letniej promocji Oblivion w wersji GOTY byl do kupienia za 4.99E, aczkolwiek trzeba polowac jak chce sie taniej, gdy nawet po wielkiej wyprzedazy promocje wielkich tytulow wciaz wracaja na tapete :)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 7. Aug 12, 18:55

Pisza, ze Steam przezywa jakas awarie, w zwiazku z tym transakcja poprzez paypala jest niemozliwa. Tymczasem konczy sie deal na paczke klasycznego Fallouta. Powinni przedluzyc te promocje do cholery skoro PayPal nie dziala!
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 8. Aug 12, 16:17

Sorkvild wrote:Nie zawszkodzi sprobowac... W Stemie musisz wybrac opcje 'activate Steam product', jest to gdzies w tym pasku u gory i wpisac klucz z pudelka z gra.
No to d. zbita, bo Oblivion nie miał klucza :(. A płacić powtórnie za to samo? Chyba już lepiej przeznaczyć tą kasę na Downguarda, a Obek z dodatkiem może kiedyś będzie za darmo na Steam :roll: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 13. Aug 12, 06:31

Na Gamersgate jest promo na X3: Albion Prelude. Kto nie ma to jest okazja :)

p.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 13. Aug 12, 20:10

Tylko czy naprawdę warto? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 13. Aug 12, 20:35

Zdecydowanie warto. Jest to ostatnia część w X Świecie i zarazem pożegnanie z serią. Dla Ciebie imho najlepsza opcja to Terran Warpack; dostajesz X3:TC + AP i do tego nowy medal do forum :)

Następny będzie Rebirth, ale to już zupełnie inna bajka :)

Ps.

A, Sauron z innej beczki mam pytanie. Tego Skyrima kupiłeś od Cenegi razem
z kluczem do Steama?
Ostatnio szukałem go na Steamie ale nawet nie ma wersji na nasz region w ofercie. ALbo coś źle patrzałem

P.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 14. Aug 12, 10:17

Hmm, kupiłem Skyrim w wersji pudełkowej w Auchan, ale nie pamiętam, żeby był w opakowaniu jakiś klucz. Niestety nie pamiętam już jak przebiegała instalacja, ale chyba automatycznie połączyło się ze Steam, musiałem stworzyć konto i instalka zakończyła się. Niestety nie pamiętam już szczegółów instalacji :(.

Odnośnie AP - nie chciałbym płacić ponownie za X3: TC, które mam w wersji pudełkowej z jakiejś serii supersellera czy podobnie. Niestety praktycznie nie grałem w TC, kupiłem tylko aby ocenić skalę zmian poczynioną w stosunku do Reuniona. Więc AP musiałby naprawdę być rewolucyjna - np. nieśmiertelne 'lądowanie na planetach' - żebym się skusił :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 14. Aug 12, 12:54

W skutek jakis ukladow, Skyrim w naszym regionie nie jest dostepny, nie da sie nawet wyswietlic gry poprzez sklep Steama. Cenega ma wylacznosc na dystrybucje tej gry w Polsce.

Co do AP to gra w standardzie jest nudna jak flaki z olejem, w ogole ten system wojny to jakas pomylka. Ot dodali pare uprawnienien w menu, kilka statkow ot co.
Po zaliczeniu kilku godzin z surowym AP zainstalowalem jednynie mod XRM, ktory wreszcze czyni te gra jaka byc powinna. Co ciekawe jak dotad nie pojawilo sie niemieckie tlumaczenie tego moda, chyba z wiadomych wzgledow :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 16. Aug 12, 22:00

Jest promocja -75% na serie Dead Space. Jest to ciekawy survival horror dziejacy sie w warunkach zerowej grawitacji. Kupilem czesc pierwsza gry za 2.5€, mysle ze warto.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 31. Aug 12, 23:22

Counter Strike Global Offensive. Z seria CS jestem chyba od 2001 roku i gram w nia w mniejszymi badz wiekszymi przestojami. Nowa gra jest calkiem udana, do czasu premiery ukazalo sie wiele poprawek, ktore podnosza atrakcyjnosc nowej gry w sposo znaczacy. Bylem testerem bety i przyznam, ze poczatki bety nastrajaly dosc negatywnie. Ostatni patch ukazal sie 2-3 przed koncem bety i to bylo to :) Duch gry powrocil w nowej formie. Na dniach chyba kupie to, bo sie stesknilem :)
Widac na allegro CS:GO schodzi na pniu, mysle ze warto poczekac na jakas obnizke i kupic ilosc hurtowa kluczy i ruszyc ze sprzedaza na allegro, gdy skonczy sie promocja na steamie :) Ktos sie orientuje ile mozna nabyc kluczy tej samej gry ?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 3. Sep 12, 12:14

Ja się zatrzymałem na poziomie starego CS-a, więc graficznie raczej odpychającego dziś. Ten Counter Strike Global Offensive do jakiej gry może być podobny, ma coś wspólnego z Bad Company 2? Grafika, miodność? Warto to kupić?
Sorkvild, chcesz rozkręcić biznes na handlu kluczami? :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 3. Sep 12, 21:15

Po tych ostatnich updatach CS:GO daje rady i nie udaje zadnej innej gry to jest po prostu ten sam stary CS, mysle ze w porownaniu do poprzednich czesci GO jest w stosunku do nich nieco bardziej dynamiczny.
Zmianom ulegla nieco grafika, jest to ten sam stary silnik Source wyzylowany do granic mozliwosci jesli chodzi o grafike, mimo to wyglada fajnie.
W przeciwienstwie do popularnych shooterow typu COD, MOH, BF - CS:GO wciaz wymaga duzego skilla i dla nowicjuszy poczatki moga byc dosc ciezkie. Co zdaja sie potwierdzac na forum Steam nowi gracze przybili z tych wlasnie gier, ktorzy nie mieli do czynienia z CS dotychczas.
Natomiast takich problemow nie maja CSowcy probojacy swych sil w ww. shooterach.
Hmm, widze to po sobie, ale fragowanie w tych nowych grach jest jakos bajecznie proste, nie wiem... moze dlatego ze w CS'a grywam (dzis nie tak czesto jak dawniej) od 10 lat i mozna tu mowic o sporym obyciu ;)
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sat, 8. Sep 12, 23:34

Nie wiem jaki trzymasz poziom w takim popularnym shooterze jak BC2, ale ja gram w to już na jakimś 40 poziomie i nadal zdarza mi się trafiać na taki zespół, przy którym po 10 minutach gra robi się nudna. Jak bym się nie starał i tak za szybko ginę i zmieniam wtedy serwer.
Natomiast CS-a pamiętam z czasów, gdy nie miałem tak szybkiego jak dziś łącza, a sama gra wymagała załadowania mnóstwa dodatków i łatek i mimo to nie chciała wpuszczać na serwery. Pamiętam, że raz wkurzony tym ostatecznie powiedziałem sobie - nigdy więcej CS-a. I do dziś pozostaję temu wierny :)
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 9. Sep 12, 11:17

Pewnie grales w CS jeszcze w czasach pre-Steam ;) Wowczas gra wymagala recznego patchowania. Ja mialem czasem tylko problemy z podmienionymi modelami, czasami serwer odmawial wejscia, ale to byly wyjatki. Podstawowe modele postaci, broni oraz dzwieki byly beznadziejne i powstawalo setki fanowskich podmian broni i postaci o wysokiej jakosci tekstur. Swego czasu sam wydalem wlasna, totalna paczke podmian opartych na tym co znalazlem w sieci. Pamietam, ze gralem z nia bardzo dlugo, bo gra wreszcie wygladala jak powinna :)
Od wersji 1.5 byl juz Steam i wszystko ladowalo sie automatycznie.

Odnosnie serii Battlefield, MoH, Cod. Nie gram w to, zwyczajnie te gry mnie sie nie podobaja. Z onlinowych shooterow to gram obecnie w CS:GO, L4D2, Red Orchestra 2 . Raz na jakis czas odpalam Quake Live oraz druzynowego Quake Wars. Ostatnimi czasy w pracy sprawdza sie Quake Live, z uwagi ze gra jest w przegladarce :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 5. Oct 12, 16:08

Jak tam aktualne promocje na Steam? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 5. Oct 12, 16:28

Narazie bieda. Chociaż jest Darksiders 2 -50%.
Promocje to dopiero na Święta będą.

Ja se zakupiłem na muve X-Coma a w gratisie dostałem klucz do
Civ5 na steama. Opchne go za ~35 pln i bede mial tanszego XComa :)
Placiłem kartą z AliorSynca i mam rabat -5%, bedzie na oplaty w alledrogo.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 5. Oct 12, 17:59

W jakiej cenie jest x-com?

Co do obnizek, dzis jest sporo poprzecenianych miedzy 50-75%
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Fri, 5. Oct 12, 18:32

Sorkvild wrote:W jakiej cenie jest x-com?
114,99 pln + wszystkie DLC + Civ5 w preorderze.
W pudle kosztuje 119.99.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Fri, 5. Oct 12, 21:12

To calkiem kuszaca oferta. Btw jak sie gralo w demko X-Com, trzyma poziom oryginalu?
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Return to “Polskie / Polish Off Topic”