W nowym CDA nie bedzie recenzji X3 The Reunion :(

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Mon, 6. Nov 06, 15:22

Niestety nie. Jest tylko Mo$kit, ale on jest redaktorem na serwisie growym "Gamespress".

User avatar
Michal.R
Posts: 278
Joined: Fri, 3. Sep 04, 22:11
x4

Post by Michal.R » Mon, 6. Nov 06, 18:19

Rafio==> A żebyś się nie zdziwił :D Niektórzy mają różne kontakty i kontakciki ;) Pomimo iz jestem w gamepress'ie to mam znajomego w CDA. Popytam go to się może czegoś dowiem ;)
Current PC: ASUS PRIME X370-PRO ||| Ryzen 5 5800X3D ||| ASUS RTX 3060 Ti DUAL OC V2 8GB ||| HyperX Fury 4x8GB DDR4 ||| LG 27GL850-B :O
Old PC: MSI Z87-GD65 ||| i7 4770K ||| Asus GTX 1060 Dual 6GB OC ||| Crucial 2x8GB DDR3 ||| LG IPS277 :P
Very old PC: MA770T-UD3P ||| Phenom II X4 955 ||| GoodRam DDR3 4GB 1333MHz||| HD4850 512MB ||| LG W2252TQ :D
Very very old PC: Asrock Dual-Vsta ||| A64 3000+@3500+ ||| Radeon x1950 Pro 256/256 ||| 2048 DDR 400MHz ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Mon, 6. Nov 06, 18:30

No właśnie o coś podobnego chodziło, o rozpuszczenie wici :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 6. Nov 06, 22:35

O qrka, czyzbysmy byli sledzeni ?
[]
Gdzie? Tu !! Widze cie !! Nie !! A wlasnie, ze tak !!
[]
Nie no spoko, ciekaw jestem, jakie teorie "spiskowe" teraz wyjda na jaw na naszym forum ? :>
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Michal.R
Posts: 278
Joined: Fri, 3. Sep 04, 22:11
x4

Post by Michal.R » Mon, 6. Nov 06, 23:11

Jakie tam znów teorię spiskowe, żadnych tam konspiracji ani spisków :P A przynajmniej ja ogólnie nic nie wiem. jeżeli chodzi o reckę w CDA, to się jeszcze dokładniej dowiem, ale to w nieokreślonym czasie:P
Current PC: ASUS PRIME X370-PRO ||| Ryzen 5 5800X3D ||| ASUS RTX 3060 Ti DUAL OC V2 8GB ||| HyperX Fury 4x8GB DDR4 ||| LG 27GL850-B :O
Old PC: MSI Z87-GD65 ||| i7 4770K ||| Asus GTX 1060 Dual 6GB OC ||| Crucial 2x8GB DDR3 ||| LG IPS277 :P
Very old PC: MA770T-UD3P ||| Phenom II X4 955 ||| GoodRam DDR3 4GB 1333MHz||| HD4850 512MB ||| LG W2252TQ :D
Very very old PC: Asrock Dual-Vsta ||| A64 3000+@3500+ ||| Radeon x1950 Pro 256/256 ||| 2048 DDR 400MHz ;)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 12. Jan 07, 13:13

Jak tam idzie z recką w CDA, jakieś wieści? :)

Przy okazji moje małe rozważania n/t CDA:
Tak się złożyło, że kupiłem niedawno obecny numer CDA i szczerze mówiąc mam do niego pewne zastrzeżenia. Chodzi mi głównie o nieco przesadne zdaje mi się promowanie na łamach czasopisma firmy CD PROJEKT. Może być tak, że ta firma jest najbardziej aktywna na polskim rynku wydawców gier i stąd tak bardzo się reklamuje. Ale reklam ze znaczkiem CD PROJEKT jest coś za dużo. Do tego są zamieszczane podwójnie, a z recenzji w piśmie też dziwnie dużo (i to pochlebnych) jest tych sygnowanych tym wydawcą.
W tym numerze jest nawet tak, że jest tam osobna luźna wkładka CD PROJEKT z wołowatymi napisami na pierwszej stronie (taka forma reklamy zawsze kojarzy mi się jakoś ze sloganem Media Markt :wink: ), kilkustronicowa, opiewająca rzecz jasna wszystkie opisywane wewnątrz gry, a w samym CDA są zamieszczane jeszcze raz te same reklamy, plus opisy i recenzje gier reklamowanych we wkładce.
W jakiejś notce wewnątrz numeru jest przy tym napisane, że ten numer ma ponoć specjalnie mniej stron niż zwykle, bo ma być w nim mniej przestrzeni reklamowej. Nie wiem czy to prawda, bo nie kupuję CDA regularnie, może ktoś z Was ma jakieś spostrzeżenia co do tego czasopisma. Ale jak na prasę komputerową to uważam, że reklam jest zdecydowanie za dużo. Rozumiem, redacja musi zarobić, koszty wzrastają, spada poczytność bo konkurencja, wszystko ma swoją cenę.
W sumie nie znalazłem w CDA powodów aby kupować ją co miesiąc, od czasu do czasu może tak, ale nie systematycznie. Chyba wyrosłem z czytania prasy młodzieżowej i się starzeję :wink: . A może to pismo rozwija się w niewłaściwą stronę? Co sądzicie o samym piśmie?
Tylko patrzeć jak przejmie je Agora i reklam będzie więcej niż tekstu :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Fri, 12. Jan 07, 14:33

może za krótko prenumeruje CDA, ale nie zauważyłem tak niepokojących zmian jak Sau. Reklamy nie przeszkadzają, zwłaszcza że większość z nich są reklamami gier/sprzętu, a i same recenzje można zaliczyć do swoistych reklam :wink: Ta notka wewnątrz numeru to bodajże wstępniak był... xD Ale fakt że "gadżetów" od CD-projekt trochę dużo się zrobiło. Szczęśliwie nie zauważyłem by wpływało to na oceny, a osobiści uważam że Cd-projekt w przeciwieństwie do innych dystrybutorów, ma częściej ciekawe tytuły niż np. Cenega (zaznaczam że tylko w moim odczuciu), poza tym gusta recenzentów zwykle pokrywają się z moim, a teksty są ciekawe. Zatem nie odczuwam niepokojów i czekam na kolejny numer :lol:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 12. Jan 07, 15:22

Sauron11 wrote:Chodzi mi głównie o nieco przesadne zdaje mi się promowanie na łamach czasopisma firmy CD PROJEKT. Może być tak, że ta firma jest najbardziej aktywna na polskim rynku wydawców gier i stąd tak bardzo się reklamuje. Ale reklam ze znaczkiem CD PROJEKT jest coś za dużo. Do tego są zamieszczane podwójnie, a z recenzji w piśmie też dziwnie dużo (i to pochlebnych) jest tych sygnowanych tym wydawcą.
Oni sprzedają powierzchnę w stronie, a kupujący, może tam wrzucić co chce, jeśłi to nie łamie prawa. A że CD projekt ma bardzo aktywny marketing, to jest jak jest.
Sauron11 wrote:Do tego są zamieszczane podwójnie, a z recenzji w piśmie też dziwnie dużo (i to pochlebnych) jest tych sygnowanych tym wydawcą.
A może to przez to że pismo ma około 150 stron? Lepesze to niż reklamy chyba? :> Pozatym, zwróć uwagę na to jakie gry wydaje CD projekt: To są pewniaki, murowane hity które już sprawdziły się na zachodzie, gry które są perfekcyjnie wydane i spolszczone, i które CD-Projekt wspiera nawet 4 lata po premierze.

Jednak ja również kupuję je coraz rzadziej. Imho, przerzuciłem się na pisma bardziej specjalistyczne, fachowe. Cenę mają zbliżoną, wychodzą raz na dwa miechy, i wiele się można nauczyć z konkretnej tematyki.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Fri, 12. Jan 07, 18:24

RAFIO wrote:...gry które są perfekcyjnie wydane i spolszczone...
Odnośnie CD Projektu jest to stwierdzenie znacznie przesadzone i już nieprawdziwe - choćby ze względu na zupełną kompromitację w sprawie Herosów V i dodatku, i ostatni skandal, czyli opóźnienie polskiego patcha dla NWN 2. Chodzi o to, że cały świat, łącznie z innymi wersjami językowymi (to ważne!) już ma patcha, a wielu graczy kupiło grę tylko dla multiplayera. Dla nich jest niegrywalna, bo serwery są już oczywiście na najnowszej wersji. Dla wielu innych NWN 2 jest niegrywalne z powodów sprzętowych, czyli oczywiście, i jak zwykle w obecnych czasach, źle zoptymalizowany kod gry. Na forum CDP gotuje się więc, bo ludzie maja dosyć ich podejścia do graczy. A na dodatek w planach producenta gry jest już następny patch.
W Herosach V nieoficjalny fanowski zespół tłumaczy poprawił 1800 błędów - tylko w samej podstawce. Strona z ich patchem:
http://members.lycos.co.uk/homam/
Proponuje nie chwalić CDP na zapas za całokształt, a jedynie za konkretne, zakończone rzeczywistym sukcesem, projekty.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Fri, 12. Jan 07, 18:26

Ja CDA kupuje juz tak jakby automatycznie od kilku lat :P.

Uwazam je za najlepsze na naszym rynku, najzabawniejsze z pism zwiazanych z tematyka okologrowa a zarazem fachowe.
To wg mnie sprawia, ze CDA moze naprawde uzaleznic - ta atmosfera, lekkosc pisania recenzji przez recenzentow, brak jakiechs z gory, powaznych i dretwych zasad pisania r3ecenzji i odnoszenia sie do czytelnika - vide AR.
Reklamy mnie w ogole nie przeszkadzaja :|. Lol, jak widze stronke z reklama, to automatycznie przerzucam dalej. Nic trudnego i nic co mogloby zrazic mnie do CDA :|. A te gazetki od CDP po prostu wyrzucam :D. Przeciez nikt nie kaze ich czytac. A to wlasnie dzieki reklamom CDA kosztuje teraz 15 zl. A jak ktos ma cos przeciw reklamom, niech poda przyklad innego pisma o grach, niech policzy tam ilosc reklam, podzieli przez ilosc stron i porowna cene. Takie rzeczy jak ilosc reklam itp oceniajmy w miare obiektywnie. Bo to, ze ktos pisze tak i tak o pismie, to wiadomo, ze jest to subiektywne, ale jak cos da sie stwierdzic rzeczowo, to starajmy sie to czynic.
Aha i pochlebstwo recenzji gier wydawanych przez CDP ?? Jak gra jest dobra, zasluguje na wysoka ocene, to dlaczego nie ocenic jej dobrze? A to, ze jest akurat wydawana przez CDP, to nie ma znaczenia wiekszego.
Jezeli jest jakas dobra gra wydana spod rekawa Cenegi czy tez TOPWARE czy PLAYA ! (vide X2 - dostalo 8+) Co na gry PLAYa to naprawde duzo :P.

A o X3 ani widu, ani slychu :|. Szkoda.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Fri, 12. Jan 07, 21:26

Reel: podałeś dwie gry. A ile ich wydej CD projekt? A ile wydał? Hę? zdaje mi się że więcej.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Fri, 12. Jan 07, 22:01

Czy ty myślisz, że ja prowadzę kroniki wpadek CDP? Ale wydawanie patchy do NWN "jedynki" też było skandalem, bodajże na wersję 1.66 gracze czekali kilka miesięcy, wydaje mi się, że pół roku - gra po sieci musiała leżeć. "Titan Questa" też ktoś łatał, bo zwalony wyszedł. "Spellforce 2" wyszedł niegrywalny, bo ludzie mieli slajdy na mocnych sprzętach - JoWood na pewno miał winę, ale jaka firma puszcza do sklepów grę w takim stanie?? Polonizacje mają mocno nierówne. Więcej grzechów nie pamiętam.
To są najważniejsze ich gry - lokomotywy, hiciory i megahiciory, bez wyjątku zwalone. Co mnie obchodzi przeszłość tej firmy, skoro teraźniejszość jest do d...? W tej chwili robią, co mogą, aby zniszczyć swoją reputację.
Cenega sobie z tym poradziła - Obliviona i Civ IV puścili po angielsku do sklepów, ze spokojem zrobili tłumaczenia i wrzucili je na stronę do pobrania. I nie musiałem na żadne patche czekać, bo angielskie działały.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Fri, 12. Jan 07, 23:33

Nie będę się zbytnio wtrącać, ale chciałbym zauważyć odnośnie:
Reel Mixer wrote: "Spellforce 2" wyszedł niegrywalny, bo ludzie mieli slajdy na mocnych sprzętach - JoWood na pewno miał winę, ale jaka firma puszcza do sklepów grę w takim stanie?? Polonizacje mają mocno nierówne. .
- czy wiesz na forum jakiej gry piszesz :lol: (X3 ideałem od razu też nie był)
- heh, gdzieś się pojawił temat odnośnie Obliviona... nie uznałbym go za pełnego pochwał...
- poza tym cenedze też zdażyła się drobna wpadka... z tego co pamiętam z Tomb Raiderem, polscy gracze dostali "tylko" o paręset mega mniej (reszta) świata. Choć kiedyś równie ciekawa checa była z Splinter Celem co został wydany w wersjii Beta... ale mniejsza z tym. Każdemu zdarzają się doły (żeby nie powiedzieć studnie :roll: )
Moim skromnym zdaniem albo patrzymy na poszczególne tytuły, albo jeśli już na sposób wydawania gier to na jego całokształt łącznie z przeszłością.

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Sat, 13. Jan 07, 00:29

Nie chcę ciągnąć tego offtopa - to nie ten temat na taką gadkę. Chcecie uważać ich za świętych, to wasza sprawa. Tym mocniej was d*** zaboli, jak się przejedziecie na jakimś tytule, na jakim będzie wam zależało.
Na dziś wystarczy tej walki z wiatrakami.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Sat, 13. Jan 07, 11:40

Hmm Reel Mixer tak czytajac twoje posty, to zastanawiam sie, czy ty wiesz, ze CDP jest WYDAWCA gier (wspolproducentem i tworca tych polskich, ale mowimy tu o samych zagranicznych tytulach).

To nie CDP wina, ze gra jest do dupy i jest niegrywalna... Jego wina moze byc slaba polonizacja, problem z patchami itp, ale nie fakt, ze gra jest do dupy :/.
Ja bym z checia porownal gry wydawane przez CDP, Topware, Play (shit! ) i Cenege. Zalozylbym sie, ze proporcjonalnie CDP wypadloby lepiej...

A i uwazasz mnie za jakiegos czciciela CDP ? Nie lubie tego wydawcy, ale nie uwazam, ze jest najgorszym wydawca w Polsce, a wrecz przeciwnie, swoja potege chyba na czyms zbudowal , he ? Chyba, ze pojawi sie tutaj jakas opinia na temat teorii spiskowej, to ja juz podziekuje :o .
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Reel Mixer
Posts: 496
Joined: Fri, 22. Oct 04, 20:15
x2

Post by Reel Mixer » Sat, 13. Jan 07, 14:17

A o czym ja pisałem, o locie na księżyc? Polonizacja Herosów V - 1800 błędów.
Polskie wersje patchy to kto przygotowuje? Matka Teresa? Czy polski wydawca?
Acha, nie pisałem jeszcze o poprzekręcanych nazwach atutów w polskiej wersji NWN.
Czy ja po polsku piszę, czy po marsjańsku?
Jeszcze jedno, piszę o czasie teraźniejszym, co maja z nim wspólnego udane polonizacje z przeszłości, sprzed wielu lat?? Największe wpadki będziemy puszczać płazem, bo kiedyś dobrze wydawali gry??
Proszę mi też wskazać, gdzie nazwałem ich "najgorszymi". Proszę mi nie wciskać demagogicznie słów, których nie napisałem.
To już ostatni post w tym offtopie. Dalsza dyskusja nie ma sensu.
[ external image ] X3 - gram legalnie.
[ external image ]
Błękitny Grom znów na posterunku :).

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Sat, 13. Jan 07, 14:35

Reel Mixer wrote: Polskie wersje patchy to kto przygotowuje? Matka Teresa? Czy polski wydawca?
Bywa różnie zależy od sposobu lokalizacji i tym podobnych...
Reel Mixer wrote:Czy ja po polsku piszę, czy po marsjańsku?
To trudne pytanie proszę następne :lol:

Tak na serio, zdaje się że szanowny pan Reel Mixer, od samego początku chciał podkreślić że CDprojekt zdarzały się wpadki (czasem druzgoczące)

a nie tak jak
Rafio wrote: To są pewniaki, murowane hity które już sprawdziły się na zachodzie, gry które są perfekcyjnie wydane i spolszczone, i które CD-Projekt wspiera nawet 4 lata po premierze.


Innymi słowy- spokojnie panowie :wink:
To na tyle z mojej strony...

Wracając do tematu... ciekawe co dadzą w następnym CDA, niedługo powinny pojawić się pierwsze przecieki ^^

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Sat, 13. Jan 07, 16:30

Mani_Hc wrote: Chyba, ze pojawi sie tutaj jakas opinia na temat teorii spiskowej, to ja juz podziekuje .
Proszę bardzo mani ;)
Sauron11 wrote: Chodzi mi głównie o nieco przesadne zdaje mi się promowanie na łamach czasopisma firmy CD PROJEKT. Może być tak, że ta firma jest najbardziej aktywna na polskim rynku wydawców gier i stąd tak bardzo się reklamuje. Ale reklam ze znaczkiem CD PROJEKT jest coś za dużo. Do tego są zamieszczane podwójnie, a z recenzji w piśmie też dziwnie dużo (i to pochlebnych) jest tych sygnowanych tym wydawcą.
W tym numerze jest nawet tak, że jest tam osobna luźna wkładka CD PROJEKT z wołowatymi napisami na pierwszej stronie (taka forma reklamy zawsze kojarzy mi się jakoś ze sloganem Media Markt ), kilkustronicowa, opiewająca rzecz jasna wszystkie opisywane wewnątrz gry, a w samym CDA są zamieszczane jeszcze raz te same reklamy, plus opisy i recenzje gier reklamowanych we wkładce.
Ale jest to wypowiedź "przygodnego czytelnika", który do pisma zajży raz na pół roku, z czystej ciekawości, nie interesującego się zbytnio grami komputerowymi.

Reel, w 90% przypadków, oni dostają czysty tekst + gierka do popykania i popatrzenia jak to wygląda; a po przetłumaczeniu wysyłają producentowi, a ten u siebie skleca nową wersję gry.

Napewno nie będzie już recki X3, bo wyszła zbyt dawno :(

Wiencek14
Posts: 684
Joined: Tue, 24. Jan 06, 09:26
x3ap

Post by Wiencek14 » Tue, 13. Feb 07, 07:39

RAFIO wrote:Napewno nie będzie już recki X3, bo wyszła zbyt dawno :(
Też mam takie wrażenie... ale nigdy nic nie wiadomo... chociaż pewnie topware nie pomyślało o tym żeby wysłać X3 do CDA aby go zrecenzowali... :( :cry:
X3 2.5 + BP 3.1.07 + XTM 0.7.3 + Salvage Claim Software + Bail Signal Extension
Gra od nowa: Bankrut zabójca
Latam: Xen. P (pierwsze 15 min. gry ?!)
Jeden kompleksik produkujący Osłony 1MJ i Krzem... (od czegoś trzeba zacząć :) )

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Tue, 13. Feb 07, 11:44

Wiencek14 wrote:/.../ topware nie pomyślało o tym żeby wysłać X3 do CDA aby go zrecenzowali... :( :cry:
No i zagadka rozwiązana. Ale jest takie powiedzenie "lepiej późno niż wcale"; wciąż jest szansa, że ktoś w TW się obudzi, wyjmie rękę z nocnika i wyśle pudełko z X3 do redakcji CDA... :roll:
Może dobrze byłoby "poszturchać" w tej sprawie zarząd Topware; Sau, masz twarde łokcie? ;) Recka powinna być spoko, bo patche sporo poprawiły! No i są mody... 8)
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Return to “Polskie / Polish Off Topic”