Zdradzam X !!! - inna gierka

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Adrian_Wir
Posts: 172
Joined: Tue, 27. Nov 07, 21:58
x3tc

Post by Adrian_Wir » Fri, 4. Jan 08, 09:04

Przeglądając ostatnio zakurzone płyty w półce znalazłem Drakana. Miło było do tego wrócić:D

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Fri, 4. Jan 08, 19:14

A ja polecam gorąco Shadowgrounds z płyty dołączonej do najnowszego, styczniowego CDA. Tym, którzy grali w Alien Breed na Amidze, ta gra przypomni stare czasy!
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 16. Jan 08, 20:36

Fajny przykład jak NIE należy grać w gry ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 16. Jan 08, 21:52


User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Wed, 16. Jan 08, 22:08

A dla mnie owszem. Słyszałem sporo o jakieś stronce zbierającej podobne wyczyny, ale jakoś nigdy sam z siebie nie mogłem się zmusić, by ją odnaleźć.
Dzięki temu linkowi, zajrzałem w opis video i znalazłem ją :). Jest tam o wiele więcej ciekawszych filmików, a także można się wiele dowiedzieć o danej grze. Bo jeżeli najlepszy mastach przechodzi daną grę w 2-3 godziny, to ileż ona zajmie zwykłemu wyjadaczowi, który, oprócz mniejszych zdolności, będzie również chciał poznać fabułę i ogólnie wczuć się w realia danej gry (bo przecież nie tylko się gry kupuje, by sobie postrzelać i jak najszybciej przejść, ale po to, by poprzeżywać trochę :P).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
lev77
Posts: 156
Joined: Fri, 5. Jan 07, 08:38

Post by lev77 » Thu, 17. Jan 08, 19:34

A ja w tego Morrowind-a ponad pół roku grałem a tu koleś w 7.30min przeszedł :o

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 17. Jan 08, 22:59

Heh, ja mam już prawie 1100 dni gry nabite w kalendarzu i do końca jeszcze ho ho :roll: .

A właśnie, jeśli chodzi o dodatek Przepowiednia - ta akcja na wyspie Solstheim, czy ktoś się orientuje może i pamięta, czy znalezione za izbą biesiadną w Thirsk, w uciętym kołku drzewa, wypasione bronie, są w stanie załatwić tego Dagoth Ura? Chodzi mi przede wszystkim o 5 strzał, która mają zaklęty czar obniżenia zdrowia o 3000 pkt (dosłownie trzy tysiące!) i ładunek chyba 5000. Wiem, że ta wartość punktowa brzmi jak wzięta z kosmosu, ale taka fizycznie jest - mam grę bez modów czy cheatów, poza standardową wersją sklepową instalowałem tylko dodatek z Ogrimem w Calderze, skupującym gadżety :).
Pamiętam, że aby ubić drania w głównym wątku, należy wykonac parę questów i zebrać jakieś 3 super bronie, ale jakby się tak zakraść do jego siedziby i zaatakować tymi strzałami znienacka, to może się uda? :roll:
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
MaxDyner
Posts: 93
Joined: Sun, 25. Nov 07, 12:36

Post by MaxDyner » Fri, 18. Jan 08, 01:33

Sau z tego co pamiętam to nie wejdziesz tam w ogóle jak nie masz tych broni będzie pisało że przybyłeś nie przygotowany.
Głupiec narzeka na ciemność , mędrzec zapala świecę.
Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu .
MY BEST FRIEND GOOGLE ;)

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Wed, 6. Feb 08, 09:35

W CD-ACTION jest pełna wersja NEXUSA , jeżeli kogoś to interesuje. Legalna i nie spiraczona.
:)

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Wed, 6. Feb 08, 11:22

Mnie trochę zainteresowała, bo właśnie wszedłem w posiadanie CDA :). Choć nie wiem dokładnie jakiego gatunku to gierka, rts, czy turówka?
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
MARMUR243
Posts: 371
Joined: Thu, 9. Sep 04, 19:04
x2

Post by MARMUR243 » Wed, 6. Feb 08, 12:46

Czytałem małą recenzje w tej gazecie i piszą że to gra którą lubią tygrysy.
Czyli sama taktyka i myślę że ta gierka to ewolucja homeworld. Miałem kiedyś demko i przed graniem były pokazane możliwości tej gry , to efekty wizualne były nawet nawet. Poinformowałem tylko o tej grze , bo jest prawie za frii i szkoda było by zmarnować taką gratkę. Powiem taką małą prawdę , że o nie których grach , myślę jak o dobrych książkach i czasem warto je mieć na półce. Mimo wszystko , pozdrawiam wszystkich graczy dobrej woli.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Wed, 6. Feb 08, 13:20

Starałem się próbowałem, ale ta gra na średnim poziomie trudności po prostu jest za trudna :wink: Jest znacznie trudniejsza od Homeworlda choć fabuła jest równie ciekawa, niestety brak zarządzania surowcami i mnóstwo drobiazgów o które trzeba dbać podczas walki by nie stracić okrętu do dość sporo jak na jednego gracza. Do tego dochodzi jeszcze dobieranie odpowiedniego uzbrojenia by móc w ogóle zniszczyć okręt wroga (wrogowie mają mocne osłony na nieco większych okrętach). Polecam tylko kosmicznym zapaleńcom strategi. :roll:

User avatar
RAFIO
Posts: 3085
Joined: Sat, 19. Jun 04, 18:22
x3ap

Post by RAFIO » Wed, 6. Feb 08, 14:00

A wszystkim faom imperium galactica powiem, aby nie patrzyli, czym stała się część trzecia tej gry...

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Fri, 8. Feb 08, 17:12

Instalował ktoś może DeusEx: Invisible War z ostatnio wydanego trzypaka Antologia z Kolekcji Klasyki Cenegi? Wszystko było ok?
Ja instalowałem wczoraj 3 razy, za każdym razem ze 30 minut, przy czym dwa pierwsze razy generowały błąd - jakieś pliki nie chciały się zdekompresować z dvd. Pominięcie ich zwaliło grę, choć się uruchomiła - nie było tylko dźwięku, filmików i wszystko się cięło. Za trzecim razem też wywaliło błąd podczas dekompresji plików z DVD na HDD, ale poszło i gra uruchamia się teraz bez problemów. Przynajmniej wszystkie fiuczery działają i gra prezentuje się okazale, ale do szewskiej pasji doprowadza mnie oczekiwanie na wczytywanie. Zarówno zapisów gry z "szybkiego loada", jak i kolejnych lokacji - każdorazowo ok. 2,5 - 3 minut. Nie jest to na pewno kwestia wymagań graficznych, bo gram na full detalach i nic sie nie tnie (gra jest z 2004 r.) ale samego wczytywania tych lokacji z HDD. Dysk mam dopiero co zdefragmentowany (przed instalacją Deusa).

Wcześniej przeszedłem DeuxExa pierwszego, tam wszystkie lokacje ładowały się w 1-2 sekundy i było miodzio. Nie kumam co w Invisible War jest przyczyna tych problemów. Szczególnie wkurza jak trzeba się poruszać po mieście, wypełniając kolejne questy, czasem pobiegam minutę, wczytuje się 3 minuty, znów pochodzę parę minut i wczytywanie 3 minuty. Normalnie może szlag trafić.. :wink: .
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Stalovy
Posts: 2331
Joined: Fri, 9. Jul 04, 08:13
x2

Post by Stalovy » Sat, 9. Feb 08, 10:01

Sau, może coś poradzimy... na początek poproszę o pełną konfigurację twego kompa. Jeśli masz Everest, to daj log skanu ogólnego. Acha, jeśli możesz to podaj też log skanu z Hijackthis (tylko przed odpaleniem hijackthisa zmień nazwę pliku wykonywalnego na np. "analyse", bo są już programy rozpoznające skanowanie hijackthisem i ukrywające swój proces).
Last edited by Stalovy on Sun, 10. Feb 08, 15:55, edited 1 time in total.
سمَـَّوُوُحخ ̷̴̐خ ̷̴̐خ ̷̴̐خ امارتيخ ̷̴̐خ

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Sun, 10. Feb 08, 12:51

Dzięki, ściągnąłem Everesta i dziś może poinstaluję i ściągnę loga. Po części problem z DeusExem2 się wyjaśnił. Podejrzewam, że po prostu gierka jest źle upakowana na dvd i dlatego podczas instalki źle dwa pliki się instalują. To takie duże pliki powyżej 50-100 MB każdy, jeden ma w nazwie "harddisk" - i pewnie dlatego gierka się tak wolno ładuje, bo coś w tym pliku się skopsało, i drugi w podkatalogu "sound" - dlatego jak się lokacja doładuje to dźwięk się pojawia dopiero jak kliknę myszką ;). W każdym razie wygląda na grę skopsanś fabrycznie, więc pewnie zwrócę się do Cenegi o wymianę na gwarancji.
Tymczasem poinstalowałem trzecią pozycję z Antologii Deusa czyli Project: Snowblind, który zainstalował się gładko i tak samo gładko działa i wczytuje kolejne lokacje. Więc to na szczęście nie problem z moim kompem jest przyczyną :).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Fri, 22. Feb 08, 15:01

A wiec pokaze Wam kilka moich screenow - gry ktora ostatnimi czasy katuje... i stad zero zajecia sie wgraniem X :D
Sins of a solar empire.
Praktycznie wlasna mapke mozna stworzyc z setkami planet, nie probowalem co prawda... gdyz przy 60 planetach i 6 sloncach moj komp juz dostaje drgawek lol.
1 fotka
2 fotka
3 fotka
4 fotka
5 fotka

Zdjecia sa w kolejnosci przy powiekszaniu mapki.
Zasady - rozbudowa zasobow planety (2 rodzaje mineralow + gotowka z ludnosci i stacji handlowych. Wynalazki - w dwoch kategoriach: cywilnych i militarnych.
3 rasy, na kazda przypada po 15 jednostek we wlasnym rodzaju.
Zdobywajac (zajmujac) kolejne planety otrzymujemy wzrost mineralow jak i gotowki. Ilosc statkow ograniczona (jak i ilosc miejsc pod rozbudowe kazdej z planet).
Coz dodac... wciagajace jak diabli.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Fri, 22. Feb 08, 19:32

Przyglądałem się tej grze... tylko nie widziałem nigdzie jej dema :cry: Ja bym ją skwitował Supreme Commander w kosmosie :roll:

Deady
Posts: 623
Joined: Tue, 22. Jun 04, 15:18
x2

Post by Deady » Fri, 22. Feb 08, 20:35

Gdyz jako tako nie ma dema. Dostalem wersje beta 1.0 od znajomka... celem wymiany zdan.
Moze i podobne do SC, mnie sie bardziej kojarzy z Reunion i K-240 ;) Stad i zacietrzewienie, aby wszystkie osiagniecia zaliczyc w grze.

Edit
Dodac nalezy ze rozgrywke mozna na wiele sposobow pociagnac... badz to zawiazac roznego rodzaje umowy / pakty z innymi rasami.. badz meczyc ktorakolwiek za pomoca wynajetych piratow - w czyms a'la licytacji (kto da wiecej na dana rase - na te rase piraci sobie poleca).
Jedno rozwiazanie mnie zawsze bawi... jedna z ras po osiagnieciu wszystkich poziomow technologicznych (wojskowych) ma mozliwosc po zbudowaniu odpowiedniego statku flagowego - przejecia na wlasnosc innych jednostek :D Dzieki temu limit posiadania wlasnych - zawsze mam na minusie :P
Polecam gre - jako typowe strategiczne cos -co jest naprawde wciagajace. I to bedzie na tyle jesli o te gre idzie.
Uprasza sie wszystkich - o przejscie pod ten adres: http://www.xudb.pl/ jesli chca uczestniczyc w forumowch dywagacjach.

User avatar
Urban
Posts: 674
Joined: Thu, 6. May 04, 19:58
x4

Post by Urban » Fri, 22. Feb 08, 22:00

Wszystko co jest z płynnym zoomem z ujęcia strategicznego do jednostek ma dla mnie powiązania z supreme commanderem dlatego tak to odbieram :wink:

Return to “Polskie / Polish Off Topic”