Overclocking CPU

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

s3n0
Posts: 13
Joined: Mon, 4. Jun 12, 06:03

Overclocking CPU

Post by s3n0 » Tue, 12. Jun 12, 17:34

Witam. Jak w temacie - mam pytanie dotyczące podkręcania CPU.
Jako że dopiero zaczynam zabawe z OC mam pare pytan. Tak - wiem że są do tego fora typowo zwiazane z OC ale moze i tu sie ktos znajdzie doswiadczony ;)

Pierwsze moje pytanie. Czy podkręcając proca bez zmiany napięcia temperatura wzrasta? Czy jest to tylko zalezne od napięcia? Przeszukalem rozne fora/artykuly i nie znalazlem odpowiedzi :(

P.S. Prosze o nie zamykanie tematu - moze mi przyjdzie inne pytanie do glowy lub znajdzie sie osoba majaca inne pytania :)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 12. Jun 12, 19:56

Moze sie wiecej grzac. Przy OC warto miec lepsze chlodzenie na pokladzie niz coolerek typu box. Aczkolwiek na boxie tez mozna troche podkrecic ~0.5 Ghz, wiecej bym nie szalal.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

s3n0
Posts: 13
Joined: Mon, 4. Jun 12, 06:03

Post by s3n0 » Tue, 12. Jun 12, 23:14

Zamówiłem procka Intel Core 2 Duo E8600 (3,33Ghz) słyszałem że się dobrze kręci... potestuje na boxowym chłodzeniu i zobaczymy ile wycisnę bez podnoszenia napięcia. Niektórym się udało wyciągnąć stabilne 3,9Ghz na Boxie. Dam znać jak to wyszło u mnie jak tylko proc do mnie dojdzie ;)

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Wed, 13. Jun 12, 10:49

Dobry wybor. Tez mam zamiar kupic e8400-8600 by go nieco podkrecic. Mimo to warto kupic porzadnyc schladzacz, koszt nie musi byc wcale duzy miedzy 70-120 jest w czym wybierac. Polecam lekturke dwoch wielkich testow coolerow.

http://pclab.pl/art38203.html
http://pclab.pl/art44739.html

Na boxie podkrecilem swojego e5300 z 2.6 do 3.0 Ghz. Dalsze podkrecanie na tym chlodzeniu nie jest juz bezpieczne dla procesora.
Aktualnie mam 3.2 Ghz na tym procku, chlodzenie Auras Wave. Jest w sam raz. Seria E5000 na Wolfdale'u kreci sie rewelacyjnie, 3.8 - 4.0 z tego co slyszalem i czytalem.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

s3n0
Posts: 13
Joined: Mon, 4. Jun 12, 06:03

Post by s3n0 » Wed, 13. Jun 12, 16:35

Właśnie dostałem informację, że nowe serce mojego komputera jest gotowe do przeszczepu! :D na chwilę obecną zostane przy BOX'owym chłodzeniu i zobacze ile da się go podkręcić - tak aby w stresie nie przekroczył 65*C... jutro z rana biorę się za OC :) dam znać co wyszło :) Sorkvild - dzieki za linki ;) jak będę się brał za konkretne OC to na pewno się przyda ten test ;)

s3n0
Posts: 13
Joined: Mon, 4. Jun 12, 06:03

Post by s3n0 » Thu, 14. Jun 12, 17:51

Więc... Bez podnoszenia napięcia doszedłem do 3,65. Stabilne :P
Temperatura jednak troche za wysoka jak dla mnie 68+ w stresie... Zmienie chłodzenie i bawie sie dalej (swoja droga podnoszę tylko FSB - timingi, napiecia zostaja bez zmian)

P.S. Procek wymiata ^^ albo to mi sie wydaje bo przesiadłem się z Intel Core 2 Duo E4400 @2.0Ghz xD

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Thu, 14. Jun 12, 22:12

Niezle, ale zainwestuj w chlodzenie. Podkrec do 4Ghz ;) Ten procesor to kozak, 6 mega chache tez robi swoje.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

Return to “Polskie / Polish Off Topic”