Crusader Kings II

Dyskusja na tematy nie powiązane z x-grami

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Crusader Kings II

Post by LizardCor » Thu, 9. Feb 12, 14:15

Osobiście przyznam, że miałem przyjemność zagrać w pierwszą część tej wspaniałejk gry. Crusader Kings II jest to gra strategiczna osadzona w czasach mrocznego średniowiecza wyprodukowana przez firmę Paradox.
Firma Paradox nie spoczywa na laurach i bez przertwy zasypuje nas sporą ilością gier strategicznych, które są ze sobą powiazane.
Dla nie wtajemniczonych wytłumaczę o co w tym chodzi.
Paradox wyprodukowało grę Crusader Kings której akcja osadzona jest od 1066 roku do 1453, czyli do upadku Imperium Byzantyjskiego, a dokładniej daty w którym Konstantynopol został zdobyty przez państwa "tureckie".
Dodam też, że możemy zagrać Królestwem Polski i pokierować naszym krajem ciut inaczej niż miało to miejsce w historii.
Kolejnym produktem Paradoxu jest Europa Universalis II i III, a akcja toczy się od 1419 do 1820 roku. Tak więc możemy przenieść nasz zapis gry z Crusader Kings I lub II , czyli Save do gry Europa Universalis II lub III i kontynuować podboje swojego państwa.
Kolejne produkty tej wspaniałej Szwedzkiej ekipy, czyli Paradoxu są Victoria I i II gra toczy się od 1820 do końca pierwszej wojny światowej. Kolejną serią jest Hearts of Iron II i III gdzie możemy dalej kontynuować rządzenie swoim państwem od 1936 do 1970. Więc jak widzicie możemy grać jednym państwem prawie 1000 lat.
Ja mam wszystkie gry Paradoxu i przyznam się, że panowie wiedzą jak podejść do gracza.
Jeżeli chodzi o Crusader Kings II to w grze bardziej trzeba się skupić na własnej dynastii, a podboje zostawić raczej dla EU II lub III.
Przyznam się, że warto zapoznać się z produktami firmy Paradox a już na pewno z Crusader Kings II.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Thu, 9. Feb 12, 15:47

Jak na grę "planszową" ma chyba dość wymyślne wymagania sprzętowe, szczególnie jeśli chodzi o kartę ;).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

Return to “Polskie / Polish Off Topic”