Ludzie klapa z tą premierą

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
lord_jaba
Posts: 11
Joined: Sun, 4. Apr 04, 15:52
x2

Ludzie klapa z tą premierą

Post by lord_jaba » Tue, 6. Apr 04, 17:04

Sorka że was zadręczam(temat pewnie już was irytuje) ale daliście ciała. Rozumiem przesujnięcie premiery by przeprowadzić dokładniejsze testy, ale mogliście wypuścić przed świętami(by każdy fan X-universe miał co robić), osobiście mugł bym sie zgodzić nawet na 101 megowego pacha by tylko muc przesiedzieć święta za sterami!!(choć z netem u mnie nie najlepiej)

P.S(po pięciu min. ;) ) Choć może winie nie tych co trzeba może to play z dystrybucją daje ciała a gierka już czeka, oświećcie mnie!
1 Marca było zbyt optymistyczną prognozą, ale kwiecień jest z kolei zbyt pesymistycznym założeniem. Powiedziałbym, że wydanie zostało przełożone o kolejne 3 tygodnie i powinno się udać jeszcze w marcu.
dobrze że dowiedziałem sie o fabule i założeniach(tytuł znam od dawna) i narobiłem sobie smaczku dopiero w połowie marca bo bym się chyba powiesił :o

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Tue, 6. Apr 04, 19:19

Elo!
Jakby kto pytal, mozna juz odliczac dni do premiery. Ja w kazdym razie tak robie ;)
To nie dystrybucja nawalila, Play zle ocenil czas potrzebny na profesjonalne tlumaczenie. Choc garstka fanow, ostatnio znow okrojona tylko do jednego czlowieka ;) , pomaga przy tlumaczeniu, to jednak do pierwszych wersji translacji wykonanej przez tluamaczy Playa wkradlo sie duzo niezamierzonych bledow merytorycznych i niejasnosci. Takiej ilosci specyficznego przeciez tekstu (zawartosc sporej ksiazki fantastyczno-naukowej, naprawde) nie da sie przetlumaczyc szybko, zwlaszcza kiedy nie zna sie realiow wszechswiata X, zaleznosci miedzy rasami, nazw, powiedzonek, nawiazan do poprzedniej czesci... itd, itp. Tak bylo w przypadku Playa. Tlumacze, ktorym zlecono translacje, raczej nie grali w XBTF :) Odwalono kawal roboty, ktora trzeba bylo ujednolicic, podciagnac pod realia swiata. Pamietajcie, ze nawet najbardziej oddany fan moze to robic jedynie po wlasnej pracy, najczesciej nocami i na pewno nie codziennie. Dlatego rozumiem Saurona, ktory mowi, ze lepiej poczekac na dobre teksty, niz szybko dostac gre z "kiksami" w tlumaczeniu. Gra stracilaby duzo uroku... W takich warunkach moze nawet sie wydawac, ze gra spolszczona zostala calkiem szybko - bez sciemy, naprawde tak uwazam. Polski wydawca znalazl sie przeciez dopiero pare miesiecy temu. Mysle, ze spolszczenia takich obszernych gier trwaja normalnie o wiele, wiele dluzej.
Gdy lapie depreche i zlosc z powodu kolejnego przesuniecia terminu, zawsze mysle sobie, ze wydawca mogl sie nigdy nie znalezc. Gre trzebaby bylo sciagac z zagranicy, zupelnie jak XTension i niektorzy z nas mogliby miec problemy z ogromna iloscia tekstow w dialogach, misjach, rozmowkach, czy biuletynach informacyjnych.
Inna sprawa, ze jak sie zmienia termin, to mozna by napisac dwa slowa wytlumaczenia, czy przeprosin... przez zwykly szacunek dla klientow, ktorzy zlozyli juz zamowienia w Playu. Ale to juz inna historia.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 6. Apr 04, 20:24

Marcybiskup wrote:Inna sprawa, ze jak sie zmienia termin, to mozna by napisac dwa slowa wytlumaczenia, czy przeprosin... przez zwykly szacunek dla klientow, ktorzy zlozyli juz zamowienia w Playu. Ale to juz inna historia.
Poważna wpadka Playa z tym brakiem dobrego PR :) A z resztą się oczywiście zgadzam.

User avatar
Marcybiskup
Posts: 1372
Joined: Fri, 31. Oct 03, 10:56
x3ap

Post by Marcybiskup » Tue, 6. Apr 04, 20:28

Na stronie Playa, tuz pod zapowiedzia X2 jest male forum, gdzie mozna zamiescic komentarz. Play wlasnie skomentowal tam pretensje oczekujacych fanow.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 6. Apr 04, 20:36

Marcybiskup wrote:Na stronie Playa, tuz pod zapowiedzia X2 jest male forum, gdzie mozna zamiescic komentarz. Play wlasnie skomentowal tam pretensje oczekujacych fanow.
Czytałem, dobrze powiedziane, szczególnie ten "jebnięty algorytm" :lol:
No i PR się znalazł :wink:

User avatar
ergo
Posts: 1109
Joined: Fri, 26. Mar 04, 11:44
x3tc

Post by ergo » Tue, 6. Apr 04, 22:59

Onto 05/04/2004
(...)Polska premiera X2 The Trade została przesunięta na 2006rok (...)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ale cos w tym jest ... ;)

User avatar
lord_jaba
Posts: 11
Joined: Sun, 4. Apr 04, 15:52
x2

Post by lord_jaba » Wed, 7. Apr 04, 15:27

No to nic, na gierke warto poczekać (choć tak pocinałbym z 18h na dobe, a po świętach sie nie da) Mam zato nadzieje(czytają forum myśle że chyba się spełni) że tłumaczenie będzie więcej niż bez zarzutuw(Macie racje jak już coś robić to najlepiej jak sie da)
Because I got High
wchodźcie http://lordjaba.cba.pl/

User avatar
lord_jaba
Posts: 11
Joined: Sun, 4. Apr 04, 15:52
x2

Post by lord_jaba » Sun, 18. Apr 04, 22:46

JAK Z TĄ PREMIERĄ miała być 18-go, dzisiaj sprawdzam na www.play.com.pl napisali 22 a na http://www.x2.play.com.pl/ mruga napis 20 to kiedy ma iść do sklepu we wtorek czy w czwartek?

P.S. miło że strony play'a że dorzucił tego gratisa, w końcu widać że chcą sie zrechabilitować w oczach graczy.
Because I got High
wchodźcie http://lordjaba.cba.pl/

Return to “Polskie / Polish X-Forum”