[X3 R] Kilka pytań nowicjusza

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

User avatar
ThyPainInHeart
Posts: 13
Joined: Fri, 27. Jul 12, 12:20

[X3 R] Kilka pytań nowicjusza

Post by ThyPainInHeart » Fri, 27. Jul 12, 12:28

Witam wszystkich, jestem nowy i niedługo będę miał x3 Reunion.

1.Czy można tu brać udział w bitwach kosmicznych? W sensie wielkich starciach armii przynajmniej dwóch ras?
Czytałem ze w Albion Prelude można, lecz mam za starego kompa na to wiec zacznę grac od Reunion.

2.Kolejne pytanie, czy te wielkie statki klasy TL to są tylko transportery, czy można z nich zrobić okręty bojowe?

3.Czy można tu stworzyć własną flotę i ruszyć na podbój kosmosu? Czy wtedy inne rasy wysuną przeciw nam swoje armie? (To w sumie podchodzi pod pierwsze pytanie.)

4.Czy potrzebuje Steam do grania?

5. Czy po zainstalowaniu patcha 2.5 gra będzie po polsku?
Czytałem gdzieś o metodzie w której należy w pliku bodajże lang.dat coś zmienić. Otworzyc go notatnikiem i zmienić cyfrę na 48 i wtedy będzie po polsku.
Czy ten sposób działa?

Czytam tak o tej grze i czytam i coraz bardziej chce mi się grac :)
Proszę o odpowiedzi :)
I feel pain.
Pain in my heart

User avatar
Sorkvild
Posts: 3432
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Re: [X3 R] Kilka pytań nowicjusza

Post by Sorkvild » Fri, 27. Jul 12, 17:10

ThyPainInHeart wrote:Witam wszystkich, jestem nowy i niedługo będę miał x3 Reunion.

1.Czy można tu brać udział w bitwach kosmicznych? W sensie wielkich starciach armii przynajmniej dwóch ras?
Czytałem ze w Albion Prelude można, lecz mam za starego kompa na to wiec zacznę grac od Reunion.

2.Kolejne pytanie, czy te wielkie statki klasy TL to są tylko transportery, czy można z nich zrobić okręty bojowe?

3.Czy można tu stworzyć własną flotę i ruszyć na podbój kosmosu? Czy wtedy inne rasy wysuną przeciw nam swoje armie? (To w sumie podchodzi pod pierwsze pytanie.)

4.Czy potrzebuje Steam do grania?

5. Czy po zainstalowaniu patcha 2.5 gra będzie po polsku?
Czytałem gdzieś o metodzie w której należy w pliku bodajże lang.dat coś zmienić. Otworzyc go notatnikiem i zmienić cyfrę na 48 i wtedy będzie po polsku.
Czy ten sposób działa?

Czytam tak o tej grze i czytam i coraz bardziej chce mi się grac :)
Proszę o odpowiedzi :)
1. Jak najbardziej, tylko czy twoj komp to udzwignie? Wielkie bitwy z udzialem wielu duzych statkow mula kompa.

2. To sa transporty, ale do biedy moga poluzyc ze wsparcie w walce z mniejszymi jednostkami. Np taki Splicki Slon ze swoim hangarem to swietny lotniskowiec .. jak na poczatek. Nie dorownuje prawdziwym lotniskowcom, ale w poczatkowym okresie gry stanowi swietna baze dla twej floty. Zawsze go kupuje jak gram.

3. Jak najbardziej ta gra do tego zostala stworzona. Mozesz walczyc z kimkolwiek zachcesz. Mozesz zwlaczac zlo czyli Khaak, Xenonow czy Piratow lub rzucic wyzwanie jednej z ras lub nawet grac jako renegat i walczyc i lupic wszystkich! Aczkolwiek w AP, ai kompa wzbogacila sie o floty odwetowe. gdy tylko Zacznie ktos lub ty dymic w sektorze kompa to mozesz spodziewac sie szybkiej reakcji floty. W X3R czy TC, floty wojskowe nie poslugiwaly sie napedem skokowym tylko dymaly na piechote.

4. Steam nie jest wymagany odkad, Egosoft udostepnil pliki .exe, ktore nie wymagaja polaczenia ze steamem.

5. Sztuczka z lang.dat jest nadal aktualna.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
ThyPainInHeart
Posts: 13
Joined: Fri, 27. Jul 12, 12:20

Post by ThyPainInHeart » Fri, 27. Jul 12, 18:21

Ok wielkie dzięki za odpowiedź :)
Napisałem ten post też na angielskim forum i również dostałem satysfakcjonującą odpowiedź. Niedługo zaczynam grać, ah nie mogę się doczekać. :)
I feel pain.
Pain in my heart

Return to “Polskie / Polish X-Forum”