X3 - Albion Prelude nadchodzi!

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 11. Mar 12, 18:50

Na forum devnetu pojawiło sie info o prowadzonych pracach nad
Bonus Packiem 5.2. Będzie kilka nowości :)

Jak ktoś ma dostęp, to może już ściągnąć i potestować wersje beta.

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Sun, 11. Mar 12, 21:18

Nom nom, skrypciki dla waniliowców :) Jednak waniliowcy nie lubią skryptów, ale jak bonus paczki to chętnie kęsim kęsim :D :D :D
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 11. Mar 12, 21:27

Sorkvild wrote:Nom nom, skrypciki dla waniliowców :) Jednak waniliowcy nie lubią skryptów, ale jak bonus paczki to chętnie kęsim kęsim :D :D :D
:thumb_up: zgadzam się z Tobą :)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 11. Mar 12, 21:40

Skoro nie jest zabronione,( w sensie ***modified***) to jest dozwolone ;)

Ale cieszę się, że trafiają skrypty jako oficjalnie dopuszczone do vanilli.

Można w końcu zacząć sie bawić bez stresu i nie tracić czasu na wieczne testowanie, instalowanie, usuwanie i zaczynanie gry od nowa.

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 11. Mar 12, 22:00

Albo nie instalujesz skryptów, bo masz takie przekonania - chcesz grać naprawdę w Vanillę, w takim wypadku Bonus Pack też odpada.

Albo zależy Ci tylko i wyłącznie na znaczniku *modified* - co dla mnie jest bez sensu, grasz dla własnej przyjemności, jeśli gra będzie sprawiała Ci większa frajdę po instalacji skryptów lub modów, to dlaczego mam się ograniczać.

Jeśli boisz się, że jakiś skrypt zepsuje Ci grę, używaj tylko tych sprawdzonych przez innych, instalację nowości pozostaw innym.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 11. Mar 12, 22:22

Yacek wrote:[...]
Jeśli boisz się, że jakiś skrypt zepsuje Ci grę, używaj tylko tych sprawdzonych przez innych, instalację nowości pozostaw innym.
No właśnie przecież tak robię ;)

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Sun, 11. Mar 12, 22:29

bufi wrote:
Yacek wrote:[...]
Jeśli boisz się, że jakiś skrypt zepsuje Ci grę, używaj tylko tych sprawdzonych przez innych, instalację nowości pozostaw innym.
No właśnie przecież tak robię ;)

P.
Ograniczając się do BP.
Nie wiesz co tracisz. Ale twój wybór.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Sun, 11. Mar 12, 22:34

Ale BP mi właściwie wystarcza. Mogę zrobić, to czego akurat potrzebuje w danej chwili. Skrypty, a przede wszystkim mody, strasznie zmieniają mi balans rozrywki. Czasem aż do przesady, a czasem grę tak ułatwiają, że standardowe sposoby na osiągnięcie czegoś są bezuzyteczne. I tak już w
najnowszych wersjach rozgrywka jest coraz łatwiejsza.

Kto pamięta ile trzeba było się nalatać i napracować żeby uzbierać 100 mln.
w XBTF. Tam to bylo wyzwanie...

P.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Mon, 12. Mar 12, 10:12

Nie rozumiem co pojmujesz poprzez to ze mody zmieniaja balans rozgrywki, to ze jest latwiej? O jakie mody chodzi? Nie powiesz mi chyba ze mod ktory zmienia te denne tla sektorow na wysokiej rozdzielczosci obrazy mialby zmieniac balans rozgrywki. Zaś w AP ta cala gielda to dopiero ulatwiacz, gdzie bez wiekszego wysilku mozna nabic niezle kokosy. Station 'trader camper' z nowego BP to dopiero ulatwiacz, co? Nie tzeba zagladac na stacje, a kupuje az statek zapelni sie po brzegi :D

Nie powiesz mi chyba ze te skrypty to ulatwiacze gry. Oto moj zestaw 'all time', ktory dodaje zawsze. Nie ma tu ulatwien gry, nieco smaczkow dla klimatu oraz dla oszczedzenia nerow kilka skrtotow klawiszowych.

-Weapons Quickswap. Pozwala na szyba zmiane profilu uzbrojenia.
- Jump to Me. Statek wykonuje skok i leci do pozycji gracza.
- SLAM, ktory dodaja bardzo kosztowne naprawy statkow przez marines i w ogole generuje kosztu uzywania statkow. Duzy realizm.
- Ship Killed Notification. Na pasku pojawiaja sie informacje gdzie i przez kogo zostal unicestwiony twoj statek
- Auction Serives. Sprzedaz na aukcji nadmiaru towaru z twojej stacji po bardzo usrednionej cenie.
- Missile Def Mk.2 Komendy obrony przed rakietami dzialaja jak trzeba.
- Rescue Princess. Prosta misja w MD,ktora dodaja ta z X2 gdzie trzeba dostarczyc Boronom ziolo i gorzale dla rzekomej ksiezniczki :)
- Pandora Tunings. Kilka skrzyn z darmowym tuningiem, mocno ukryte. Jeszcze ich nie znalazlem.
- Passener to Marine. Potrzebna sztuka broni recznej i butelka wodki na pasazera by sila zwerbowac go na poklad. Dodaj zmaczku, zwerbowany na sile marines ma jest zielony i ma tylko jedna gwiazdke.
- Pirate Fence. Na dokach pirackich pojawia sie paser, ma kilka sztuk roznych gadzetow an sprzedaz. Po dosc zawyzonych cenach.
- Cargo Delivery Service. Pozwala twoim transportom na transport towarow w dwie strony miedzy stacjami gracza (o to co pyta wielu forumowiczow).
- COmplex Tubes. Rury laczace kompleks sa nizszej jakosc przez go pozwala dodac troche wydajnosci.
- Hotkey na wylaczenie wiezyczek w statkow i wypuszczenie dron.
- Wiadomosci do czytania w trakcie lotu. znany z X3 BBS + nieco nowych. Ten skrypt jest w pelniw XTC, gdzie wiadomosci sa generowane dynamicznie. Np, zabijesz znanego bandziora - pojawi sie to w prasie!
- Numeric Ranks + Display Ranks. Rangi Numeryczne + hotkey ktory podaje wykaz naszego statusu i rangi u wszytskich ras.
- station trader camper. Siedzi na stacji i kupuje/sprzedaje az zapleni/oprozni ladownie. Monza ustawiac ceny zakupu/sprzedazy. Mega pozyteczna rzecz.

Mody:
- Usuniecie wielkich, paskudnych ikon z misjami. Sa widocze jedynie na mapie i menu komunikacji.
- Nowy, bardziej przejrzysty hud.
- Likwidacja ekranow reklamowych ze stacji.
- paczka profili startowych
- ulepszone tla
- multiplikator kadluba statkow x1.5 dzieki temu walki sa nieco dluzsze.

Jak widac powyzej, da sie grac uczciwie przy jednoczesnym poszerzeniu immersji rozgrywki. Gram juz w te gre i testuje dodatki na tyle dlugo by ocenic czy cos ulatwia czy utrudnia rozgrywke. Tym samym nie mam nic przeciw by dodawac komendy i skroty klawiszowe, ktore oszczedzaja nam nadmiaru klikniec i czasu ich egzekucji.
Tworcy dodatkow maja na uwadze to by nie zepsuc rozgrywki, aczkolwiek sa tez przeginacze takie jak 'gielda'. Dawno ta gielda zwrocila moja uwage zanim jeszcze pojawil sie AP, aczkolwiek juz wiele komentarzy mowilo iz jest to balance-breaker.
Mysle, ze pojawiloby sie wiecej skryptow w bonus packu, aczkolwiek jest za malo zgloszen. Jesli ktos uzywa dodatkow, to totalnie wisi mu czy ma modified czy tez nie, swoja droga un-modified jest dla statsiarstwa w egosoftowym uplinku, zlote kalesony etc...
Swoja droga Bonus Pack z X3Reunion by przykladem dobrego bonus packa z mnostwem fajnych dodatkow. Jak dla mnie to X3 to byl wzor pod wzgledem trudnosci, nie bylo misji z wielkimi nagrodami, brak bylo giełd zaś reputacja rosla powoli.




Na sam koniec powiem jak ulatwiacze gry przechodza do masowego obiegu.

Mam spore obiekcje co do skryptu z Bonus Packa jakim jest 'Dopalacz'. Urzadzenie stygnie bardzo szybko, dzieki czemu podrozowanie 500km w M6 jest mozliwe przez caly czas. Nie wspomne o uzywaniu tego podczas walki, gdzie jestemy w stanie uciec z kazdych tarapatow. Skoncza sie ogniwa, pozostaje oslona, 10 sekund cooldown i hulaj dusza!
Zakup tu dopalacz Mk2 i zaloz na niszczycielu. Totalna bzdura. To jest dopiero ulatwiacz, tymczasem vaniliowcy siedza cicho i jada na dopalaczu ile wlezie. Pozbylem sie tego, gdyz uzywanie dopalacza sprawialo, iz bylismy nieśmiertelni w czasie walki.
Idealny przyklad balance-breakera, gdyby ten skrypt byl bardziej wywazony i polepszal predkosc i przyspieche o 10 max 20% cos ala NOS w sportowym wozie to rozumiem jego uzycie. Tymczasem na niecale 2mln mamy booster ktory dodaje 120% mocy. Autor nie mysli o przebalansowaniu urzadzenia, wiec wywalilem ten dodatek.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Mon, 12. Mar 12, 17:00

Sorkvild wrote:[...] swoja droga un-modified jest dla statsiarstwa w egosoftowym uplinku, zlote kalesony etc...
Ależ nie. Potrzebne jest mi to m.in. do achievementów na stimie.

Poza tym, widzę sporo rozwiązań ze skryptów które właściwie są już OOTB w TC/AP, więc nie widzę sensu jeszcze dokładać. I nie insteresują mnie mody, że tła jakieś inne, stateczek pomalowany w różowe słonie, czy nowa fryzura Teladich. Zalatuje mi to simsami. Czytać o tym kto, kogo zabił mnie też nie interesuje. Mam wystarczające raporty w dzienniku.

Giełda jest kontrowersyjna. Ale jeśli chcesz inaczej zdobywać forsę, droga wolna. Nie musisz grac na giełdzie.

Turba MK2 nigdy nie używałem, ale skoro piszesz, że to takie fajne to będe
musiał to zamontować na Megalodonie. Ostatnio wpadłem na rekonesans
do sektorów pirackich, to ledwo Karaka mnie załatwiła. Brakowało mi właśnie szybkości.

P.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 12. Mar 12, 17:51

Ogólnie to zgadzam się z wypowiedzią Sorkvilda. Prawie w 100%.

Co do modów, polecałbym zainstalować w osobnej instalacji TC lub AP (też się da) moda XRM i polatać kilka godzin. Zobaczysz co to znaczy balans.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

Return to “Polskie / Polish X-Forum”