[X3] Pare pytan poczatkujacego

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

conrado15
Posts: 31
Joined: Mon, 3. Nov 08, 07:59
x3tc

Post by conrado15 » Sun, 22. Feb 09, 21:45

zaraz... chodzi ci o ten myk, że wchodzi się w handel, kupuje marines, naciska esc, jeszcze raz handel, pokazuje się 1 marines i tak w kółko o ten myk chodzi? czy o jakiś inny o którym nie słyszałem...
mój kłopot polega na tym, że w dziale handel w ogóle nie ma marines do kupienia...
pozdrawiam

EDIT: chyba wiem o co chodzi. mam XTM 0.75 a na ang. stronie XTM znalazłem, że od wersji 0.74 OTAS HQ nie sprzedaje marines...
pozdrawiam

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Tue, 24. Feb 09, 09:49

Kiedyś przeglądałem forum i widziałem że ktoś napisał że jest skrypt angielski który przyśpiesza nieco statki wiecie może jak się nazywa i z kąd go ściagnąć?


Jeszcze jedne pytanie czy jest może gdzieś na internecie po polsku napisane jakie bronie są dobre na zdejmowanie osłon a jakie na kadłub ? chyba że ktoś z was będzie tak miły i mi napisze.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 24. Feb 09, 11:34

Odnośnie broni, to jeśli ściągniesz sobie statystyki broni, to będzie tam dokładnie opisane jak oddziaływują na osłony, a jak na kadłub, tzn. ile jednostek na sek albo na pojedyńcze trafienie zeżrą.
Na osłony najlepsze są działa jonowe (DJ) i pulsacyjne emitery wiązki (PEW), ale mają krótki zasięg i szybko drenują zasoby energetyczne statku. Reszta działek moim zdaniem lepsza na kadłuby, prym wiodą tutaj chyba WMP i PDF (choć w kadłub dobrze też wgryza się rakieta Tajfun :) ).
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Tue, 24. Feb 09, 11:44

Dzięki a te statystyki to z kąd można pobrać??

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 24. Feb 09, 12:51

A stąd :) (btw. nie pisze się "z tąd" ale "stąd", to samo dla "z kąd - skąd" tak jak "do kąd - dokąd").
I used to be a moderator like you, until I took an arrow to the knee.
Core i5-3570_3,4 GHz, 8GB 1600MHz, Asus GTX660TiOC 2GB, Audigy, Iiyama B2776HDS.

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Tue, 24. Feb 09, 13:40

Przepraszam za błąd mam dysleksje z którą walcze ale sam widzisz że czasami zdarzy się błąd :) na dodatek nie zauważyłem podkreślenia przy pisaniu.


Mamut w stoczniach pokazuje się tylko czasami ?? czy zawsze tam powinien być ??. Chce kupić ale nie ma go ciągle w stoczni nawet w Stevio Shipyard :(

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Tue, 24. Feb 09, 15:50

Jaka ta dysleksja modna, a jak wielu jej nadużywa.
Czytamy zatem co następuje :

Dysleksja - zaburzenie manifestujące się trudnościami w nauce czytania i pisania przy stosowaniu standardowych metod nauczania i inteligencji na poziomie co najmniej przeciętnym oraz sprzyjających warunkach społeczno-kulturowych.

Dysortografia - specyficzne zaburzenie w nauce pisania, objawiające się popełnianiem błędów ortograficznych pomimo znajomości zasad pisowni i odpowiedniej motywacji do poprawnego pisania. Dysortografia może być korygowana, jednak całkowite ustąpienie objawów występuje bardzo rzadko.

Tak na przyszłość, żeby było wiadomo co nam przeszkadza w poprawnym pisaniu :P


Teraz mogę przejść do meritum sprawy, czyli problemów ze znalezieniem Mamuta w stoczni. Może ich tam nie być, ponieważ jak się uważa, ostatnie mamuty na stałym lądzie wyginęły ok. 10 - 8 tys. lat p.n.e. :P
Nie mogłem się powstrzymać :D
Tak na poważnie na Mamuty, tak jak na każdy inny statek jest jakiś tam popyt, może się więc zdarzyć, że na chwilę przed Twoją wizytą w stoczni ktoś sprzątnął go Tobie przed nosem. Bardzo przydatna do wyszukiwania statków w stoczniach i ogólnie jakichkolwiek dóbr w świecie X jest mapa Scorpa. Po prostu zaznaczasz w niej czego szukasz i w jakich ilościach, a mapa pokazuje Tobie wszystkie lokacje, w których interesujący Cię towar występuje. Zawsze czysto, zawsze sucho, zawsze pewnie :)

conrado15
Posts: 31
Joined: Mon, 3. Nov 08, 07:59
x3tc

Post by conrado15 » Tue, 24. Feb 09, 16:14

a to znowu ja i znowu mam pytanie :D
widzę, że chyba muszę sprzedać hyperiona, bo nie mogę poprawić reputacji o paranidian, która jest mi raczej potrzebna.
ale jak go już sprzedam, co kupić na jego miejsce? to znaczy jaki M7 polecacie kupić?
pozdrawiam

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 24. Feb 09, 16:18

A po co chcesz sprzedawać? Przecież nie od posiadania statku leży Ci reputacja. Latając u Paranidów zestrzel parę transportowców argońskich. Oni nawzajem się nie lubią :)
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

conrado15
Posts: 31
Joined: Mon, 3. Nov 08, 07:59
x3tc

Post by conrado15 » Tue, 24. Feb 09, 16:26

obawiam się że nie masz racji...
na początku nie mogłem dokować do stacji. później, po zestrzeleniu paru piratów, pozwolili mi dokować, ale rangę miałem nadal wędrowiec. i choćbym nie wiem, co robił, nie mogę zwiększyć rangi! to chyba od hyperiona zależy.

dzisiaj bawiłem się w HCF'owanie. fajna zabawa, lepsze niż BSE.
mam swoje M1 splickie, tylko aby go zdobyć, musiałem trochę postrzelać, przez co spadła reputacja. teoretycznie spadła, bo niby stacje splitów mam na czerwono, ale w statystykach mam cały czas przyzwoitą rangę, mianowicie dopuszczony do rodziny rhonkar. bug?
pozdrawiam

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Tue, 24. Feb 09, 16:55

Są dwie możliwości wytłumaczenia zjawiska wyżej przez Ciebie opisanego.
Po pierwsze - stacje masz wyróżnione na czerwono w sektorze, w którym dokonałeś podstępnego przejęcia splickiej jednostki :) Teraz mają prawo Cię tam nie lubić, a nawet nie przepadać za Tobą.
Po drugie - sprawdź w ustawieniach ogólnych, czy poprzez atak na splicką jednostkę po prostu nie przestawiły się Tobie ustawienia z przyjaznych na wrogie w stosunku do Splitów.
Więcej możliwości nie widzę.

BTW
Lewar ma rację. Statek, w którym latasz nie ma wpływu na reputację u Paranidian, ani u żadnej innej rasy. Reputację możesz sobie poprawić poprzez handel z daną rasą i oczywiście poprzez eliminowanie wrogów danej rasy.
Jest jeszcze jedna możliwość. Nie pamiętam już dokładnie, ale w pewnym momencie fabuła blokuje możliwość awansu u Paranidian i tylko pchnięcie fabuły dalej odblokowuje Twój awans.
No chyba, że fabułę masz za sobą, to nie wiem co :P

conrado15
Posts: 31
Joined: Mon, 3. Nov 08, 07:59
x3tc

Post by conrado15 » Tue, 24. Feb 09, 17:26

O! CZYLI JUŻ wiem o co chodzi! fabuły nie skończyłem!( bo mi się nie chce, hehe) czyli jak ukończę fabułę, z reputacją będzie normalnie, i mogę zachować Hyperiona. ale czy hyperion jest najlepszym M7 czy są jeszcze lepsze? bo ja np. hyperionem nie mogę ubić soneńskiego mantisa...
dzięk za pomoc. pozdrawiam

User avatar
Oviraptor
Posts: 59
Joined: Fri, 31. Oct 08, 16:46

Post by Oviraptor » Tue, 24. Feb 09, 18:09

Zależy co kto lubi ale większość doświadczonych graczy powie Ci że Hypcio to jeden z najlepszych stateczków w X3. Może nie jest specjalnie wypasiony ale ma w sobie to coś :) W obecnej grze mam już na stanie prawie wszystkie dostępne M7 a i tak latam Hyperionem. Mantisa Hyperionem raczej nie wykończysz. Do tego celu proponowałbym minimum Setha lub M2 Khaak (dobrze się nim przejmuje Mantisy).
Co do niektórych czerwonych stacji, to normalne. Jesli zaatakowałeś jakiś statek należący do jednej ze splickich rodzin np.: Kao wówczas wszystkie stacje i statki którymi zarządza ta rodzina będą do Ciebie wrogo nastatwione pomimo wysokiej rangi u całej rasy.
Obrigado pela abertura do fórum, mas nós convidamos você a http://forum.xudb.pl/index.php

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 24. Feb 09, 18:59

Oviraptor wrote:Mantisa Hyperionem raczej nie wykończysz. Do tego celu proponowałbym minimum Setha lub M2 Khaak (dobrze się nim przejmuje Mantisy).
Ależ oczywiście że się da zdobyć Mantisa Hypciem, ja w ten sposób stałem się posiadaczem kolejnych kilku Mantisów. Ale to było w wersji 073, kiedy można je było jeszcze kolekcjonować.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Tue, 24. Feb 09, 19:14

conrado15 wrote:ale czy hyperion jest najlepszym M7 czy są jeszcze lepsze? bo ja np. hyperionem nie mogę ubić soneńskiego mantisa...
dzięk za pomoc. pozdrawiam
Ze wszystkich znanych mi M7 Hyperion jest chyba najlepiej zbalansowany pod względem środków ofensywno-defensywnych i oczywiście możliwości technicznych, czyli prędkości i manewrowości.
Jednak czasem brakuje mu energii doładowującej działa. Nie wiem dlaczego, ale jakoś prawie zawsze szybko mi się kończyła i to w najmniej odpowiednim momencie. Właśnie dlatego do próby przejęcia Mantisa wybrałem Tygrysa. Niemała w tym zasługa Yacka i jego sugestii. Jest trochę wolniejszy i mniej sterowny niż Hyperion, ale ma znacznie lepszą regenerację energii dział ( nawet trzykrotnie ), że o dwukrotnie większym zapasie energii nie wspomnę ( no i wspomniałem :) ) No i trzeba się trochę przyzwyczaić do jego długości, ponieważ kokpit ma gdzieś na środku i zdarzało mi się coś niechcący staranować. Chcący też taranowałem - bardzo przydatna funkcja do zwalczania mniejszych jednostek :D
Warto więc poeksperymentować i samemu znaleźć najlepszą jednostkę dla siebie.

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Tue, 24. Feb 09, 20:41

Hyperion to jest ten Jacht kogoś tam co było trzeba znaleźć i odholować ??


A co do Mapy Scropa to do gry jest taki skrypt ?? bo ja mam mape scropa ale to była normlna instalka na kompa i na pulpicie mam ikone.

Abandon All Hope wrote:Jaka ta dysleksja modna, a jak wielu jej nadużywa.
Czytamy zatem co następuje :

Dysleksja - zaburzenie manifestujące się trudnościami w nauce czytania i pisania przy stosowaniu standardowych metod nauczania i inteligencji na poziomie co najmniej przeciętnym oraz sprzyjających warunkach społeczno-kulturowych.

Dysortografia - specyficzne zaburzenie w nauce pisania, objawiające się popełnianiem błędów ortograficznych pomimo znajomości zasad pisowni i odpowiedniej motywacji do poprawnego pisania. Dysortografia może być korygowana, jednak całkowite ustąpienie objawów występuje bardzo rzadko.

Tak na przyszłość, żeby było wiadomo co nam przeszkadza w poprawnym pisaniu :P


Od podstawówki mam stwierdzone to. Miałem problemy z naukom pisaniem i z moim pismem na dodatek jestem lewo ręczny co przysparza mi kolejnych problemów. To takie sprostowanie.

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 24. Feb 09, 21:31

Allen18 wrote:Hyperion to jest ten Jacht kogoś tam co było trzeba znaleźć i odholować ??
Tak, nagroda za misje Bala Gi.
Allen18 wrote:A co do Mapy Scropa to do gry jest taki skrypt ?? bo ja mam mape scropa ale to była normlna instalka na kompa i na pulpicie mam ikone.
Dwa razy tak. To osobny program, ale do aktualizacji korzysta ze skryptów w grze, poczytaj o instalacji w FAQ.

Co do pisowni to:
1. Jakby ci Mani napisał: zainstaluj FireFox-a i używaj słownika będzie ci podkreślał błędnie napisane słowa.
2. Nie przejmuj się tak bardzo, bo:
Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch
uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie
dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia
lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i
w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze
zozumierniem tksetu. Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty
wyszistkch lteir w sołwie, ale cłae sołwa od razu.
:)
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

User avatar
Allen18
Posts: 44
Joined: Thu, 5. Feb 09, 18:04

Post by Allen18 » Wed, 25. Feb 09, 03:00

Pytanie dla ludzi co stworzyli już jakieś kompleksy jaki proponujecie bo tak się bawie na kalkulatorze i dałem osłony 10GJ kazałem uzupełnić no i wyszło. I pytam czy taki kompleks jest opłacalny i jakie wy proponujecie z których są dobre zyski.


Drugie pytanie w kalkulatorze jest podane sprzedasz nadwyżki ale jak w grze np Merkuremu dać rozkaz by sprzedał dopiero wtedy jak jest nadwyżka ??


P.S doczytałem się na forum że kompleksy pszenicy warto ale może macie jeszcze inne pomysły.
Last edited by Allen18 on Wed, 25. Feb 09, 10:29, edited 1 time in total.

Hiroshi_Sakura
Posts: 15
Joined: Mon, 6. Nov 06, 11:12
x3ap

Post by Hiroshi_Sakura » Wed, 25. Feb 09, 07:24

Hej
Ja mam pytanie z innej beczki
Ostatnio sciagnalem pare skryptow typu ComplexCleaner2, Stevio..., i stweirdzilem ze zniknely mi z mapy wszystkie shipyardy wlacznie z Military...
Probowalem wywalic skrypty - jak wywalilem to tez nie ma Stoczni, jak zainstalowalem skrypty z powrotem to sie pojawily a po loadzie nastepnego dnia znowu znikly - cholender jasny....
Czy ktos z was mial podobne objawy i wie jak temu zaradzic?

Pozdrawiam
Hiroshi

User avatar
Abandon All Hope
Posts: 144
Joined: Tue, 10. Apr 07, 15:47
x3tc

Post by Abandon All Hope » Wed, 25. Feb 09, 10:54

Allen18 wrote:Pytanie dla ludzi co stworzyli już jakieś kompleksy jaki proponujecie
Ja tam nie mam żadnych kompleksów. No może tylko jeden malutki - edypa. To będzie moja propozycja. Szczerze polecam. Nawet nie macie pojęcia, jak wdzięcznym tematem są takie "ryczące czterdziestki" :D


Aj, sorki, to nie to forum :P

Tobie o zarabianie chodziło :roll:

Proponuję zatem samowystarczalną elektrownię słoneczną XL. Chyba najdroższa z możliwych kompleksów, ale oferuje najwyższy przychód z produkowanych ogniw i nadwyżek półproduktów. Postawiłem ją sobie w Nieznanym sektorze znanym szerzej jako Avarice i obserwuję tylko, jak najeżdżają mnie floty transportowców energii :). W promieniu co najmniej trzech sektorów nie mam żadnej konkurencji. Ani jednej elektrowni słonecznej :o

Return to “Polskie / Polish X-Forum”