[X3 XTM] Skrypt Salvage Claim Software i Bail Signal Extension.

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

Lio27
Posts: 11
Joined: Mon, 5. May 08, 00:46

Post by Lio27 » Tue, 20. May 08, 19:33

Witam

Chciałem sobie dziś zainstalowac SCS i BSE , wszystko zrobiłem zgodnie z instrukcją ale nie działają skrypty. Po prostu nie ma tego w dokach teladian a jak skorzystam z "Szukania produktu" to pisze ze nie ma fabryk produkujących SCS... wszystko mam na wersji angielskiej i nie używam spolszczeń.

Mam X3+XTM+Bonus pack + różne małe skrypty...

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 20. May 08, 20:23

Te ustrojstwo nie ma fabryki.
BSE konfigurujesz w opcjach AI przypisując klawisz skrótu i dopiero odpalisz konfigurację tego.
SCA kupisz za ok 6,2 mln w dokach zaopatrzeniowych u teladian i nigdzie wiecej.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Viggin
Posts: 26
Joined: Mon, 3. Mar 08, 08:54
x3tc

Post by Viggin » Fri, 23. May 08, 23:25

A ja takie pytanko mam. A mianowicie czy jest możliwe wyskakiwanie splickich dużych jednostek w kao's Mistake????
bo siedzę tam i siedzę i khaków od groma a splitów jak na lekarstwo i nic powyżej m6 nie wyskakuje a zależy mi na splickiej m1 z 65 stateczkami do zadokowania idealna na warsztat dla drobnicy...

jk16
Posts: 131
Joined: Mon, 28. Jan 08, 16:12

Post by jk16 » Sat, 24. May 08, 00:22

BSE działa na wszystkie jednostki, oczywiście po włączeniu opcji tyczącej "dużych statków".

Viggin
Posts: 26
Joined: Mon, 3. Mar 08, 08:54
x3tc

Post by Viggin » Sat, 24. May 08, 02:07

tia jasne BSE włączone na 1000/1000/ i chu... a ponad 24 h czasu rzeczywistego żaden splicki pyton ani inne tego typu czy to M1 M2 czy nawet M7 nie ma khaków każdy z kadłubem średnio na 40% i nic żadnego splita... :evil:

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Sat, 24. May 08, 08:10

A jesteś poza tym sektorem, czy siedzisz w nim i czekasz na resztki?? Jeśli siedzisz i czekasz to masz większe szanse na coś co będzie bezpańskie.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

WoyTass
Posts: 400
Joined: Mon, 11. Dec 06, 13:30
x3tc

Post by WoyTass » Mon, 26. May 08, 08:55

LeWaR:
Z tym siedzeniem to bywa różnie. Czasem dobrze jest wyskoczyć z sektora w momencie, kiedy Kha'aki zbiją osłony przedmiotu naszych marzeń. Szczególnie wtedy, gdy "przedmiot" obrabiają duże statki. Wtedy załoga po prostu nie zdąży wyskoczyć i oglądamy efektowne bumm... Skok do sąsiedniego sektora i szybki powrót sprawiają (ale też nie zawsze), że nasze marzenia się spełniają.
Z drugiej strony mając BSE i stocznię XTM wystarczy złapać 3 fregaty Kha'ak i już mamy kasę na Latadełko...

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Mon, 26. May 08, 09:12

A to nie jest tak, że warunkiem działania BSE jest konieczność przebywania w sektorze?
Ja jakoś nigdy nie uświadczyłem, by AI samo z siebie wyskakiwało w innych sektorach, w których aktualnie nie przebywałem osobiście.
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Mon, 26. May 08, 10:18

Oczywiście że AI wyskakuje w innych sektorach aż miło. Weź sobie mapę Scorpa i poszukaj na niej Free Ships. Po jakimś czasie odśwież dane i znów poszukaj. Będziesz miał pełno tych samych statków, to są te Free dostępne dla każdego w grze (o ile ich jeszcze nie pozbierałeś), ale tez będziesz miał pełno innych. Część z nich to statki z pilotem, ale bez przynależności rasowej w nazwie statku. Ale też będzie na pewno kilka statków do przejęcia. Ja na początku gry to w ten sposób polowałem na statki do przejęcia i kilka niezłych dużych sztuk udało mi się przejąć. Jedyny warunek to musiałem mieć sektor już odkryty, bo inaczej szkoda było się wybierać, zanim doleciałem statek znikał.

A co do siedzenia w sektorze to różnie z tym bywa. W przejętym sektorze Xenków, zarówno teraz, jak i w poprzedniej grze to ilość statków P Ścigacz do przejęcia drastycznie wzrasta gdy jestem osobiście w sektorze. Natomiast już dwa razy wypatrzyłem statek Faunus obrabiany przez Smoka Shivan. I w obu przypadkach (jeden z nich już opisywałem na forum) jeśli siedziałem w tym samym sektorze to albo Faunusowi osłony szybciej się regenerowały i Smok nie był w stanie mu zaszkodzić, albo po zdjęciu osłon następowało szybkie niszczenie kadłuba i eksplozja Faunusa.
Natomiast jeśli wyniosłem się z sektora i z daleka obserwowałem to po pewnym czasie wokół Faunusa pojawiało sie pełno astronautów. Wystarczyło wtedy skoczyć, zniszczyć Smoka i przejąc Faunusa. Dwie pieczenie na jednym ogniu; Łuski i Faunus.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

starjacker0
Posts: 143
Joined: Mon, 29. Oct 07, 07:58
x3tc

Post by starjacker0 » Tue, 27. May 08, 09:05

Mi sie trafiaja czesto Reavery w Hosho blisko polnocnej bramy; mialem ich juz ponad 5 (czyli srednio 1 na 1 dzien gry). Z duzych statkow jeszcze Q oraz Fregaty Khaakow.
Bestią jestem, by się bestią nie stać

MacDyller
Posts: 40
Joined: Mon, 10. Dec 07, 11:57
x3tc

Post by MacDyller » Tue, 27. May 08, 13:52

@Mani
Zdarza sie, czasem widze (na mapie) porozrzucane pirackie mysliwce w sektorach które patrolują moje statki albo jak wlatuję do lepiej bronionych paranidzkich sektorów to czeka pare pustych transportowców którym się nie udało przemknąć xD
X3:TC ENG

Lio27
Posts: 11
Joined: Mon, 5. May 08, 00:46

Post by Lio27 » Tue, 27. May 08, 15:23

Juz jakis czas temu udało mi sie uaktywnic BSE i spisuje się ładnie ale mam problem z SCS ponieważ mimo że w instalatorze skryptów mam to zainstalowane, w grze poprostu nie ma tego w teladi space equipment dock(mam angielską wersje gry) ma ktos jakiegos pomysła na to?

Dzieki z góry


...aaa jeszcze pytanko numer 2: Dlaczego w mojej grze jest readtextów w #@$%^&^%$#@????

Błagam nie odsyłajcie mnie do FAQ ponieważ ono nie działa na moim darmowym internecie :(

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 27. May 08, 15:27

Odinstaluj SCS i zainstaluj zpowrotem.

Kup X3 PL.
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Viggin
Posts: 26
Joined: Mon, 3. Mar 08, 08:54
x3tc

Post by Viggin » Tue, 27. May 08, 15:57

No ta ale... przebywanie w sektorze nie ma wpływu na działanie BSE .. co do wyskakiwania i wskakiwania to... ma to tylko znaczenie gdy ze statku zaczynają wyskakiwać skafandry a u mnie nawet tego nie chcą robić niezależnie czy jestem w Kaos czy w 347 (siedzę tam naprzemiennie :twisted: ) i nic .Anie jednego splickiego statku nic a nic..... :evil: :evil: No ale udało mi się wczoraj zdobyć Unknown M6 :D:D:D:D:P za pomocą "tylko" khackiego niszczyciela T2 no ale co z tymi Splitami??????

Lio27
Posts: 11
Joined: Mon, 5. May 08, 00:46

Post by Lio27 » Tue, 27. May 08, 16:51

Ale skrypt działa, tzn w jakis sposób jest obecny w grze poniewaz uzywajac "find product" moge wyszukac SCS tyle tylko że w mailu pisze że nie ma stacji w której mógłbym to nabyc:/

User avatar
Mani_
Posts: 1865
Joined: Thu, 14. Oct 04, 14:48
x2

Post by Mani_ » Tue, 27. May 08, 17:21

Lio27, jak to FAQ nie działa w darmowym internecie? Nie rozumiem :|, chyba, że masz na myśli, że darmowa wersja X3 nie chce ci chodzić poprawnie, to, to już co innego.
W takim przypadku, prosimy czekać na zgłoszenie się modów :).
http://forum.xudb.pl/index.php - ciekawskich zapraszam

Lio27
Posts: 11
Joined: Mon, 5. May 08, 00:46

Post by Lio27 » Tue, 27. May 08, 17:47

W mieście w którym mieszkam jest coś takiego jak darmowy internet(sponsoruje to miasto i UE) niestety żeby nie było tak pięknie internet ten jest pod pełną kontrolą demokratycznych władz miasta i kiedy wpiszemy w przeglądarce bądź wyszukiwarce specyficzne słowa takie jak np: ****, sex, xxx, albo czasem dwa x wystarczą, bądź podobne to wyskakuje komunikat "dostęp zabroniony" często w linkach są xsy (przecież to w końcu X3) i z powodu takich różnych słówek i finezji władz miasta niektóre linki po prostu nie działają. Ot i to jest właśnie kwintesencja wolności i demokracji w naszym pięknym kraju.

Sauron11
Posts: 6193
Joined: Wed, 6. Nov 02, 20:31
x3tc

Post by Sauron11 » Tue, 27. May 08, 21:34

Najlepiej żeby było darmowe i jeszcze bez żadnej kontroli? Marzyciel i maruda, kup sobie lepiej neostradę i olej tą bezpłatną miejską inicjatywę ;). W sumie pierwsze słyszę o bezpłatnym internecie w prezencie od miasta dla osób fizycznych. Nic dziwnego, jeśli bezplatne to obostrzenia są jak najbardziej na miejscu.

Mani_: na razie nie widzę powodu, by podejrzewać "nieoficjalną" wersję gry :).

MacDyller
Posts: 40
Joined: Mon, 10. Dec 07, 11:57
x3tc

Post by MacDyller » Tue, 27. May 08, 21:36

czyżby to Rzeszów był? Słyszałem ze tam jest całość objęta darmowym netem :D No ale faktycznie ograniczenia spore :/

Acha - mi też od instalacji skrpytów z tego tematu pojawiło się sporo readtxtów - zwłaszcza w dzienniku i opcjach (przy obłożeniu klawiatury).
X3:TC ENG

User avatar
LeWaR
Posts: 1472
Joined: Sat, 8. May 04, 16:33
x3tc

Post by LeWaR » Tue, 27. May 08, 21:48

Skrypty są zawsze po angielsku a ten nie pasuje do polskiej lokalizacji. I właśnie dlatego powstały spolszczenia
Skrypty i spolszczenia do skryptów dla X3 Reunion, TC, Albion Prelude >> http://www.mamuthq.net.pl
C2Q 6600@2,4GHz | 8GB@1066MHz Ram | GForce GTX 460 1GB | Win7 64bit
XTC+XRM | Albion Prelude

Return to “Polskie / Polish X-Forum”