[X3R] Problem z HUD'em, nie ma celownika

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

ByLo
Posts: 2
Joined: Sun, 3. Feb 13, 22:41

[X3R] Problem z HUD'em, nie ma celownika

Post by ByLo » Sun, 3. Feb 13, 22:44

Witam. Bylo jestem.

Otóż mam problem z wyświetlaniem grafiki w grze X3 Reunion.
Jak widać na screenshocie, ikony jednostek nie są na brzegach ekranu, tylko na małym polu na samym środku obrazu, nie widać też celownika. Wskaźniki broni akumulatorów broni są bardzo malutkie i praktycznie nie można ustawić skrótów klawiszowych do obsługi armat.

[ external image ]

Nie używam modów, wersja gry nie wiem jaka, bo launcher pisze 2.5 ale w grze stoi ja byk 1.0.

Płyta Abit AN52, procek AMD Athlon 64X2 Dual Core 4400+, 3GB ramu, grafika radeon 6670, Win XP, serwis pak 2.

W momencie pokręcenia scrolem myszy gre wywala do pulpitu.

Czy ktoś miał może taki problem? Przegrzebałem googlem grafikę, ale nie znalazłem podobnego "cyrku". Zgóry dziękuję za pomoc.

Edit.

Gdzie to strzela?

[ external image ]

Pozdrawiam Bylo.

User avatar
Sorkvild
Posts: 3436
Joined: Thu, 8. Jun 06, 14:07
x3tc

Post by Sorkvild » Tue, 5. Feb 13, 11:56

Skad pochodzi ta gra? Jak instalowales patche?

Zarowno starter oraz gra musza zawierac ta sama cyfre wersji. Zawsze mozna odinstalowac gre, usunac zawartosc folderu Egosoft w folderze 'moje dokumenty' i ewentualnie cleanerem wyczyscic rejestr. Restartnac kompa i zaczynac instalacje oraz patchowanie gry od nowa.
Elite Dangerous| I survived the Dragon Incident ... then I took an arrow to the knee
We want the Boron back!

galthar
Posts: 149
Joined: Sat, 31. Jan 04, 15:35
x3tc

Post by galthar » Tue, 5. Feb 13, 12:17

Jak grasz w pirata to nie pytaj na oficjalnym forum. Bo to trochę lipa... szczególnie, że gra nie kosztuje 200 PLN .
Stary opis:P4 2,4 GHz czasami @2700MHz;1024 DDR 400MHz, ale ze względu na FSB 533MHz chodzą na 333MHz; ATI HIS PLATINIUM RADEON 9800 128MB,czasem taktuje na PRO;WinXP PRO SP2
Nowy:
C2DUO E6750;HD 3870 512MB;2GB DDR2 800MHz

Notebook: Toshiba A300-20P: C2D T6400; 2GHz, 4 GB DDR 2 800MHz;HD3650 512MB

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Tue, 5. Feb 13, 18:54

Sorkvild wrote: Zarowno starter oraz gra musza zawierac ta sama cyfre wersji.
Powinny, ale nie muszą. Numer wersji w starterze brany jest z pliku 480002.pck z katalogu t , numer w grze z plików cat/dat.
Rozbieżność miedzy nimi może wynikać z zainstalowania złego patcha
np. miałeś grę w wersji 1.0 a zainstalowałeś patcha 1.4 -> 2.5, brakuje ci więc wszystkich wymaganych do poprawnego działania gry plików.
Polecałbym odinstalować grę (czyszczenie katalogu "moje dokumenty" i rejestru systemu nie jest potrzebne). Zainstalować od nowa grę w płyty instalacyjnej, sprawdzić jaka jest wersja gry i pobrać oraz zainstalować odpowiedniego patcha. Możesz też zainstalować bez sprawdzania wersji gry patch 1.0 -> 2.5, on nadpisze wszystkie pliki, jakie on dodaje, a jakie ty już będziesz miał w swojej grze.
Jeśli jednak problem powtórzy się, napisz pytanie na angielskim forum wsparcia technicznego.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

ByLo
Posts: 2
Joined: Sun, 3. Feb 13, 22:41

Post by ByLo » Wed, 6. Feb 13, 23:59

Grę mam z wykopalisk (dla Waszej wiadomości).

Problem rozwiązał patch podnoszący wersje z 1.0 do 2.5.

Dziękuję za próby pomocy.

Pozdrawiam Bylo.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”