[x3:TC] Ustawianie Limitów w fabrykach-kompleksach

Forum do dyskusji o x-grach i problemach technicznych

Moderators: Alan Phipps, Moderatorzy polskiego forum

snower
Posts: 3
Joined: Thu, 29. Dec 11, 06:44

[x3:TC] Ustawianie Limitów w fabrykach-kompleksach

Post by snower » Thu, 29. Dec 11, 06:45

Witajcie :)

Od jakiś 4 dni nie mam życia ponieważ x3: TC wciągnęło mnie bez reszty. Niestety jestem na samym początku poznawania uniwersum X i pojawił się problem którego nie mogę rozwiązać.
Otóż zrobiłem sobie kompleks z kopalni kryształów (L) i elektrowni słonecznej (M) na dobry początek. Miałem zamiar sprzedawać za pomocą moich małych "merkury" nadwyżkę kryształów tylko niestety moi handlarze zabierają wszystko z mojego magazynu kompleksu powodując zatrzymanie pracy elektrowni słonecznej. Czy istnieje jakiś skrypt bądź "myk" który pomógłby mi ustawić np ilość surowców które nie mogą być zabrane z stacji?

pozdrawiam :)

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Re: [x3:TC] Ustawianie Limitów w fabrykach-kompleksach

Post by bufi » Thu, 29. Dec 11, 08:34

Kopalnia kryształów? ;)

A te stacje są ze soba polączone? Jacy handlarze wykupują towar?
Jak ustawisz cenę kryształów na max. to też wykupują? Może handlarze
NPC wykupują bo robisz im promocję. Zabroniłeś w ustawieniach stacji handel
z innymi rasami? Nie opisaleś dokladnie problemu który można rozwiązać na wiele sposobów.

ps. Zarejestruj grę na forum.

P.

snower
Posts: 3
Joined: Thu, 29. Dec 11, 06:44

Post by snower » Thu, 29. Dec 11, 18:08

Siema :)

Dzięki za odpowiedź, myślałem że problem opisałem dość wystarczająco a zatem spróbuje jeszcze raz. :)
Mam elektrownie słoneczną i dodatkowo "WYTWÓRNIE" ( przepraszam bo wcześniej napisałem kopalnie ) kryształów. Mam ustawionych swoich handlarzy aby przywozili mi steki + płytki krzemowe do stacji, wiec produkcja ładnie śmiga :) Jednak co jakiś czas produkcja przestaje pracować bo zaczyna brakować surowców drugorzędnych - kryształu lub ogniw.
Oczywiście że chce handlować z NPCtami więc ustawiłem cenę 1kr poniżej ceny średniej i co jakiś czas ktoś wpada coś kupując. Problem jest taki że czasem ktoś wykupi wszystkie moje ogniwa bądź kryształy i produkcja pada. Chciałbym po prostu ustalić żelazną rezerwę w kompleksie której nikt nie może tknąć:D

PS: jak sie rejestuje grę na forum?

Pozdrawiam :)

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 29. Dec 11, 18:54

snower wrote:[...]
Problem jest taki że czasem ktoś wykupi wszystkie moje ogniwa bądź kryształy i produkcja pada. Chciałbym po prostu ustalić żelazną rezerwę w kompleksie której nikt nie może tknąć:D
Klawisz 'R' -> Stacje -> wybierz Komplex -> Dostosuj Ustawienia Stacji -> Handel produktami pośrednimi - <<< Brak >>>
PS: jak sie rejestuje grę na forum?
W Twoim profilu forum jest takie miejsce:

CD-Klucz #1 -
CD-Klucz #2 -

W te kratki po prostu wpisz klucz ze steama.
P.

snower
Posts: 3
Joined: Thu, 29. Dec 11, 06:44

Post by snower » Thu, 29. Dec 11, 20:37

Siema :)

Niestety dalej mnie nie rozumiesz. Chodzi mi o to że chce sprzedawać nadwyżki drugorzędnych surowców ( ogniw i kryształów ).
Przedstawię to bardziej obrazowo.
Atkualnie mój kompleks może pomieścić 35k ogniw i 2324 kryształów.
Chciałbym ustawić żeby 1000 ogniw i 100 kryształów zostawało na stałe w kompleksie a reszte czyli nadywżkę sprzedawać automatycznie NPC po ustalonym kursie :)

Pozdrawiam

User avatar
Yacek
Posts: 3157
Joined: Wed, 18. Jul 07, 11:44
x3tc

Post by Yacek » Thu, 29. Dec 11, 20:50

W czystej grze się nie da.
Można pokombinować ze skryptem, ale w jego przypadku to twoje statki sprzedawałyby te nadwyżki, nie dotyczyłoby to statków NPC.
X3:AP 3.1+XRM 1.30d+MSP 1.7+LoCo 2.01+IR 2.0
Zapraszamy wszystkich chętnych na forum XUDB, gdzie znajdziesz FAQ, opisy skryptów, modów i fabuł, oraz Mamut HQ.
[ external image ]

bufi
Posts: 1347
Joined: Wed, 3. Dec 03, 23:49
x4

Post by bufi » Thu, 29. Dec 11, 20:52

snower wrote: Chciałbym ustawić żeby 1000 ogniw i 100 kryształów zostawało na stałe w kompleksie a reszte czyli nadywżkę sprzedawać automatycznie NPC po ustalonym kursie :)
Zainteresuj się Bonus Packiem, a w szczególności Commercial Agentem. On wszystkim się zajmie. W waniliowej wersji nie jest możliwe sprzedawanie tylko nadwyżki surowców.

ps. zarejestruj grę. Jakoś tak lepiej się pisze z legalnymi użytkownikami.

P.

User avatar
LizardCor
Posts: 256
Joined: Sat, 19. Mar 11, 02:57
x3tc

Post by LizardCor » Fri, 30. Dec 11, 12:53

Godnym uwagi może też być Cargo Delivery Service . Jeden z moich niezastąpionych skryptów, który daje naprawdę dużo możliwości.

Return to “Polskie / Polish X-Forum”