X2- Xenoské J je nezničitelné

Moderator: DJ Die

svlkos
Posts: 7
Joined: Mon, 1. Aug 11, 18:34
xr

X2- Xenoské J je nezničitelné

Post by svlkos » Sun, 1. Jan 12, 22:12

Zdravím

Prosím o pomoc s Xenonskými J jaksi nejdou zničit a protože jsem plnil zrovna misi BBC Xenonnská invaze a nelze ji dokončit. Předchozí 2 invaze přiletěly pouze 1x K + nějaké ty L, měl jsem o něco nižší hodnosti.

Problém - Xenonské J jsou jakoby průchozí střely lítají skrz, jdou zaměřit dokonce se objeví i na mapě sektoru i vesmíru pokud je funkční satelit ale nelze je zničit dokonce lze lodí do Xenonského J vletět a proletět jako by do textur aniž by se něco stalo.

Xenonské J jsou nezničitelné i v sektoru 472 a 347 v ostatních jsem nebyl.
Xenonské K jdou zničit v pohodě během 1/2 minuty možná i méně paradinským Perseusem "fázovým vlnovými generátory".
Dal jsem si práci i s tím, že jsem do jednoho Xenonského sektoru pak vletěl s Perseusem a až na ty J jsem všechno vyklepl do posledního.

Docelo mě to znechutilo k dalšímu hraní když jsem odehrál hromadu času, dostal se k nejvyšší hodnosti Bojové ESO první třídy a teď tohle... :cry:


Taky mě jaksi neposlouchají Tradři obchodníci - zadám mu obchodovat v sektoru a po nějaké době co týpek nakupuje a prodává pak nemá snahu povyšovat na vyšší level. Z konzole mu zadám Vesmírného obchodníka a ve zprávě naběhne, že udělal 0 cest 0 výdělků a ve skutečnosti celou dobu makal jako šroubek. Jeden můj borec se nějak po haluzi dostal až na 5 level ale ať dělám co dělám (různými změnymi příkazů) tomu týpkovi a následně opět sektorový obchodník + po čase pak zkouším spustit vysmírného obchodníka vždy vyhodí hlášku 0 cest 0 výdělku a přitom pracuje jak ďas.
Ty obchodníky jsem nakonec po začátku překousl a vykašlal se na ně na "kriply" ale teď už je to defakto druhá bota hry a to mě štve.
:arrow: hlavně ať nějaký chytrák nemá rady o tom co má nebo nemá mít v TS lodi za vybavení vesmírný obhodník to jsou rady k ničemu. Musel by mi vysvětlit jak se můj boreček dostal k 5 úrovni a víc ani ťuk pokud by to s vybavením souviselo.

Poslední dotaz je ten jestli někdo ví jestli je možné továrnu v X2 konkrétně se jedná o křemikový důl zase sbalit a převézt TL někam jinam nebo zrušit???
Byl jsem totiž hloupý a omylem jsem křemíkový důl umístil na ne křemíkový ale rudný asteroid a s malou výtěžností což se samozřejmě projevilo neblaze na celkovém čase vyráběného křemíkového plátu. To byl můj první důl a vyhozené prachy. To že je to špatně jsem zjisti po postavení dalšího dolu za hooóódně dlouhou dobu.


Takže pokud je někdo zdatný a je schopen mi pomoct aspoň s těmi Xenon J budu rád.
Přikládám save z české verze z edice časopisu ABC. Hra je po čisté instalaci verze 1.4 opatchována na 1.5 CZ patchem "hypermax" a poté rozšířena o Bonuspack verze 1.04.01

Save zde:

Code: Select all

http://www.ulozto.cz/12149914/x16-sav
Můj sektorový obchodník s nejvyšší hodností 5 je v DOMOVĚ SVĚTLA má pirátskou TS a jmenuje se Neol Springer.

Hru jsem zkoušel odinstalovat a opětovně nainstalovat s načetením savů a výsledek je stejný...
Myslím si že jsou dvě možnoti:
A: nějaká anomálie která nejde pořešit jinak než hrát od začátku (dobrý pokus ale už si nejsem jistý jestli bych to skousnul) a navíc se pak může stát, že se vše bude opakovat.
B: nějaká bota v oficiálních skriptech kolidující v samotné hře.

Proto bych poprosil o testnutí zdali u někoho načtený save bude projevovat stejné nedostatky a hra se mi nějakým způsobem nevratně podělala nebo problém zmizí a bude chybka někde u mě v nějaké kolizi skriptů či ve verzi........naděje umírá poslední. :oops:

MilanaliM
Posts: 16
Joined: Sat, 3. Dec 11, 18:00
x3tc

Post by MilanaliM » Sun, 1. Jan 12, 22:32

"Jde křemikový důl zase sbalit a převézt TL někam jinam nebo zrušit???

- jednim zpusobem jak se ho zbavit je rozstrilet ho Perseusem a jeho fazovymi generatory :)
- druhym zpusobem je prodat ho, ale musel by sis nainstalovat script, ktery umi nejen prodat za 500.000 jakoukoliv tvoji tovarnu, ale i ze tezke penize ti upgaduje slunecni tovarnu na Xenonskou technologii kdy nebudes jiz nikdy potrebovat drahou surovinu na vyrobu el. clanku (ale je to v podstate uz cheat a znechucuje to hru)
...vyber si :)

Byl jsem totiž hloupý a omylem jsem křemíkový důl umístil na ne křemíkový ale rudný asteroid

- to nejde: bud umistis kremikovy dul na kremikovy asteroid nebo rudny dul na rudny asteroid, ale pominu -li tvuj preklep myslenka dotazu je zcela jasna:

- vyteznost asteroidu se lisi kus od kusu jak spravne pises a je dobre nejdrive proskenovat veskere "šutry" - rudne, ci kremikove asteroidy se mohou drobek lisit v case za kdy tu rudu vytezi (02:15 nebo 03:30 a jeste navic kolik te rudy za ten udany cas vytezi !) - je to dobre poznat na slunecnich elektrarnach kdy rozhoduje prosperita dane slunecni elektrarny i na tom v jakem sektoru je umistena - vsimnete si, ze kazdy sektor ma ruznou vyhrevnost (100%,150%,ale i v jednom sektoru Atleidin majak 300% - rozdily vyroby el.clanku v jednotlivych elektrarnach se potom lisi a podle toho take vypada nasledny zisk - sice se jedna o necely minutovy rozdil za jednotku, ale ve vysledku zaplneni skladu je to znat a takova elektrarna vydelava rychleji nez ty umistene pouze 100% vyhrevnem sektoru)

PS: to jsem psal jen pro ty co to jeste nevi - casem by na to sice prisli...

*****

tvuj problem s likvidaci Xenonské J jdu hnedka zkusit

*****

23:10 - po implementovani tve SAVE pozice

- 3x crash (X2 prestal pracovat, prejete si odeslat email Microsoftu ?)

...po peti vterinach mi hra spadne

- po kazdem hrani si zalohuju save - save polozky popisi datem a zaRARuju je - s zadnymi mymi SAVE pozicema nemam problem - (jeste bych vyckal na tretiho testera o potvrzeni), ale vydim to pro tebe cerne - tvuj SAVE je bezesporu poskozen :(

- mohu ti nabidnout muj SAVE - mam tam v jednom Argonskem doku schovane desitky a desitky Khaackych lodi a cca10 ks jejich M3 i se zbranema - kdyz vsechny mnou ukoristene lode prodas, tak budes mit razem pres 20.mil kreditu a pojedes dal...

*****

23:30 - jeste jsi mi pripomel, ze kdyz jsem zkousel ruzne scripty (pri testovani pouzivam pracovni slozku s nainstalovanou X2 - tedy mam v pocitaci nekolik nainstalovanych X2), tak jeden script mel zlepsit textury, udelat pruhledne sklenene kokpity (pruhledne z venci dovnitr) a viditelne energeticke stity (takove stale lehke namodralo okolo cele lodi M3 - tedy dle tipu stitu - silnejsi meli cervenou barvu a nejslabsi meli fialovou) - no vsechno graficky fungovalo a bylo se na co divat, ale vzpominam si (je to uz 2 roky zpatky), ze v xenonskem sektoru jsem utocil take Paranidskym Perseusem a jeho trema vlnovymi generatory beta na nejakou velkou Xenonskou bojovou lod (uz ale nevim co to bylo za tridu), ale pri manevrovani pomoci bocnich trisek jsem se s ni spatnym manevrem mel srazit - ale nesrazil - nybrz proletl - byl jsem uvnitr ni a videl jsem jen obrysy jak vypada zevnitr :) - jen si uz nevybavuji jestli mi sla znicit nebo nesla - nicmene jsem ten script v me herni X2 verzi nepouzil - a protoze to bylo jen testovani, tak nemohu potvrdit jesti by SAVE pozice s tim mnou zkousenym scriptem fungovali i delsi dobu...

User avatar
Rosta
Posts: 527
Joined: Fri, 8. May 09, 15:39
x3

Post by Rosta » Mon, 2. Jan 12, 05:05

MilanaliM wrote: - po kazdem hrani si zalohuju save - save polozky popisi datem a zaRARuju je - s zadnymi mymi SAVE pozicema nemam problem - (jeste bych vyckal na tretiho testera o potvrzeni), ale vydim to pro tebe cerne - tvuj SAVE je bezesporu poskozen :(
tak jsem to zkousel a hra mi na 2s jela a pak prestala neodpovidat a zkousel jsem loadnout savy z LP a ty jedou v pohode takze ty tvoje save jsou poskozene
Seasonic 500W, MSI Z77A-G45, Intel Core i5 3570K 3,40 GHz, 8 GB Dimm DDR 3 1600 MHz, NVidia GeForce GTX 560

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 2. Jan 12, 11:07

Treba tam jen ma skript/MOD, ktery vy ne. Jestlize jemu to nepada, tak save asi poskozeny neni.
Kazdopadne ty projevy jsou divne. UT a ST v X2 pracuji naprosto v pohode a nepamatuju se na neznicitelne J. Ja to bohuzel netestnu, nemam X2 nainstalovane a uz vubec ho nemam v CZ.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Mon, 2. Jan 12, 15:18

taky jsem nikdy nemel problemy s UT/ST a J-cka jsem sestreloval s Ospreyem.
ale take se mi stalo, ze mi prestala fungovat hra / ale uz nevim jestly X2 a nebo X3 as bylo to poskozenyma savema/.
a aby to bylo jeste lepsi, tak neposkozene starsi jsem si den pred tim smazl a vycistil kos.
tudiz jsem mohl zacit hrat znovu - hra za 1,5 roku byla v pekle :evil: :evil:

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 2. Jan 12, 15:33

Hmm, tak to se mi u zadneho X nastesti jeste nestalo. A savy zalohuju, nemazu :-)
Kazdopadne mne jeste napada, jestli tam nehapruje ten bonuspack. Neni jen na EN verzi? Je to davno, co jsem X2 instaloval, ja ho mam na prenosnem disku a jen kopiruju na nove kompy. Je to rychlejsi a nemusim hledat patche, mody a skripty :-)) To same mam s X3.
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 2. Jan 12, 15:36

Jak psal plynak, je to jen v modech, já když obnovoval X2a chtěl použít save, hra taky padala, bohužel jsem tam toho měl nafrkanýho tolik, že jsem nenašel mody které tam byli. Proto teď radši používám jeden maximálně dva mody.

Xenon J
Ano nezničitelné byli, čísla sektorů nevím, ale bylo to velde Osmnáct miliard a nad Černým sluncem.

Je to pomaštěně udělané, já když tam tenkrát nalítl s M2 tak střílela uplně někam jinam než po J, naštěstí ta J nikterak nestřílí (tedy u mě nestřílela).

Řešení je jednoduché (u mě fungovalo)
"Vybij vše v tom sektoru, pak tam nech lítat samostatně nějakou M2 a zničí i to J. Bohužel když se budeš dívat z jiného sektoru do tohosektoru kde to J je, budou se mu dobíjet štíty, takže chce to chvíli počkat a nesledovat to"


Jinak 1/2 minuty na K?
Stačí orel s fázákáma, lítat blízko K a stačí jeden přelet a K je v tahu :)

plynak
Posts: 3010
Joined: Fri, 12. Dec 03, 08:53
x3tc

Post by plynak » Mon, 2. Jan 12, 15:41

Jo, v OOS to asi znicit pujde. Jenze to mu nevyresi problem s tim, ze ji ma neznicitelnou v Xenon invasion misi :-)
Intel Core i5 4590, 2 x 8GB DDR3 1600, MSI GTX 1060 Armor, Asus H97 Pro, Asus Xonar DG, Crucial MX100 128GB SSD + 1TB WD Caviar Blue, Seasonic S12G 550W, Corsair 550D, 22'' LG

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 2. Jan 12, 15:49

Jo ahá, teď koukám, že "nebyl" :D já teď extra pozor nedávám, čekám na potvzovací mail z Bílého domu.

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Mon, 2. Jan 12, 18:25

:D co jsi komu vybilil :lol:

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 2. Jan 12, 19:27

Mira CZ wrote::D co jsi komu vybilil :lol:
se zeptej sám ;)

Od: David Plouffe, The White House <info@messages.whitehouse.gov>

svlkos
Posts: 7
Joined: Mon, 1. Aug 11, 18:34
xr

Post by svlkos » Mon, 2. Jan 12, 19:49

No tak to chlapi čumím jak puk na branku co se týče toho mého SAVE. Napsal jsem sem ze zoufalství proto, že i po přeinstalaci hry s danými SAVY hra zlobí ale je funkční bez vytuhávání!
Save mi normálně fungují žádný problém zkusím tedy poslat vše co mám ještě jednou komplet.

Patch CZ 1.5 + Bonuspack:

Code: Select all

http://www.ulozto.cz/12170992/x2-bonuspack-a-path-by-pss1oner-rar
Všechny savy z hry u mě plně funkční: poslední uložení je save č: 16 :

Code: Select all

http://www.ulozto.cz/12171154/x2czsavy-rar
co se týče reakcí na zničení Xenonské J:
"Vybij vše v tom sektoru, pak tam nech lítat samostatně nějakou M2 a zničí i to J. Bohužel když se budeš dívat z jiného sektoru do tohosektoru kde to J je, budou se mu dobíjet štíty, takže chce to chvíli počkat a nesledovat to"
FUNGUJE :!: :!: :!: zlatý chlapec líbám ručky :D
Jednoho Ospreye náhodou mám ale není ještě plně vybyven Fázovými generátory na projížďky Khaackými sektory i když Fotonové zbraně už má kompletní do všech věží.
Jinak i jiné NPC lodě pokud jsem v daném sektoru nemohou zničit to J z BBC. Ale počkal jsem až se za ním pustila většina bojovníků včetně vedoucí lodě a hned jak jem ze sektoru vypadl ho během několika sekund sejmuli.

- mohu ti nabidnout muj SAVE - mam tam v jednom Argonskem doku schovane desitky a desitky Khaackych lodi a cca10 ks jejich M3 i se zbranema - kdyz vsechny mnou ukoristene lode prodas, tak budes mit razem pres 20.mil kreditu a pojedes dal...
Díky za velkorysou nabídku ale Khaaků jsem zajmul stovky a odhaduji tak asi 100 khaackých M3. I tak mi jich dost zbývá po různých prodejích
Bohužel jelikož mi vesmírní obchodníci nějak nefachali a protože v edici ABC nebyl funkční tréning přišel jsem na "přiřazení" domovské základny mým TS lodím asi zhruba ve chvíli kdy hra příběhově končila. Takže jediný příjem zissssků po celou dobu hraní byl pouze z boje a zajímání nepřátelských lodí.



Pokud by teda někdo hodil ještě jednou oko na ty savy - je zde ke stažení i BonusPack a Patch mělo by to šlapat, jak ne tak smůla už to přežiju a budu postupovat podle rady TTenk


Jinak 1/2 minuty na K?
ANO !
Abych nevypadal jako chvástal dávám sem link na odkaz k videu ze samotné hry který jsem udělal dnes:

Code: Select all

http://www.ulozto.cz/12173326/xenon-kill-1-rar
(bohužel je to v tom formátu samotné hry takže nemám tušák tak to konvertovat do něčeho normálního.)
Hned druhé video se mi povedlo jelikož jsem v prvním zazmatkoval...
A budiž je to asi 35 sekund.... :P

:arrow: rozbalit a soubor nahrát to adresáře X2 "recording" a pak spustit v menu hry "Videa"...

Ostatní M3 pižlají velké lodě příliš dlouho...Pokud loď M3 není vybavena Ion distruptorem nebo Fázovým generátorem tak není šance...EHM zapomně jsem na Khaackou M3 výborná na všechno do velikosti Teladského Orla kterého samotnýma B Kyonama nedá i když všechny ostatní M6 ano. Na zajímání všeho do M6 je snad Khaacká M3 nejlepší.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Mon, 2. Jan 12, 20:11

Podívej se na stahuj.cz a tam si stáhni Format factory
1) v češtině
2) zdarma
3) spousta formátů na převod (video, hudba, data,grafika)

k tomu K jsem nemyslel, tak jak to asi vyznělo.
Stačí přední Gamma a zadní beta (vlnový generátory) horní nebo dolní (asi oboje) vrhače beta a díky třem 125MW štítům a bočnímu pohonu stačí nad K přeletět a K umře :)

Zatý ručičky? :DD ne jen se mi to stávalo taky.

Mira CZ
Posts: 763
Joined: Sun, 5. Jul 09, 10:05
x3tc

Post by Mira CZ » Mon, 2. Jan 12, 22:39

no M3 od Khaaku je podle mne nejlepsi M3 ZE VSECH X her.
jak sam pises, kromne ospreje dala vsechno vcetne M6.
a vse do M3 se k ni ani nepriblizilo na dostrel a bylo to dole.
pokud by jeste mnela zadni vez proti raketam, tak je to dokonala lod.
s nicim jinym jsem neletal /co se tykalo M3 /pokud jsem nemnel bojovou misy na Ospreje, to jsem si vlezl do Novy.
proto mne sklamalo X3 R, ze se nedaly zajmout a pouzivat Khaakske stihacky.
mimochodem, stihacky z X2 se mi libyly vzhledove asi nejvice.

TTenk
Posts: 281
Joined: Sun, 2. Oct 11, 08:05

Post by TTenk » Tue, 3. Jan 12, 00:37

Nějak si nevybavuju pár lodí, ale splitské si pamatuji a boronský žralok... prada.
I Orel vypadal líp a (nevím jestlito nedělal TopGun) ale Kondor byl také slušný.

Když se dívám na kentaura z X2 bral bych ho ( po modifikaci) i v X3T.
Nevím proč, ale zdá se mi, že X3R/T je všechno takový "hranatý" (no vyjímky jsou :))
Drak v X2 se mi líbil, ale v X3 jsem si ho zamiloval (škoda štítů) a graficky bych uzavřel i ten "otevřený" předek (co de vidět z kokpitu) třeba pohled z kokpitu se mi líbí u Kajmana (pěkně v celku) Ani si neuvědomuju, jestli jsem lítal v nějakým TSku v X2 :/ myslím že ne.

Return to “Česky / Czech X-Forum”